Právě se nacházíte:

Fyzikální zákony

13. 02 2014

www.inadhled.cz  Na střední škole v hodinách fyziky nám byly do hlavy vštěpovány různé vědomosti. Mezi ně patřily i základní fyzikální zákony. Bylo jich více, ale dnes jsem si vzpomněl na ten, který mne provází životem každý den.  

 Je to zákon akce a reakce. Většinou to, co uděláme, má své následky. Je to jako při ukázce účinnosti výše uvedeného zákona, kdy jedno kyvadélko udeří do druhého a to se pohne.

  Usměji li se na někoho, pravděpodobně on udělá to samé, budu li se někomu vysmívat, mohu dostat facku. Vrazím li do někoho ramenem, bude li slabší, odlétne, bude li větší, budu možná na zemi já. Radši se na lidi směji, než do nich vrážím. Ale narazí li někdo do mne, snažím se to ustát, případně trochu zabrat, to když toužím po tom ukázat, že jsem na tu akci a reakci připraven. A protože jsou i výjimky, může se stát, že nám neznámé, na první pohled nepříliš homogenní těleso narazí do skály, roztříští se, aniž by se skálou pohnulo. Je to akce, která reakci nevyvolala. To proto, že nebyla dostatečně promyšlená, byla podceněním. Důležité je, abychom mi byli tou skálou a ne naopak.

   Myslím si tedy, že každou věc, kterou chceme udělat, bychom si měli náležitě rozmyslet a být připraveni na to, že následky dopadnou i na nás. Je snadné vyvolat bouři, ale pracné uklízet spoušť po ní. Naopak, rozdáváme li radost, je možné, že s podobnou si na nás někdo vzpomene....

J3.K