Právě se nacházíte:

Konspirační teorie?

4. 12 2018

   www.inadhled.cz   Existuje mnoho záhad, které mají více variant. Platí to pro všechny jevy, u kterých neexistuje jednoznačné vysvětlení a lidská fantazie s nimi nadále pracuje. Ve chvíli, kdy si je vezmou do práce různí teoretici, dokážou de facto zpochybnit téměř vše, co jsme dosud vnímali jako konstanty. Někdy se to týká dávné historie, ovšem poslední dobou se často vracíme jen o pár let zpět. Důvodem je stále se zlepšující práce vojensko-politických složek snažících se ovlivnit budoucnost. Zneužívání předem připravených činů, nedostatečné vysvětlení událostí či jejich převracení a hlavně neochota médií zabývat se do hloubky do očí bijícími případy, u nichž je zjevná manipulace s fakty, to vše dává příčinu ke vzniku teorií o skutečném stavu věcí. Občas uniklé zprávy z tajných archívů, případně jejich otevření po více letech ukazují, že ne vždy bylo vše tak, jak bylo lidem předkládáno.

  Historiky stále láká 2.světová válka, která má v sobě mnoho ukrytých tajemství, která postupně vystupují na povrch. S prodlužující se dobou od jejího skončení se rozplétání záhad zpomaluje a některé události už se nikdy objasnit nepodaří. Jiné mohou odborníci vysvětlit díky náhodám či jisté sveřeposti hledačů pokladů. Momentálně se připravuje otevření ruských archívů z doby Sovětského svazu, ve kterých je jistě mnoho zajímavých dokladů. Pokud se ptáte, proč to trvá tak dlouho, tedy je to proto, že se čeká na okamžik, kdy je většina osob dotčených případným zveřejněním údajů o jejich činnosti po smrti. Mohlo by totiž následovat drsné procitnutí, jehož důsledkem by poté byla perzekuce či trestní stíhání. 2.světová válka byla výjimečnou dobou, která vyžadovala nestandardní řešení, jejichž obraz by mohl být za mnoho let zkreslen nebo nepochopen.

  Vraťme se však jen o pár desítek let zpátky. Náš disident byl dlouhodobě staven na úroveň zachránců demokracie a po tzv. Sametové revoluci se dostal k naprosto nekontrolované moci. Svou vládu začal přesně v souznění s tím, jak se choval před ní. Takže byly okamžitě skartovány svazky STB, tedy už nikdy nedohledáme, kdo, kde a s kým spolupracoval a kolaboroval. Jisté však je, že například Václav Havel měl vcelku dobré podmínky pro život a užíval si vymožeností, o kterých se mnohým ani nesnilo. Což by v případu, že by byl skutečným nesmiřitelným nepřítelem komunistů, asi možné nebylo. Ti si ho opečovávali a věnovali mu jistou pozornost. Záhy po 17.lidtopadu se stal vůdčí osobností, kterou uznávala ta část svět, která později stála za bombardováním Srbů, Arabským jarem a dalšími světovými průšvihy. Je to snad náhoda?  Havlovo potencionální svatořečení a nanebevzetí už je jen důsledkem jeho automatické a lidem vnucené glorifikace. Přitom ho vychvalují především novodobí liberální likvidátoři demokracie a pak také umělci. U obou skupin je to pochopitelné.

  Pseudoliberálům nahrává údajná sametovost převzetí moci, sami se totiž bojí, že lidé vyjdou do ulic a rozbijí jim konečně ústa, umělci poté rýžují z falešného odkazu Václava Havla dosud nemalé peníze. Takové lavičky po něm pojmenované jsou skutečně dobrý job a pračka na peníze. Navíc na akce spojené s Havlem lze pořád získat nějaké dotace a byla by škoda nezvednout na zemi ležící peníze. To, jakým člověkem Havel skutečně byl, se dozvídáme útržkovitě. To samé platí o ostatních disidentech a o převzetí moci jimi. Jisté je, že třeba rodina Uhlů propojená s Dienstbiery a Šabaty je natolik rozlezlá v strukturách ovládajících dění v této zemi, že by bylo s podivem, kdyby k tomu nebyli tito lidé nějak připravováni a předurčeni.

  Podobné pochybnosti můžeme mít o mnoha dalších významných osobnostech a událostech této doby. Největší záhadou však zůstává 11.září 2001. Pád dvojčat a nijak nepoškozené další výškové budovy v New Yorku se stal předvojem událostí kolem americké invaze do Iráku a dalších zemí v Středomořské oblasti. Došlo k odstranění režimů schopných zadržet případné migranty z Afriky a Blízkého Východu směřující nyní do Evropy. Otázkou tedy zůstává, nešlo li o záměr a původním atakem islámským zemí neměla být uvolněna stavidla bránící průniku islámu do prostředí, které umožní snadné převzetí nových území s již vybudovanou infrastrukturou. Přiznejme si, že ani nesmírné bohatství arabských šejků z nich nedělá adepty na Nobelovu cenu. Tady by muslimové přišli k hotovému. Nikdo nikdy pořádně nevysvětlil celou událost kolem 11.září tak, jak byla. Existence CIA a dalších podobných organizací stojících za mnoha událostmi, jejichž vznik byl připravován, přináší na svět jen zlo. Skrytý boj o moc, nerostné bohatství a finanční prostředky je daleko rozsáhlejší, než ten, který vnímáme v realitě. A jeho následky tragické.

  Konspirační teorie se týkají i oblasti farmacie, chemického průmyslu, zemědělství a potravinářství. Tyto čtyři oblasti jsou natolik provázané, že je někdy složité je rozlišit. Experimenty na lidech dosahují nevídaných rozměrů. Povinná očkování dotýkající se našich dětí, neschopnost léčit některé nemoci či ignorace látek schopných je likvidovat, chemtrails, infikovaný hmyz, umělá hnojiva a pesticidy, palmový olej, umělohmotná rýže a plno dalších úkazů svědčí o tom, že existuje elitářská vrstva lidí, která si se zbytkem dělá to, co chce. Tedy i včetně experimentů na nás všech. Otázkou tedy zůstává, kde je hranice mezi konspirativní teorií a skutečností. Zdá se, že pohyb v této oblasti je velmi nebezpečný a každý, kdo se snaží o zjištění pravdy, vystavuje sám sebe riziku. Moc soustředěná v rukách úzké skupiny je neskutečná. A ten zbytek se většinou může jen domnívat. K vědění není připuštěn.

J3.K