Právě se nacházíte:

Moderní dvojboj a Skrblík

18. 11 2014

www.inadhled.cz  Mnozí z Vás se narodili jako sportovci. Jiní se k pohybu propracovali na stará kolena, ale nyní si bez něho svůj život představit neumí.

  Šikovnost a talent mají svá pravidla i meze. Jsou tu ti, kteří jsou přímo obdarováni schopnostmi, další objevují své možnosti s obtížemi a některým je upřena radost z jejich existence. Což však nemusí vzít potěšení ze sportování. Někdo má své mety a cíle vysoko, ale je plno těch, kterým stačí se hýbat.

  Pokud se ptáte, kam autor míří svou úvahou, budete se divit. Podařilo se mu totiž objevit novou disciplínu složenou ze dvou jindy různých a samostatných. K jejímu vzniku jej přivedla vlastnost, díky které zbohatl známý seriálový hrdina kačer Skrblík. Sledujte tok událostí v příběhu, který není dlouhý, ale poučný….

  Po dlouhé době se objevil volný víkend a otec se rozhodl vzít své syny na golf.  Nic nevadilo, že byl pošmourný podzimní den, po dešti, teplota se pohybovala kolem deseti stupňů. Možná nepříliš atraktivní počasí způsobilo ztrátu formy vůdce smečky, ale byl tam hlavně kvůli dětem, takže nezanevřel na svou hru a věnoval se té ostatních. Pomalu se blížily poslední tři jamky a v cestě stál potok. Jak to tak bývá, míček skončil pod hladinou. Taťka pocítil povinnost jej vyndat, což se mu záhy podařilo. Při této záchranné akci však zahlédl ještě jeden. Samozřejmě mu ho bylo líto a rozhodl se jej zachránit. Při uvědomění, že tam leží pouhých 25,- Kč, se sice zamyslel, ale rybářská ješitnost mu nedala.

  Pokus byl zpočátku podařený, ale druhá disciplína na sebe nenechala dlouho čekat. Sedmička hůl se pod tíhou jeho těla začala bořit do bláta a poslední myšlenkou před ponořením se pod hladinu bylo cosi o tom, jak bude plavec v potoku za blbce. Bylo to ještě horší. Vody moc neteklo, zato bláta byl dostatečný nános, zápach linoucí se z totálně vykoupaného golfisty byl poté hrozný. Hrdost bojovníka velela dohrát poslední tři jamky. Ovšem po ukončení hry nasednout do vozidla znamenalo svléknout vše, vzít si péřovou vestu poslední záchrany z kufru a pantofle. Naštěstí nebyla dopravně - policejní akce, takže cesta domů proběhla v klidu, tedy pokud vynecháte oprávněný hurónský a nekončící smích potomků. Telefon z kapsy kalhot skončil v rýži a po jednodenním sušení naskočil zpět.

  Z tohoto plyne poučení, že plavat v golfovém ustrojení je velmi nepraktické, dále pro jedny úsměvné a pro jiné ještě více. Samotný aktér však může nastydnout a zároveň ztratit glanc. A za to ten malý bílý kulatý nesmysl nestojí.

J3.K