Právě se nacházíte:

Máme se sjednotit?

22. 09 2020

www.inadhled.cz  Pondělní odstoupení dosavadního ministra zdravotnictví Vojtěcha se dalo očekávat. Přestože byl vcelku dlouho sloužícím členem vlády, situace kolem uměle vyvolané pandemie by semlela i podstatně ostřílenějšího harcovníka, než jakým je politikou před nedávnem oslovený Vojtěch. Navíc ve vládě Andreje Babiše, u něhož slovo morálka nic neznamená. Zdá se, že Vojtěch byl obětován v rámci vyšších zájmů a na jeho místo vzápětí předseda vlády dosadil dosavadní hlavní tvář covidových represí. A v poslední době kdesi v Lánech ukrytý prezident Zeman toto rozhodnutí podpořil.

  Vynechme nyní minulost Romana Prymuly spojenou s tunelováním nemocnice, kterou vedl, zapomeňme na kšefty přihrané své dceři, střet zájmů týkající se jeho vlastního podnikání. To vše jsou věci, které by v normálně fungující společnosti Prymulu diskvalifikovaly z možnosti stát se vysoko postaveným politikem. Žijeme v době Babiše, která v mnohém kopíruje předešlé roky spojené s privatizacemi, rozkrádáním a kmotrovstvím. Nepřinesla nic nového, snad jen užší spojení byznysu předsedy vlády a politiky. Jinak ale i nadále někteří žijí svůj bezstarostný život podpořený beztrestností a lumpárnami. Jestliže je prostý apolitický podnikatel perzekuován za špatně zaúčtované položky v podobě nákupu pohonných hmot, pak ti, kteří si nakradli desítky milionů a více, jsou zváni do vlády. Momentálně jsou důležitější jiné otázky.

  Andrej Babiš ve svém emotivně laděném proslovu vyzval občany České republiky k sjednocení v boji s covidem-19. Je však možné být jednotnými, když zprávy týkající se koronaviru jsou tak rozporuplné? Samotný jeho vznik je rozporován, a to jak v době, tak i v místě vzniku. Jeho další existence je spojena s mnoha nejasnostmi a nepravdami. Je záměrně zveličována úmrtnost, zkreslovány statistiky, natáčeny podvržené ,,autentické‘‘ záběry. K viru se vyjádřilo mnoho světových i tuzemských odborníků, politiků a lékařů. Je na ně však vyvíjen tlak, některým je vyhrožováno, jiní jsou označeni za konspirátory. A jejich fakta zamlčována. Na straně tvrdící, že jde o smrtící vir, jsou často jména těch, kteří jsou spojováni s tím nejhorším, co se tu v posledních 50ti letech děje, zároveň často patří k skupině výrazně profitující na vyvolané pandemii. Na druhém břehu stojí jednotlivci, kteří fakticky a věcně vyslovují nesouhlas s mantrou hrozivého onemocnění a poukazují na vyvolávání pocitu strachu, které má přivodit podvolení se záměrům elit. To vše s vědomím, že covid je pouhým nástrojem zneužitým k represím a změnám světového řádu. Je tedy evidentní, že náhled na pandemii je naprosto rozlišný u příznivců jednoho ze dvou táborů od těch z protistrany.

  Andrej Babiš nás srdceryvně žádal o pochopení a sjednocení. Samozřejmě však je třeba se shodnout na vládou prosazovaném pohledu, jehož staronovou tváří je nový ministr zdravotnictví Prymula. To znamená pro polovinu národa zapřít svůj dosavadní názor podpořený vnímáním zpráv z oficiálně neuznaných zdrojů. Prostě se podvolit tomu, co považují za vylhanou teorii, na jejímž konci bude povinné očkování, čipování či vyhoštění nepřizpůsobivších se ze společnosti. Prymula totiž nikdy nepřizná, že zcela veřejně lhal a zveličoval nebezpečí. To vše s podporou médií a mainstreamu. Právě média patří k silným spoluhráčům věštců hlásících přicházející katastrofu. I díky nim a číslům, která přináší, se z covidu stal oficiální strašák.

  A aby tomu nebyl konec, v covidománii se angažuje i Evropská komise. Paradoxně trochu jinak. Pod rouškou záchrany evropského obyvatelstva kuje pikle a připravuje řadu změn. Úkolem je sebrat národním vládám co nejvíce pravomocí a převzít moc nad Evropou do svých rukou. Přesměrovat veškeré daně, přerozdělit migranty, dokázat nařídit cokoliv bez rizika přehlasování. Vyždímat nás všechny a s vybranými penězi vytvářet nový svět bez aut, letadel a Evropanů. I vůči EU a EK u nás existují rozpory, takže společnost je nikoliv jen rozdělena kvůli vnímání koronaviru, ale doslova rozdrobena i ohledně dalších předmětů sporů.

  Češi a Moravané se v této situaci sjednotit nemohou a Babiš o to ve skutečnosti ani nestojí. Existuje totiž riziko, že by se to mohlo stát, ovšem na opačném konci, než je on sám. Naopak nejednotný národ nemá žádnou sílu. Schválit si poté cokoliv je nakonec velmi jednoduché. Prymula je v rámci svých i Babišových zájmů schopen čehokoliv. Covid nevymýtí. Všechny testy jsou o ničem. Buď jste negativní, což za 10 minut nemusí platit, nebo pozitivní, otázkou je, kdy infekční a kdy už nikoliv. Roušky jsou v mnoha případech kontraproduktivní, moc nás neochrání a mohou dost uškodit, jen výjimečně jsou k něčemu užitečné.

  Dokud si naše těla nevytvoří protilátky, budou všechna opatření zbytečná, úmorná a drahá, budou vycházet z manipulací a povedou k devastaci společnosti. Vzhledem k povaze viru nepomůže ani žádná vakcína, podobné je to u chřipky. Projít nemocí si stejně bude muset každý. I přes určitá rizika, která však sebou přináší řada jiných onemocnění. Veškerá opatření jsou tak velmi drahou manipulací s povědomím lidí. Místo hledání skutečného tvůrce viru a jeho potrestání tak politici zneužívají svého postavení. A lidé se mezi sebou hádají o tom, kdo je nezodpovědný. O tom, že tlak je systematický a koordinovaný, svědčí i osočení nejznámějších oponentů z řad špičkových odborníků. Prymula je voják a bude chtít za každou cenu vyhrát. Ne nad covidem, ale nad urputným nepřítelem stojícím mu v cestě za zisky a slávou. Nečeká nás nic dobrého.

Jindřich Kulhavý