Jak se stát ruským agentem?

6. 04 2018

  www.inadhled.cz    Studená válka nám kdysi přinesla možnost shlédnout desítky akčních filmů, ve kterých se to jen hemžilo tajnými agenty. Perfektně vyškolení zabijáci s nadpřirozenými schopnostmi se potkávali ve většinou nějak atraktivním prostředí a šli navzájem po sobě, přičemž samozřejmě vyhráli ti správní. Dívali li jsme se na sovětský film, byl kapitalistický diverzant uplácán čepicemi, to vše za nadšeného povyku statečného geroje, v opačném případu pomocí nejmodernější techniky zvítězil americký, vlastenecky laděný a naprosto nesmrtelný hrdina. Ze soupeře byl nakonec vykreslen naprostý debil. Takový John Rambo by mohl vyprávět o tom, kolik sovětských vojenských odborníků mu skočilo do střely, kdejaký agent CIA svou inteligencí převálcoval moskevské protějšky, na druhou stranu odhalit amerického narušitele dokázal i běžný poručík SNB.

   S koncem studené války začali pocházet zlí agenti z Balkánského poloostrova a zemí proslulých produkcí drog, přidali se muslimští experti na výbušniny a loupeže civilních letadel. Pořád byla ještě v amerických filmech dostatečně často slyšet ruština, většinou však v pozadí a patřila buď mafiánům, nebo se linula z úst poradců těchto zločinců. Holt všude tam, kde má Američan nepřítele, bylo aspoň nějak potřeba kooptovat Rusa. Udržování špatné pověsti se vždy hodí. Takže jsme byli stále svědky souboje dobra a zla, jen jsme měli možnost vídat filmy pouze západní produkce, ty ruské se k nám nedostanou a možná to úplně nevadí, byli jsme jimi zahlceni dostatečně dlouho. Jenže Američané investují do filmového průmyslu opravdu horentní sumy a vytváří si díky němu světový obraz plný úspěšnosti, národní hrdosti a soudržnosti. Ne nadarmo se Hollywoodu říká továrna na sny. Realita a film je opravdu něco jiného. Jenže vzpomeňme si na filmové ztvárnění historických momentů, které lidé časem vzali za realitu, přestože se tolik lišila od skutečných událostí. Američané v tomto excelují a dokážou světu vštípit svou představu. Je otázkou času, kdy se objeví film o 2.světové válce, ve kterém američtí hrdinové osvobodí celou Evropu a Rusové jim v tom budou bránit.

  Nynější schizofrenní doba vrací svět o mnoho let zpět. Je k tomu několik důvodů. Prvním je rozšiřování islámu, který sám o sobě obsahuje středověké a námi dávno překonané praktiky, dále je to nově vyvolaná nevraživost vůči Ruské federaci a nakonec je to návrat k levicové až socialistické rétorice, tentokrát v podání elitních západoevropských politiků. S ní přichází požadavky na politickou korektnost, takže je v podstatě opět zakázáno pojmenovávat události skutečným názvem. Je třeba stále hledat nepřítele, kterým je každý, kdo nesouhlasí s oficiálním stanoviskem elit, médií a jimi prosazovaných odborníků. Takže jediným správným názorem je tolerance vůči migrujícím národům a potřebná pomoc při jejich integraci do evropské společnosti (takže ochota předat jim Evropu bez odporu), dále podřídit se plánu na sjednocení Evropy a vzniku Spojených států evropských (neboli zrušit národní státy, hranice, zvyky a přetavit se v jeden národ pod jednou vládou), neprotestovat proti nařízením z Bruselu (stát se ovcemi, které se nesmí nijak bránit, byť by jim někdo podřezával krk). Dále bez komentáře naslouchat mainstreamovým médiím a ignorovat jakoukoliv snahu někoho jiného přinášet relevantní informace o všem, co se děje v zahraničí. Obětovat výchovu vlastních dětí v zájmu nové doby a přenechat veškerou iniciativu těm, kteří za nás mohou správně rozhodnout.

  Kdo toto vše není schopen udělat a pochopit, je rázem ruský agent. Takže pokud máte rozdílné názory, nestojíte o euro a nejradši byste vystoupili z EU, nemáte ekonomické vzdělání a jste úplný hlupák hovořící jistě s ruským přízvukem. Vadí li Vám indoktrinace dětí multikulturní výchovou neziskovou organizací Člověk v tísni ve škole a zpěvák Banga Vám přijde jako sprostý hulvát, jste ruský šváb. Nezdá se Vám chování herců a jejich napadání hlavy státu jako správné a na úrovni, pravděpodobně jste zároveň komunistickým čínským agentem. Nevěříte České televizi a rozčilujete se nad vysíláním ČRo, jste bolševicky zaujatí. Nerozumíte politice Merkelové a Junckera, jste tedy zaostalí tupci. Šíříte na sociálních sítích obavy z možného násilí migrantů, které je zatajováno médii, pak jste zločinci a xenofobové, samozřejmě naočkováni Moskvou. Chcete zachovat svou vlast takovou, jaká byla dosud, tedy bělošskou, jste rasisté a prorusky smýšlející.

  Jak vidíte, stát se ruským agentem nebylo nikdy jednodušší. Dříve jste museli projít výcvikem, školeními, zacházet se zbraněmi, chemikáliemi a mít vhodný politický názor. Nyní stačí mít svou hlavu a představy o životě a rázem jsou z Vás filmové hvězdy. Skuteční agenti jsou hospitalizováni po otravě rybou, nebo něčím podobným, načež vznikne celosvětová diplomatická krize spojená s protiruskou hysterií, ale Vy můžete v klidu provádět svou diverzi, aniž by Vás kdokoliv organizoval. No není to krásné? A nepřipomíná to éru komunismu v obraceném gardu? Opravdu je to taková změna?

J3.K