Horka končí, vše se vrátí do normálu?

1. 09 2015

   www.inadhled.cz   Uplynulá vedra dělala radost nejednomu z nás. Přiznejme si, že byla lepší, než deštivá léta s teplotami maximálně kolem 24°C a přebytkem vláhy. Přesto byly oblasti života, které tak trošku vysoké teploty prověřily.

  Je paradoxem, kolik lidí bylo letos nemocných. Letní virózy řádily a vysoké horečky klátily dospělé i děti. Přeci jenom naše organismy jsou zvyklé na mírnější klima a s tropy občas bitvu prohrávaly. Blížící se podzim snad nechá možnost nabrat síly před těmi onemocněními, které si spojujeme se studenějším počasím.

  Řidiči z horka také nadšeni nebyli. Mnoho z nich pod vlivem parna chybovalo a naplno puštěné klimatizace pro změnu napomáhaly k prochladnutí. Bouraček se událo přes prázdniny velice mnoho.  Z otevřených oken automobilů byla slyšet nejedna nadávka, nervozita se často dala krájet. Zvláště v stojících kolonách, kterých bylo letos také dost. A jezdíte li v kabrioletu, dozvíte se o svém okolí daleko více, než v zavřené plechovce. Můžete se leknout štěkajícího psa, pobaví Vás rozhovory chodců, komunikujete s těmi kolem Vás. Můžete i více pozorovat, neunikne Vám krásná a dlouhonohá slečna kráčející po chodníku vedle Vás, navíc Vám nic nebrání ji oslovit (tedy až na vrozený stud a dostatek slušného chování). Máte li kabrio vyšší třídy, zaslechnete občas závistné zasyčení, případně cosi o tom, že byste mohl někomu nabídnout svezení. Což by občas člověk klidně udělal, kdyby se ale přihlásil ten správný objekt.

  Posezeni na zahrádkách k létu patří a letos byla povinnost je dostatečně obsazovat. Historická centra byla plná žíznivých turistů, takže majitelé terásek a občerstvovacích pointů si mnuli ruce. Snad nám možnost posedět pod širým nebem vydrží ještě aspoň pár dnů. Tato radost patří více k jižním krajům, ale snad si ji také zasloužíme.

  Je třeba si také přiznat, jak moc to sluší ženám v minisukýnkách a šatičkách, vyšší podpatky krásně tvarují jejich postavy a letní výstřihy vypadají rozhodně lépe, než roláky, kabáty a bagančata. Zima umí být krásná, ale v tomto případu muže olupuje o krásné a inspirativní pohledy, ženám pak bere možnost zaujmout tím, čím je matka příroda obdařila. A funguje to samozřejmě i obráceně. Bohužel plno krásných těl hyzdí neoriginální tetování, zdá se, že každý druhý mladý muž se snaží vypadat jako právě vypuštěný z Mírova. Popudy u žen neznám, ale dle motivů má jít asi o snahu být ozdobena něžně a občas romanticky. Tedy až na výjimky. Nechá li si někdo přes záda vytetovat znak SS a přidá heslo s příbuznou tematikou, je to…jak se to řekne slušně?....debil. A také vhodný terč pro problémy.

  Tropické noci měly výhody i nedostatky. Přiznejme si, že se hůře usínalo, otevřené okno neznamenalo pokaždé osvěžení. Na druhou stranu se ale dalo sedět až do rána na zahradě a bavit se dle libosti. Zamilovaní nemuseli shánět drahé hotely, lecos se dalo uskutečnit i venku pod širým nebem, navíc bez komárů, ti letos své rozmnožování flákali.

  Léto pomalu končí, i když meteorologové slibují hezké září. Dle mého by do Vánoc mohlo být 24°C a po nich se začít konečně oteplovat. To se asi nesplní, ale nevzdávejte to. Za nějakých cca 285 dní se zase léto objeví a třeba se i povede. A do té doby to nějak přežijeme.

J3.K