Právě se nacházíte:

Jsme velmi zaostalí…

11. 10 2018 |    www.inadhled.cz    Naše země vždy patřila ke konzervativnějším. Její poloha ve středu Evropy bez rizika vln tsunami ji vždy předurčovala být spíše křižovatkou obchodu, kulturních proudů, politických směrů a těžko se mohla stát vysněným cílem objevitelů nových světů. V České kotlině a na Českomoravské vrchovině se tak většinou žilo poměrně klidně a s výjimkou husitských válek a období, kdy nám vládli Přemysl Otakar II. a Karel IV.,  jsme nijak zvlášť nebyli výrazným prvkem světových dějin.  

  Jsou okamžiky, kdy se chováme více zaostale, než jinde. Levicově smýšlející část Spojených států, Německa, Francie, Švédska a Velké Británie především, postupně se však přidává i většina dalších evropských států, začala vymýšlet novinky, které je sice těžko chápat, ale díky nimž jsme se mohli postavit mezi čelní propagátory nové doby nemající s tou několik miliónů let starou nic společného. Zdá se však, že to opět prošvihneme, i když jsou jednotlivci, kteří si ujíždějící vlak uvědomují. Bohužel pro ně ten náš konzervatismus má ve starší generaci hluboko zapuštěné kořeny.  Nové rozměry pohledu totiž nabízí jiný způsob vnímání sexuality a pohlaví. Místo, abychom šli světu vzorem, bráníme se novým možnostem rozšířit počet pohlaví a umožnit navýšení množství nyní tak nízkého počtu sňatků. Jestliže se moderním stalo být homosexuálem, navíc toužícím být vdaný (nebo ženatý?), měl by se jistě nabídnout těmto dosud nesezdaným párům způsob, jak jeden druhému navléknout snubní prsten, sundat závoj a poprvé políbit svou partnerku/partnera. Politici si dokonce dovolují diskutovat o vhodnosti povolení sňatků mezi partnery stejného pohlaví. To i přes tlak, který vyvíjí určitá část top homosexuálů ochotných za svá práva demonstrovat. Takto té světovosti nedosáhneme.

  Bez uvolnění zákonů omezujících možnost sňatků mezi gay komunitou a lesbickými páry nebudeme moci ani povolovat adopci dětí právě těmito dvojicemi, a tím se opět nenavýší porodnost, takže zůstane nadále problém se stárnoucí generací. Pokud si po tomto argumentu myslíte, že se autor zbláznil, mýlíte se, i takovýto názor byl zaznamenán. Jde o extrémní nepochopení rozmnožování živočichů, historickou roli matky a otce. Donedávna byli homosexuálové lidmi, kteří se o své orientaci moc nevyjadřovali, zachovávali ji ve svém soukromí. Jak je uvedeno v úvodu, doba se mění, v tomto případu programovaně. ,,Moderní´´ je být jiný, odlišný od rodičů, prostě čím výstřednější, tím více IN. Mužská móda dělá s chlapců převoněné bezpohlavní tvory, viz přehlídky známých návrhářů. Ani ženy nezaostávají a vracejí se k přírodnímu zjevu, takže neodstraňují ochlupení, občas pěkně smrdí a účesem, tetováním a chováním připomínají muže vracející se z války. Nějak se nám ta pohlaví skutečně míchají, platí to nejen pro srovnávající se platy, ale i pro vše ostatní. O tom, co dokáže ženská nadělat za nepořádek, nemusíme chodit daleko. Clintonová, Mayová, Merkelová, Albrightová, Mogherini, Šabatová, Krnáčová, to je jen krátký výčet bab, které dokázaly otrávit velkou část světa pocitem, že jsou schopné mu vládnout.

  Jistě vnímáte z článku jistou dávku ironie. Jsou situace, kdy je konzervatismus brzdou pokroku, jsou však i jiné, kdy být konzervativní znamená být v souladu s přírodou, životními zkušenostmi a přirozeností. Možná i přemýšlíte, jak autor k napsání této úvahy došel. Měl k tomu tři důvody. Jedním je kompletně celé hnutí MeToo, které pořádá hon na známé muže po celém světě. Nejnovější obětí je Cristiano Ronaldo a následky už se projevují, když se jej snaží vymazat z hry FIFA 2019. Kvůli tomu, že je pohledný, úspěšný a bohatý, lezly mu vždy ženy do náruče tak nějak automaticky. Normální muž má v DNA zakódováno množení se, loveckou náturu a úspěch ji násobí. Aby po deseti letech náhle jeho milenky prozřely a chtěly varovat ostatní před tím, že s nimi měl anální styk, o kterém tvrdí, že ho nechtěly (otázkou je, chtěl li ho on a byl li to úmysl), je opravdu podivné a připomíná to likvidační praktiky. Možná by stálo za to, pokud s ním kvůli tomu NIKE rozváže reklamní smlouvu, aby muži přestali do jednoho kupovat produkty této firmy. To jako solidaritu se všemi, kteří se stali obětí MeToo. Druhým důvodem je hysterický projev homosexuálů při vznášení požadavků na povolení manželských svazků tam, kde mají mít své místo muž a žena vytvářející vzájemným vztahem podmínky pro narození dětí a založení funkční rodiny. Posledním impulsem se stal dotaz prodavačky při registraci jisté služby. Po jménu, datu narození a telefonním čísle se zeptala na pohlaví. První odpověď byla jasná:,, Cítím se být motýlem´´. Proti ní stál sice holohlavý chlap se strništěm, nic mužštějšího snad ani není, ona však ten dotaz myslela vážně. Zaostalost je někdy povznášející. Buďme i nadále konzervativní.

J3.K

Autor: Petr Šimčík

Diskuse