Právě se nacházíte:

Konec prázdnin

29. 08 2014

  Máme tu poslední prázdninový víkend a za chvilku si budeme říct: ,,Tak nám skončily prázdniny.“ Léto odchází do jiných krajů. Globální oteplování se projevilo nic trochu slušnějším červnem a aspoň pár tropických dní v červenci a srpnu nám připomnělo doby, kdy v létě bylo teplo.

  Nevím, čím to je, ale v posledních dnech závěrečného měsíce prázdnin se mi v bazénu proháněl lední medvěd a liboval si, jak dobře mu na té ledové kře ty dny utíkají. Možná to bylo vysychající šachtou strojovny bazénu po již obvyklých nečekaných minizáplavách. A s odcházejícím létem nám zmizí i ty krásně krátké sukýnky a hluboké výstřihy, ženy se přestanou divit, co ti muži tak koukají (milé dámy, prostě vám to moc sluší, víte?) a zahalí se do dlouhých kalhot, vysoké podpatky ztratí část svých krásných vlastností, my muži začneme zase jezdit rovně a nebudeme mít vyvrácené krky z toho, jak se rozhlížíme, uklidíme kabriolety a sportovní vozy, vrátíme se všichni do práce, tedy aspoň ti, co ji mají, a budeme se těšit zase na první jarní paprsky.

  I zima má svou romantiku, ale přiznejme si, že nám ty pohledy na opačné pohlaví budou zase nějakou dobu chybět (přeci je žena v kabátu na zem a muž v kulichu v nás tu představivost tolik neprobudí). Čím jsem starší, uvědomuji si, jak moc mám to léto rád, o co více je krásných mladých žen a nebezpečně přitažlivých a konkurence schopných mladíků (já vím, je to tím, že mnohem mladší než já, je už kdekdo, proto si vážím každého krásného dne.

   Konec prázdnin sebou přináší návrat klasické shonu, denní režim se změní na cesty do škol, na kroužky a tréninky, školní jídelny za nás vyřeší problém, co zase k obědu a města se totálně zaplní a ucpou automobily. Papírnictví zmohanásobí tržby a rodinné rozpočty se protočí jako vodoměr při napouštění bazénu. Sbohem letní prázdniny, budete nám zase rok chybět.

  Přesto by nám mohlo ještě pár dní to teplo vydržet, vždyť babí léto je také fajn. Přírodě to nic neudělá a nás to potěší.

J3.K