Když v komunálních volbách vyhrávají klauni

5. 05 2020

www.inadhled.cz   V uplynulých dvou měsících se zastavil  čas. Nějakou dobu se příliš nepolitikařilo, řada poslanců byla schovaná doma a někteří nevylezli dosud. U někoho za to mohla obava o své zdraví, jiným vyhovovalo, že nemusí docházet do Parlamentu a Senátu, přestože v období voleb těžce o možnost sdílet koryto bojovali. Lze upřímně konstatovat, že taková Miroslava Němcová či kníže Schwarzenberg nikomu nechyběli. Dokonce na pár týdnu z počátku uměle vyvolané světové koronakrize byli zticha i Mirda Kalousek či pirát Bartoš. Fiala si v klidu domova žehlil roušky a všichni se připravovali na to, tak to vše dají předsedovi vlády ,,sežrat‘‘, až se kritické období přehoupne do té části, kdy budou moci být po bitvě generály.

   Navíc je vcelku dobře zastoupili jiní klauni. Trio Kolář, Novotný a Hřib se stalo oživením politických vod letošního jara. Zatímco Kolář se díky starostování na proslulé šestce, tedy Praze 6, dosud prezentoval především ekologickými nesmysly připomínajícími nám ideologa Bursíka, nyní postoupil o level výše a přejmenováním ulice a náměstí v blízkosti ruské ambasády a strhnutím sochy maršála Koněva doslova naštval nejen řadu občanů znajících historii, ale také ponížil velmoc, jejíž vojáci se většinově zasloužili o porážku Německa a vyhnání nacistů z Československa v období 2.světové války.

  Rusové jsou hrdý národ a podobné kroky neodpouští, nicméně už dávno vyrostli z dětských nemoc,í a i přes jistě rozsáhlou činnost tajných služeb podobné věci řeší především diplomatickou cestou. Kolář je pro ně sice obtížný hmyz vytvářející dusno, ale rozhodně není tak důležitý, aby se přímo jeho fyzickou schránkou kdokoliv zajímal. Ve svých očích, a možná i spolustraníků, několika voličů a zástupců Kavárny  je hrdinou, pro ruskou diplomacii však musí znamenat to, co pro kohokoliv z nás klíště v kožichu sousedova psa. Prostě se nacucne a odpadne na jeho zahradě. Dá se sice vykroutit a zašlápnout, ale koho by to u cizího psa zajímalo? Jeho obavy o vlastní život jsou úsměvné, a tak nějak se potatil. Teď se třese někde v koutě a vytváří dojem, že mu jde o život. Ještě si stíhá stěžovat v Bruselu a doufá, že za něj někdo bude něco řešit. Skutečný chlap na své místě.

  To Novotný je jiná třída. Tento exhibionista dokázal z prdu udělat kuličku. Z nijak zvlášť oblíbeného bulvárního komedianta, který ke skutečné novinařině má daleko, to dotáhnul na nejznámějšího politika uvadající ODS a na starostu pražské městské části. Jeho voliči museli prokázat jistou dávku smyslu pro humor, ztrátu soudnosti a nedostatek inteligence. Nejde o to, že by pod jeho velením místní radnice pracovala úplně špatně, ale vystupování tohoto klauna české politiky už se blíží aroganci Miroslava Kalouska. Jenomže zatímco Kalda svou ztrátou paměti často pobaví, Novotný je vrcholem nebezpečné trapnosti. Vynechejme nyní to, že jeho slovní projev připomíná střelbu z vyčvachtaného samopalu vzor 58, takže se musí překládat do češtiny a doplňovat titulky, ale jeho potřeba provokovat se již několikrát dostala většinou beztrestně za hranice zákona.

  Odhalení pomníku nacistickým spolubojovníkům známým pod označením Vlasovci, kteří si na poslední chvíli chtěli napravit reputaci a zachránit krk pomocí při osvobozování Prahy, je faktickým potíráním reálných dějin a propagací fašismu. Relativně nedávné hysterické výlevy směřující proti Rusku tak byly momentálně završeny legálním připomenutím existence této polosoukromé armády. Pochopitelně byli v Praze o něco málo dříve než Rudá armáda, ale jejich ,,pomoc‘‘ Pražanům je velmi sporná. Až natolik, že to samozřejmě vyvolalo nesouhlas Ruské federace. Představa, že to Novotný dotáhne do křesla poslance Parlamentu ČR, je šílená. Ukazuje to však na skutečnost, jak nevhodné lidi si volíme mezi elity. Ale ostatně co. Když na prezidenta mohou kandidovat lidé, jako Hilšer či Drahoš, proč by z recese nemohl zasednout do poslaneckých škamen idiotsky vystupující Novotný? A to přehlížíme poslední pokus vstoupit do dějin, kdy se Novotný ,,přiznává‘‘, že pracoval na likvidaci zpěvačky Iveta Bartošové.

  Překrucováním historie proslul i poslední z této třetice. Pirátům se povedl majsrštyk s nominací Hřiba na post pražského primátora. Tento hezounek možná zaujal svým vzhledem několik fanynek Pirátů a vedle dreda Baroše vypadá vcelku kultivovaně, ale nesuďme lidi dle vzhledu. To bychom ostatně u vedení této eurohujerské strany dopadli špatně, protože především pánové opravdu moc seriózně nevypadají. Hřib ano, o to více se snaží, aby vynikl jinak. Jeho neznalost dějin, respektive záměrná praxe jejich překrucování, jej dovedla na třetí stupínek idiocie posledních týdnů. Jestliže Hřib dlouhodobě projevuje nenávist vůči Rusku a Číně, přičemž na tom postavil svou cestu za popularitou, za což mu jistě stihnuli poděkovat členové kulturně hudebních souborů, jejichž název obsahoval označení Pražský a pro které byla Čína coby místo vystoupení zapovězena, pak se jeho špatný vztah projevil náročností při vládním nákupu potřebných zdravotnických pomůcek v počátku ,,epidemie‘‘. Podpora Koláře i Novotného je ukázkou vytváření dalších škod na mezinárodní scéně. Kdybychom měli skutečného ministra zahraničí, a ne loutku Petříčka,  pravděpodobně bychom si tento vnitropolitický problém už dávno řešili na úrovni vlády a Parlamentu ČR.

   Tentokrát Praha vzbuzuje posměch. Brňáci se svým Hollanem a Vokřálem nemají co říkat, ale jiná města se mohou pousmát. Tito tři lidé totiž stihnuli za poslední dva měsíce nadělat tolik škod na mezinárodní scéně, že by za to měli nést důsledky. To, že exhibují na domácím poli, je jejich věc. Pokud jim dají znovu voliči své hlasy, pak je to projev národní hlouposti. Ale škodí li i mimo Českou republiku a jejich výlevy stojí nejen plno peněz, ale také mnoho diplomatických zádrhelů, jde už o zásadní věc. A snažit se vše zahladit úplně nesmyslným vytvořením agenta KGB s kufrem plným ricinu určeným této Svaté trojici, to už je paranoidní. Mediální guláš, který to doplňuje, a zaručené zprávy utíkající z BIS ukazují, v jakém bahně se díky eurounijní propagandě nacházíme. Proti tomu byly kdysi zprávy o úspěšných pětiletkách v RVHP a sjezdech KSSS nastavujících nové cíle v dobách studené války slabým odvarem. Skripal v Anglii, ruští hackeři ovlivňující americké volby, také napadající naše nemocnice, a nyní agent vyslaný vykonat fyzickou likvidaci tří klaunů české politické manéže. Není to už moc silná káva?

Jindřich Kulhavý