Muž a žena, rozdílní tvorové....

24. 01 2014

www.inadhled.cz  Už dávno všichni víme, že muž a žena jsou dvě naprosto rozdílné bytosti, shodou zvláštních okolností a díky humorné hříčce matky přírody částečně kompaktibilní. Výsledkem toho je, že právě tyto bytosti se musí starat o to, aby nevymřel zvláštní druh savců nazvaný lidé.  

   Rozdíly jsou patrné na první pohled (tedy většinou,pokud nejste jihoafrická atletka, či dívka postávající v thajské Pattay u baru, tam může dojít k přehmatu) a zajišťují právě tu kompatibilitu a možnost ženy přivést na svět dítě. Ovšem.... ty neviditelné rozdíly jsou daleko markantnější. Myšlení žen a mužů je prostě maximálně rozdílné. Jak velký rozdíl je mezi tím, když muž a žena milují. Jak rozdílné je, přou li se muži či ženy.

   Láskou se zabývá mnoho románů z červené knihovny.. mimochodem jejich z příznivců je 95% žen, proč asi? Touha žít ve snu, potřeba být tou milovanou, nebo snad nadhled a přírodou daná menší zasněnost mužů v tomto směru? To je na delší úvahu, tedy jindy. Já bych se však radši zabýval opakem. Nemohou li se muži dohodnout, postaví se proti sobě, a když je situace neudržitelná, dají si po čuni. Ale nic nebrání tomu, aby se za nějakou dobu, je jedno, je li to za deset minut či za rok, tedy aby si sedli k pivu a zavzpomínali na to, jaké to tenkrát bylo. Ženy? Nejdříve začnou moc přemýšlet, pak ještě více a s úsměvem začnou škodit. Pomalinku a jistě likvidují, řeší ne, jak rozpor překonat, ale jak urazit, dotknout se, zlikvidovat. Použijí intriky, zajdou dále, než si umíme představit. A to vše proto, aby si stoupnuly na torzo soupeřky a hrdě se bouchly do hrudi, když se to nepovede, neodpustí, začnou druhou přehlížet, ale nikdy nezapomenou.

   Muž vyhraje či prohraje, ale i tehdy, když mu vítězství unikne a má svou velikost, pokud je osobností, podá ruku a řekne - byl jsi lepší. Budu na sobě pracovat a třeba si to jednou zase rozdáme. Trénoval jsem malé děti na fotbale. Vždy po zápase jdou a ať prohrají či ne, podají ruku a řeknou-byl jsi dobrý. A to je pro mne důležitější, než je jen naučit dávat góly. Umět přijmout prohru i výhru se ctí, necítit se nadřazeně. Tomu učí sport. Ale měli by se tomu naučit všichni. Muži i ženy. A ty se mají moc co učit.

J3.K