Kam mizí skuteční chlapi?

7. 03 2016

  www.inadhled.cz   Doba letí překotným tempem dopředu a hodnoty ovlivňující lidský život se mění. Je třeba si uvědomit, že zdaleka ne ve všech kulturách stejně. Rozdíl vnímání rolí jednotlivých pohlaví je právě nyní daleko patrnější, střet různých náboženství v Evropě a na Blízkém východě je toho v mnohém důkazem. Vynechme však zákony ovlivněné islámem a zaměřme se na naše okolí.

 

  Pozice muže a ženy se mění především tam, kde je delší dobu klid zbraní, dále i v místech, kde není povinností muže zajišťovat ochranu před divokou zvěří a jejím lovem se starat o plné žaludky komunity. V podstatě lze říct, že relativně pohodlný život v rozvinutých zemích likviduje v pánech jejich geny. I když důvodů je více, jisté je, že skutečné mužství většinou najdeme v opuštěných koutech naší planety a v prostředí, kde se život s lidmi nemazlí. Také různí dobrodruzi, adrenalinoví a vrcholoví sportovci v těch drsnějších disciplínách nepatří k ukňouranému pokolení pánů tvorstva. Dá se tedy prohlásit, že na testosteron kolující v těle mužů může mít vliv prostředí, ve kterém žije.

  Protikladem toho je posilující role ženy. Jestliže kdysi matky přiváděli své děti na svět proto, aby dívky naučily vést domácnost a vše kolem ní, a chlapce po první fázi, ve které je naučili základním návykům, odesílaly za dalším učením do světa, to je samozřejmě obrazně řečeno, nyní je vše jinak. Kluci jsou teď daleko déle pod mateřským dohledem, ten je navíc mnohem těsnější, než byl dříve. V základních a středních školách je většina pedagogů ženského pohlaví a klučičí projevy se trestají. Otcové často z výchovných procesů vysublimují samotní, k tomu stačí prostý rozvod a právo na péči o nezletilé děti nadržující matkám, nebo se jich zúčastňují daleko méně, než dříve. Pořádně bouchnout do stolu se už nenosí.

  Důvodů je několik. Jedním z nich je pokračující emancipace žen, která je dělá samostatnějšími a nezávislými na příjmech partnera. Matky poté často radši zůstávají samotné s dítětem, nemusí jít vždy o dívku, to je pochopitelné. Chybějící vliv otce je pak samozřejmě patrný. Další variantou je situace, při které muž hraje doma druhé housle. Někdy je to v zájmu klidu u rodinného krbu, jindy je důvodem otcova lenost a pohodlnost, případně pracovní vytíženost. Každopádně ženský pohled v chlapeckém životě mívá dopady i na jeho dospělost a chování. A věřte tomu, že neblahé.

  K čemu tedy vede změna výchovy i prostředí zaznamenané v posledním století? Rozhlédněte se kolem sebe. Slečny až na výjimky vypadají pořád žensky. Samozřejmě narazíme na různé případy, ale v podstatě zůstávají pořád tím, čím se narodily. U mládenců je to jinak.  Stačí si stoupnout někam, kde je větší koncentrace lidí, a rázem si všimnete, jak mladí pánové vypadají.  Vynecháme li žensky útlé postavy doplněné těmi mládenci, kteří jsou od malička přecpaní, najdete plno nagelovaných účesů, melírů ve vlasech, náušnic, oblečení často se moc nelišící od dívčího. Množství metrosexuálů je neúnosné. Navíc začali chodit na manikúry, pedikúry, navštěvují kliniky plastické chirurgie. Vadí jim úbytek vlasů, ochlupení těla. Není se ani čemu divit.

  Zamysleme se, co se líbí ženám. Vynecháme li dostatečnou výši konta v bance a projevy s ním spojené, tedy dům, auto, možnosti cestovat, je většina z nich u vytržení z toho, když chlap zatančí salzu, zazpívá tklivou píseň, udělá něco romantického. Ale už téměř žádná neocení, odnese li na zádech kládu, vymění si sám kola na autě, zastřelí a přinese kance. Kdepak, vždyť především ve městech se dá většina služeb koupit a ti, kteří je udělají, nepatří k elitě. Naopak navoněný manažer, oháknutý ,,modesman‘‘ a šedesát kilo vážící majitel ferrari, to už stojí za zamyšlení.

  Dalším průvodním jevem jsou homosexuální jedinci. Ne, že by dříve nebyli, ale momentální módnost těchto existencí je zarážející. Jde opět o vliv matek? Nebo prostě mizí testosteron? Průvod gayů považuji za něco naprosto neetického, neestetického a trapného. Chápu, že jde o určitou odchylku, kterou někdo neumí ovlivnit, nicméně by měla zůstat jeho soukromím a ne důvodem k oslavě. Není to totiž normální ani v přírodě, většinou to má svůj závažný důvod.

  Zrušení vojenské služby, které všichni vítali, je nakonec kontraproduktivní. Dospívající kluci v čistě mužském prostředí získávali jisté návyky, které nyní prostě chybí. Obávám se, že nynější generace v zemích nám blízkých už neví, co to je umět bránit sebe, svou vlast, svůj domov, ženu a rodinu.  Bezpohlavní jedinci ve vysokých pozicích jsou toho důkazem.  Vůbec není jisté, že na to brzy nedoplatíme.

  Milé dámy, věřte, že zůstat ženami i nadále se všemi nedostatky i přednostmi, pocit důvěry v silné muže a pochopení jejich mentality vám nakonec udělá větší radost, než snaha se jim ve všem vyrovnat, potlačit jejich přirozenou vůdčí roli a mít je pod kontrolou. V podstatě děláte vše proto, abyste je vyhubily. Povede li se vám to, přijdou jiní, kteří vás odkážou do jiných míst násilím. Mimochodem už tu jsou a čekají…

J3.K