Naprostá masáž pokračuje

10. 07 2019

www.inadhled.cz    Česká televize by pravděpodobně dle části koncesionářů získala pomyslný titul nejprolhanějšího média pracujícího s největším počtem překroucených, zmanipulovaných a zatajených informací.  I přesto je nadále námi dotované médium pro velkou část Čechů a Moraváků jejich stěžejním zdrojem, dle kterého upravují svůj názor a následný život. Bez ČT by Milion chvilek pro demokracii  pořádal na Letné tak akorát piknik pro pár pozvaných. Spolupráce mezi liberály však funguje zatím na jedničku, takže společně s Českou televizí vysílají podobné informace na Nově, ale stejným směrem se vydal dávno ČRo, Seznam a další kdysi poměrně populární  stanice, časopisy a noviny.

  Řeknete li někomu, že již dlouho televizní zpravodajství na ČT nesledujete, odpovědí je často ujištění, že získáváte informace z TV Barrandov. Takže jste pod palbou dezinformací. Opak je pravdou. Barrandov jde sledovat jen nárazově, to kvůli programové skladbě a pravidelné One Man Show, kterou předvádí její majitel a ředitel Soukup v jedné osobě. Ne, že by se názorově netrefoval do témat, která trápí tuto zemi, jen to bohužel pojal tak, jako by nebyli mimo něho jiný schopní moderátoři, reportéři, glosátoři a kritici nespokojení se způsobem podávání informací českému národu. Takže chtě nechtě kolem sebe vytváří auru ne všemi pochopeného všeználka. Je to škoda, protože v mnoha kauzách, v nichž se pohybuje po tenkém ledu, má pravdu a dokonce ho lze pochválit za odvahu. Nicméně jeho projev je neprofesionální, rychle se okouká a lidé ho ne úplně akceptují. Může za to i poměrně dlouhodobá kampaň všech těch, kterých se ve svých reportážích dotknul. Není jich rozhodně málo a právě ČT je častým terčem Soukupa. Je třeba si přiznat, že oprávněně. A aby toho nebylo málo, jedna z nejvýraznějších tváří ČT zpravodajství  Moravec již pořádá výjezdní školení mládeže a přednáší o tvorbě dezinformací přednášky na školách. Posledním známým počinem byla beseda na gymnáziu Na Zatlance proslulém svou multikulturní a liberální výchovou.  Jakým paradoxem je to, že moderátor pracující právě pro toto veřejnoprávní médiu proslulé jednostranným přístupem k rozsáhlé problematice přednáší ve škole, která by měla být sekulární.

  Vraťme se k původní myšlence, ve které zůstala ČT vypnutá. Nova balancuje ve svých zpravodajstvích na hraně mezi nevkusem, bulvárem a realitou. Řadu jejích zpráv je třeba brát s rezervou, protože pouze papouškuje zdroje shodné s ČT. Je to stejné, jako když zprávaři a následně oblíbení moderátoři  Evropy 2 veřejně předčítají články ze Seznamu. Výpovědní hodnota je pak nulová, zvláště tehdy, když dochází často ke zpoždění.  Možná by stálo za to hledat i jiné relevantní zdroje informací. Přestože se snaží Evropa 2 zůstat apolitická a často se to daří, některé úlety jsou nedůstojné nejposlouchanějšího hudebního rádia v ČR. Nova je sama o sobě čistě komerční stanicí a zpravodajství je i přes občas solidní obsazení postů moderátorů mělké a určené asi těm, kteří jsou šťastní u Ulice či Ordinace v Růžové zahradě. To není výčitka, pouze konstatování. Nova má vydělávat a je tomu vše podřízeno.

  Seznam se stal skutečně výkladní skříní liberálů. A jdou na to dobře. Články na něm jsou obsahově barevné, mimo politiky zabírají široké spektrum a lidé je čtou. Bohužel politická agitace se stupňuje a zaměření je vcelku jasné, blíží se právě ČT. Navíc Svobodné fórum a Fórum 24, politologové Pehe a Mitrofanov umí skutečně perlit a spolupráce s nimi činí ze Seznamu další tendenční médium, které ovlivňuje myšlení lidí u nás. Všechny tyto informační kanály dokážou udělat z pašeráků lidí hrdiny, vysvětlují nám, že záchrana života není pirátství. O způsobu přebírání Afričanů pár metrů od libyjských pláží už nehovoří. O náladě ve Velké Británii spojené s Brexitem  přichází naprosto lživé informace stejně, jako o anglickém disidentovi Robinsonovi. Mlží se o situaci ve Švédsku, především v Malmö, o násilí a obavách v půlce Evropy, ale dozvíme se, že demonstranti v Lipsku chtěli zabránit deportaci nelegálního imigranta. Demonstrace se samozřejmě nečekaně zúčastnil významný člen vedení Zelených. Do éteru se tak pouští různě přefiltrovaní zprávy, které nejsou hoaxem, ale zároveň neobsahují popis skutečného stavu věci. Soubor polopravd se obhajuje lépe, než naprostá lež.  Na druhou stranu nehodící se pravda se zamlčí celá, prostě se nic nestalo a neexistuje. Naopak popsáním kladů, vynášením do nebes a přikrášlením lze udělat i z gaunera největšího kalibru humanistu, z naprosto neschopného tvora vychvalovanou předsedkyni Evropské komise a z podvodníka se spoluautorstvím vědeckých prací toužebně očekávaného kandidáta na prezidenta. Z aut s dieselovým motorem se stali vrazi všeho živého a z černochů naši slavní bílí předci. Všechno lze, máte li možnost rozsévat své pravdy mezi lidi.

   Naše články často končí na Pravém prostoru. Tento server pracuje s dílky mnoha námi vážených autorů a přidává je na svou stránku. Inadhled nějakou dobu chtěl s tímto způsobem bojovat, protože si cení svého duševního vlastnictví a považuje pouhé převzetí obsahu v podstatě za krádež. Zvláště, když PP žádá své čtenáře o finanční podporu.  Uvažovali jsme o podání žaloby, ale po zralé úvaze došli k závěru, že je užitečnější, dostanou li se naše články mezi více čtenářů. Momentálně tedy akceptujeme kopírování textů, přestože jsou doplňovány cizími obrázky. V komentářích se objevují stále stejní lidé, kterým vadí například signatura článků. Upřímně řečeno, J3.K obsahuje celé jméno autora, jehož identita je dohledatelná právě přes inadhled. Není potřeba uvádět více, podstatný je text článku. Některé komentáře jsou kritické, jiné urážející, ale to není podstatné. Smutnější je, že někteří čtenáři již neumí rozeznat pravicové a levicové chování, výzvu k zamyšlení považují za agitaci. O to více potěší pozitivní reakce, přestože to je na jiných stránkách. Pokud tedy narazíte na Pravém prostoru na článek se signaturou J3.K či IN a chcete jej sdílet, originál najdete právě na inadhledu. Samozřejmě se snažíme Vás zaujmout, pobavit, poučit, ale zároveň respektovat, máte li jiný názor. Masáží nechť se zabývají média k tomu předurčená. Nás berte s nadhledem. A děkujeme, že jste si nás našli.

J3.K