Koho Greta nezajímá a netrápí...

24. 09 2019

www.inadhled.cz Sympozium o klimatu pořádané v USA nám přináší několik poznatků. Především jde ruku v ruce se zasedáním OSN, na které se ignorace reality dostala na vyšší level. Tou realitou, za kterou bojují ekoaktivisté, není paradoxně zhoršující se podnebí, ale běžné kolísání teploty, tentokráte +2 C° za cca posledních 200 let. Ledovce někde ustupují, jinde naopak přibývají na rozměru. Kdysi bylo Grónsko pod ledem nonstop, jindy zase celé zelené. Momentálně je spíše ledové než rozpuštěné. Také výzkumné lodi plující zkoumat ledové příkrovy v posledních pár létech většinou k cíli po zamrznutí v ledových mořích ke svým vyhlíženým cílům nedopluly a zůstaly uvízlé, přičemž vytáhnout je musela často mnohem větší speciální plavidla. To i přesto, že jednalo o ledoborce. Lodě bláznů, jak se těmto expedicím úsměvně říká, patří k dalším střípkům potřebných k tvorbě mozaiky.

  Politici v OSN se stali největšími loutkami v momentálním světě plném mnoha nešvarů. Migrace, ekologie, gender, finančnictví a farmaceutická zvěrstva, také gender, lze považovat za momentálně největší zla na naší planetě. A ve všem mají prsty vrcholní politici, které však z pozadí řídí úplně jiné elity. Migrace se stala fenoménem uplynulého desetiletí. Obrovský byznys přinášející v důsledku miliardy dolarů a eur zisků je natolik mocný, že se v jeho jménu byly ochotné znemožnit i takové veličiny, jakými jsou papež, německá kancléřka, francouzští a předešlí američtí prezidenti, šéfové vlád většiny zemí vyspělého Západu. Snaha zastavit rozvoj Evropy a snížit její úroveň co nejblíže k africké a blízkovýchodní je extrémní a v posledních měsících přestala být skrývaná. Až dosud se politici a média snažili mlžit a migraci, vysvětlovat ji humanitou, lidskostí a solidaritou, od pádu italské vlády se však již zcela nekompromisně a bez potřeby něco skrývat rozjel naplno převoz migrantů z Libye, a k tomu se především Němci, Italové a Francouzové snaží oživit plán automatického přerozdělování pašeráky neziskovkám dodaných Afričanů. Naprostá arogance a přehlížení dění v Evropě vede k zvyšování kriminality a ekonomickému propadu. V situaci, kdy se čeští prezident a premiér oficiálně brání přijímání migrantů a hrozí jejich příliv přes německé hranice, přijede náš ministr vnitra s návrhem zákona o zákazu sdružování se občanů v domobranách pod rizikem vysoké pokuty.  Hamáček zadupává národní zájmy do země stejně, jako výše uvedení západní politici a grázlové sedící v OSN.

  Ekologie se stala svatým grálem levicově smýšlejících lidí po celém světě. Hra na záchranu planety přešla v otevřenou válku proti vývoji posledních dvou stovek let. Přestože největšími znečišťovateli planety jsou rozvojové asijské a africké země, kde je kultura nakládání s odpady na nejnižší úrovni, největší ekonomickou a duševní zátěž při této kampani nese opět již tak těžce zkoušená Evropa. Nesmyslné hranice přípustnosti CO2 ve výfukových plynech spalovacích motorů vedou k obrovským změnám v automobilovém průmyslu, které budou mít v důsledku nejen jeho částečnou likvidaci, ale ukončí i éru radosti z mechaniky, svobodu pohybu a ovlivní vše včetně ekonomiky. Přechod na elektromobilitu je jen další ukázkou ignorace fyzikálních zákonů, neznalosti technologických možností, nepochopení vlivu elektropřístrojů na lidský organismus a přehlížení mnoha dalších faktů. Devastaci životního prostředí naopak uspíší výroba obrovského množství potřebných baterií, milionů kilometrů kabelů, nedostatečné přírodní zdroje elektřiny a recyklace elektrozařízení. K tomu ještě vsuvka. Na srazu autoveteránů vidíme, že 100 let starý automobil ještě spolehlivě funguje. Ale zkuste si pustit 20 let starou televizi. Elektroauta budou mít elektroniky plnou kabinu, kufr a motorový prostor. 10 let stará auta budou na konci své životnosti. Už chápete ten byznys?

  Švédská puberťačka Greta připluvší do USA na kongres o klimatu na plachetnici je směšnou vzteklou dívkou, u které se stále více prohlubuje duševní choroba. U autistů je známé, že se dokážou zaměřit na jeden životní cíl a s nekonečnou schopností opakovat to samé. Vzpomeňte na proslulý film Rain Man, v němž Dustin Hofmann perfektně zahrál roli autisty zdaleka ne nepodobného Gretě. Jestliže Hofmann neustále počítal apovídal si, také dokázal překvapit. Greta mele dokola předem rodiči dlouhodobě do hlavy vtloukané fráze. Její dětskost a vzrůst navíc vzbuzují jistý pocit zajímavosti, takže se stala ideální loutkou a pro řadu jinak zakomplexovaných mládežníků i ikonou a vzorem. Ekonomicky je Greta přínosná všem klimatoalarmistům a pro řadu těch, kteří na nynějším šílenství vydělají, je tou nejlevnější investicí. Její plavba do USA byla dražší, než kdyby letěla soukromým tryskáčem, ale jako reklama to byla pořád levná záležitost. Potěšující je, že nejen našeho pana prezidenta, ale i  amerického a ruského Greta vůbec nezajímá. Aspoň někde jsou na vrcholných postech lidé, pro které jsou logika a přírodní zákony přednější. Zeman se tak dostal do společnosti Trumpa a Putina, což není špatné vědět.

  Provázanost ekonomiky s ekologií a migrací je více než zjevná. Ti nejbohatší si přejí zároveň mít neomezenou moc. Ve jménu dolaru a eura se vedly války, zabíjí se, rozpoutala se nová vlna zbrojení. Vše, co se nyní děje, je ve jménu peněz. Na lidech nezáleží, respektive na většině z nich. Je až nepředstavitelné, jak velké částky kam plynou a jak dobře bychom se měli, kdyby neodtékaly. Jistě by poté bylo možné jejich přebytek využít k domestikaci Afričanů v jejich rodných zemích. Ale o to není zájem. O čemž svědčí i fungování dalšího odvětví, tedy farmacie. Jestliže v rozvinutých zemích a ekonomikách máme přeplněné lékárny často naprosto nepotřebnými a hlavně nefunkčními doplňky stravy, kosmetickými předraženými produkty, pak v Africe je situace opačná a snaha tam pomáhat je minimální. Z toho profitují podobná uskupení, jako UNICEF, Lékaři bez hranic, Člověk v tísni a další neziskovky, které zaplňují vzniklou díru, ovšem za mnohem vyšší náklady. Opět nic jiného než byznys spojený s hrou na charitu.

  Momentální svět je ukázkou fantazmagorie, o které bychom si ještě nedávno mysleli, že nemůže být realitou. Zlatým hřebem, je genderové směřování k unisexu. Čím větší je kdo magor, tím více má požadavků, jasných představ o svém já a o tom, jak musí být respektován. Opět dochází k absenci zdravého úsudku a potírání přírodních zákonů. Jisté je, že u nás se této nové teorii relativity, která hovoří o tom, že je jedno, co máte mezi nohama, ale důležité je, jak se vnímáte, chtějí bránit jen někteří naši politici. Prostě se to týká každého z nás.  Podíváte li se na výše uvedené, jasno v tom má Trikolóra, která se na tato témata již vyjádřila prohlášením o prioritním svém zájmu o rodinu, bezpečnost státu a národních zájmech, o dopravě a sociální politice. Budeme li objektivní, tak i SPD má ve svém programu řadu témat z této oblasti, která se dotýkají logiky a přírody. ANO je někde mezi společně s ODS, naopak ČSSD, Piráti, Topka a kolabující STAN jsou jednoznačnými zastánci teorií zaznívajících z vedoucích míst OSN a EU. Vybereme si tedy to, jak nám chtějí nařizovat levicoví pohlaváři, nebo zůstaneme jedněmi z málo přemýšlejících kulturně vyspělých národů na planetě? Výběr e i na nás.

J3.K