Právě se nacházíte:

Míří k nám milióny?

3. 11 2017

   www.inadhled.cz    Zaručené studie o stavu obyvatelstva na Zemi nehýří zrovna optimismem. Přelidněná planeta se postupně mění ve vyjedenou spižírnu. Produkce potravin začíná pomalu pokulhávat za potřebou lidstva. Jsou samozřejmě oblasti, kde to nevnímáme, ale také takové, kde je prostě hlad. Tou největší je momentálně Afrika. A právě odsud nám Evropanům hrozí největší nebezpečí. Vynechme nyní falešnou hru na solidaritu a zamysleme se nad tím, co dále.  

 

  Migrační vlna nyní probíhající je pouhou předzvěstí toho, co může přijít. Samotné obyvatelstvo Afriky se i přes potravinovou nedostatečnost množí rychlým tempem, neprobíhá žádná regulace porodnosti. Hodnota lidského života tak postupně klesá. Zatímco Evropané, Američané, Číňané, Australané a Japonci, tedy nejvyspělejší národy, regulují přirozeně počty dětí, což sebou momentálně přináší stárnutí obyvatelstva, na druhou stranu to udržuje jeho počet v únosných hranicích, méně vyspělé státy v Africe se tímto populačním problémem vůbec nezabývají. Přestože není čím děti nakrmit, rodí se jich stále více.

  Dalším aspektem spoluvinným za nynější stav je pomalý rozvoj hospodářství v Africe. Výmluvy na klimatické změny jsou falešnou hrou na city. Tam, kde kdysi prosperovali především bělošští farmáři, došlo k násilnému převzetí jejich farem a z prosperujících firem se záhy staly ruiny vedené černošskými gangy. To platí především pro jih Afriky, ale i pro Libyi. Je třeba si přiznat, že původní domorodé obyvatelstvo k práci moc přikloněno není, lovit už není co a při zvyšujícím se počtu hladových krků by ani celá zelená Afrika za chvilku nestačila uspokojit touhu po jídle a pohodlném životě.

  Mizerná je i oblast hygieny a zdraví. Příroda si vymyslela vir HIV, který mohl částečně upravit stavy afrických obyvatel. Podobně nalezneme na černém kontinentu i další nemoci, které by Evropany kosily ve velkém, Afričané jsou však poměrně odolní, nicméně migrací se tyto choroby dostávají i do jiných světadílů, a to ve velkém. A protože mnohé z nich se šíří pohlavním stykem, opět narážíme na problém neexistující sexuální osvěty. Pravdou je, že primitivnější národy se chovají trochu živelněji, než je tomu u těch vyspělých.

  Evropa není nafukovací. Vidíme li, jaké problémy dělá řepka, kterou nikdo mimo Babiše nepotřebuje, a přesto se pěstuje ve velkém a způsobuje v zásadní míře erozi půdy a její postupnou neúrodnost, přidáme šílenou potravinářsko-zemědělskou politiku EU vedoucí k stoupajícím cenám potravin, je nemožné očekávat příchod miliónů Afričanů s klidem. Následující úbytek zemědělské půdy, nemoci, sociální program a další souběžné události by Evropany prostě poslaly do učebnic dějepisu, pokud by ještě někdo něco podobného někdy vyučoval.

  Kdysi příroda věděla, co s tím. Vymřelo mnoho druhů zvířat, která prostě neměly co jíst. Člověk je inteligentní tvor, dokáže si v mnohém poradit. Kdyby nadnárodní koncerny přestaly plundrovat Afriku a investovaly přímo tam do nových oblastí, třeba i pod ochranou ozbrojených složek, zároveň by pomocí osvěty a svých peněz působily na místní obyvatelstvo, jistě by se poměrně rychle došlo ke změně uvažování. Za vším však hledejme peníze, byť z dlouhodobého hlediska přináší zkázu. Přestěhování Afričanů do Evropy je prostě obrovský kšeft. Výhledově však znamená degradaci všeho, co Evropané kdy vybudovali. Ale hlavně tito budou odstraněni. Nejagresivnější lidé jsou vždy ti hladoví. A my to brzy poznáme, nezačneme li se bránit. A nepodléhejte iluzím, že tu je nějaký člověk v tísni a je třeba mu pomáhat. Jde o prachy. Vám nikdo nikdy nepomůže. K nám zamíří milióny Afričanů a do kapes vyvolených miliardy eur a dolarů.

J3.K