Právě se nacházíte:

Hysterie se stupňuje

13. 01 2021

www.inadhled.cz    S potřebou utratit co nejvíce peněz za nakoupené vakcíny se zvyšuje počet špatných zpráv. Přeplněné nemocnice, kamiony plné zesnulých, Německo nás označuje za centrum šíření infekce. Budují se očkovací centra, testuje se kvůli všemu. Za chvíli bez negativního testu připomínajícího loterii nebude moci jít ani na vlastní toaletu. Covidpassy jsou blízkou realitou. Vzpomínáte na sliby politiků na jaře? Rychle vzaly za své.

  Propaganda cílí na ty, kteří jsou vhodní k rezignaci. Ti, kteří se cítí být ohroženi, jsou ochotni nechat ze sebe udělat pokusné králíky. Slyšíme pouze to, že vakcína zachrání lidstvo, přestože vzápětí je řečeno, že Vás maximálně ochrání před těžkým průběhem. Tedy možná, protože absolutně nikdo netuší, je li to pravda, jaké mohou být následky a kdy se objeví. To je daň za urychlený vývoj. Daně bývají vysoké a nízké. Takže pokud budeme hledat přirovnání, tak to není žádné Monte Carlo či ostrov Man, ale spíše to vypadá na Dánsko. Tam jsou dost vysoké.

  Pfizer a Moderna vrhnuly na trh podobné produkty. O jejich složení a reálné účinnosti bylo napsáno mnoho. Pfizer má za sebou řadu skandálů při provedených předešlých vakcinacích na více místech planety, Moderna je mladý projekt vzniklý v roce 2010. Zatím z laboratoří této společnosti nic velkého nevzešlo a nová vakcína je de facto prvním podstatnějším počinem. Přičemž přímo ze společnosti zaznělo, že nevznikla proto, aby léčila. Důvodem jejího vzniku je lidi časem přeprogramovat. Více to není jistě třeba rozvádět. Přes tyto skutečnosti byly jejich produkty schváleny Evropskou komisí jako vhodné pro aplikaci většině obyvatel Evropy. Buď zodpovědní za schválení nemají ostatní Evropany rádi, nebo je v tom tak tučná provize, že se odmítají zabývat reálným stavem. Případně jde o vyšší zájmy, které jsou ve skutečnosti velmi nízké.

  Médiím a politikům se daří několik věcí. Odborníky se stali především v umění šířit strach, budit paniku. Dále vzbuzovat úsměv. O strachu a panice není třeba se rozepisovat. Stačí si omylem pustit televizní zprávy a za pár minut se třesete z obav o svůj život. Respektive zhruba polovina národa to tak má. Panika už je poté probuditelná velmi snadnou. Symbolem smrti je rakev. A když jich je poskládáno na sebe více, epidemie je obhajitelná. K tomu se přidá pár na první pohled logických věcí, to pro ty přemýšlivější z řad skeptiků, namíchá se ,,správná“ směs odborníků, nafouknou se čísla a začne se vládnout tvrdou rukou. Ptáte li se na ten úsměv, ten vzbuzuje emigrace chřipky z našich krajů. Vzhledem k tomu, že PCR testy dle všeho chřipku od covidu rozlišují jen těžko, tedy jestli vůbec, možná valná většina těch pozitivně testovaných ve finále nemá právě nic jiného než právě ji.

  Spoluobčané odmítající vakcinaci jsou automaticky nazýváni popírači covidu. Tak to není. On ten covid existuje. Onemocnění jím může mít různý průběh, ovšem realitou je procentuální vyjádření, které naznačuje, že nejde o nic dramatičtějšího než právě ta chřipka. A to včetně úmrtnosti. To však svědky covidovi nezajímá. Propaganda říká, že jsme uprostřed katastrofy. Tečka. Kdo si dovoluje pochybovat? Nůžky se tak rozevírají. Lidé neochotní přistoupit na špinavou hru jsou osočováni, perzekuováni, to i přesto, že jsou tolerantní k orouškovaným z protibřehu. Agresivita fanoušků vakcinace stoupá, nenasazená rouška v nich vzbuzuje vztek. Mají tendenci poučovat. A to tak, že neustále. V televizi přeci říkali, že…

  Nekonečnost epidemie je záměrná a už nyní se ví, že jen tak odejita nebude. Má ekonomický a politický podtext. Ničí množství jedněch a nechává zbohatnou minimum druhých. Průvodním jevem je však něco jiného. Ukazuje se, jak snadné je lidi rozeštvat. A to je to, co by nám mělo vadit nejvíce.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.