Právě se nacházíte:

Kolotoč se roztáčí

6. 03 2019 | www.inadhled.cz    Aktivita různých složek ovlivňujících politickou scénu se zvyšuje.  O ataku SPD není třeba pochybovat, místopředseda Radim Fiala se dostává do potíží, které mohou znamenat vážné ohrožení celé strany. Není však jediným, kdo má bohatou politickou a podnikatelskou historii, navíc v pozadí SPD se pohybují různí známí lidé schopní svým majetkem a vlivem určovat jisté dění přímo ve straně. Přestože můžete sympatizovat s názorovou platformou této protimigrantsky laděné strany schopné jako dosud jediné být v opozici vůči zbytku politického spektra na naší scéně, blížící se volby do Evropského parlamentu jsou tučnou návnadou pro mnoho lovících piraní toužících po vlastní realizaci právě na půdě EU.

  Soupeření o každý hlas rozhodující o přidělení tučných odměn za posty europoslabců je podnětem k hledání cesty, jak zlikvidovat soupeře. Dále tu máme zájmy samotných vůdců EU, kteří nemají zájem o jednotlivce, kteří by je rušili při jejich destruktivní práci vedoucí k přeměně celého kontinentu. Dá se očekávat, že podobné problémy, jako krystalizují v SPD, se objeví i v partnerských stranách v zahraničí. Marine Le Pen míří k soudu už poněkolikáté, tentokráte za příspěvky zobrazující řádění ISIS, Macron se plný vzteku může přetrhnout, aby se jí zbavil. V Itálii se snaží  dostat tamtéž i Salviniho, na Orbána hledají něco kompromitujícího non-stop, teď by se rádi zbavili celého Fideszu, tedy jeho mateřské strany, polská vláda má klacky pod nohami také, navíc se opět angažuje Sörös, který skoupil velkou část polských médií. Dá se očekávat, že rétorika veřejných sdělovacích prostředků v Polsku se začne vzápětí proevropsky měnit. Ostatně i u nás už údajně vlastní významná média, byť je skryt za nejasnou strukturou majitelů společností. Německá AfD prochází částečně podobnou situací, jako naše SPD, kdy do ní infiltrují lidé připravení zevnitř kousek po kousku rozkládat dosud velmi úspěšný subjekt, zvenku je poté likvidují státní složky a neoficiálně teroristé z Antify, případně členové muslimských komunit. U nás musíme ještě vnímat další pokus dostihnout Andreje Babiše poblíž Čapího hnízda, tentokráte nikoliv kvůli dotaci, kterou již IMOBA vrátila, ale na pořadu jsou daňové úniky kolem této farmy.

  O možnostech likvidace či naopak pozdvihnutí z prachu můžeme diskutovat, ovšem stačí se podívat na Slovensko.  Relativně neznámá Čaputová, která prošlo neziskovým sektorem a patří k svěřencům Söröse, se jako kometa vyhoupla do čela preferencí, a tím na místo favoritky prezidentských voleb. Přestože zastává podobné názory, jako neoblíbený Kiska, možná ještě radikálnější pojetí migrace a sluníčkovství, rázem vstala z prachu a Slováci jsou postaveni před výběr mezi EU a EU s imigranty doma. Což je problém i pro nás, protože bychom Afričany měli už ze tří stran ze čtyř. A z té čtvrté na nás útočí pro změnu salmonela. Mimochodem stejně by byl katapultován v dalších volbách u nás Šimon Pánek s podobnou historií, jako Čaputová, možná jen s ještě větší popularitou.

  Je rozehraná vysoká hra. Svobodné opouští europoslanec Payne, což je také jistý podnět k zamyšlení, co s touto ministranou stalo. Po Petru Machovi odešel druhý solidní politik, takže je jasné, že Svobodným klesnou preference k nule. Alternativa pro ČR 2017 je zatím výrazně v ústraní a v plenkách. K vstupu do vyšší politiky potřebujete více základních kamenů. Známou tvář v popředí, tou je Klára Samková, hromadu peněz, nadšení a pracovitost, naprosto čistý štít, aby Vás nemohl nikdo vydírat, schopné PR odborníky a obrovské štěstí. K tomu přidejte zajímavý program, buldočí povahu a schopnost emociálně zvládnout prostředí, ve které se pohybují většinou bezcharakterní dravé a hladové šelmy. Tímto přejeme vše nejlepší k svátku Miroslavovi Kalouskovi. Otázkou tedy zůstává, pozdvihne li nějaká reklamní kampaň celou českou Alternativu výše, protože dosud se o ní ví minimálně. Klára Samková je jistou zárukou, že jde o solidní subjekt s jasně protiunijním programem, ve kterém se nevěří na změny, ale spíše se jedná o prospěch občanů České republiky. Můžeme držet palce, určitě se dá přispět k vzestupu a doufat v úspěch, ale výsledek práce bude patrný až po zveřejnění výsledků jarních voleb. Do budoucnosti jde však o určitý příslib, ale jak dopadnuli Realisté, to víme také.

  SPD právě nyní pociťuje, co je to vysoká politika. Přestože má stabilně kolem 7% stálých příznivců a voličů, otřásá se právě nyní v základech. Když začaly hlasy přibývat, přišel šok v podobě likvidace severomoravské buňky a sporů kolem poslance Volného. S ním to odneslo pár dalších. A jak je známo, akce vyvolá reakci. Pokud tedy patříte k euroskeptikům, výběr se zužuje na 2-3 strany a je třeba velmi pečlivě vybírat.  Všechny ostatní strany nám zaručují další podřizování se Bruselu, některé i příliv migrantů a úzké sepjetí s organizací, která vede tento kontinent k nevratným ideologickým, antropologickým, bezpečnostním, kulturním a náboženským změnám. Možná se právě teď rozhoduje o budoucnosti naší země.

J3.K

Autor: Administrator

Diskuse