Právě se nacházíte:

Naschvály….

22. 09 2014

 www.inadhled.cz   Jsou dny, kdy spěcháte více, než jindy, jsou situace, které vyžadují rychlejší tempo. Bohužel právě v těch okamžicích, kdy nmáte největší shon, dokáže se vše proti Vám obrátit.

   Pokud například sednete do auta a nutně se potřebujete dostat na určité místo, je skoro zásadou, že narazíte na kolonu, havárii, stavební práce, zastaví Vás policejní hlídka, závora na přejezdu spadne přímo před Vámi. Nikdy není takové volno, jako když se nikam neženete. To je totiž běžné, že doma zůstali nejen ostatní řidiči, ale i cyklisté a chodci. Pokud však máte časový skluz, překážky se hromadí a máte chuť překousnout volant.

  Podobné je to doma. Potřebujete rychle uvařit oběd, ale nemáte potřebnou ingredienci a sousedka, která dva roky nevyšla z vedlejšího domu, nečekaně odjela na návštěvu babičky. Máte rozdělanou práci a najednou dorazí rozradostněná tchýně, o které jste už dva dny neslyšeli, a převrátí Váš domov naruby. Výchova partnera nebo partnerky se vrací do bodu A, potomci jsou posmutnělí, odchod na motokáry se odkládá na neurčito a práci jste měli rozdělanou bohužel příliš blízko místa, kde protistrana svou matku usadila. Uši z toho bolí.

  Samozřejmě se podobné věci stávají i v práci. Šéf, obchodní partner, zákazník, prostě někdo z nich potřebuje nutně mít v ruce výsledek vaší práce, nejlépe v tištěné podobě. Cesty, kterými se ubírají přenosy elektronických informací, jsou nevyzpytatelné. Takže se nejdříve Vaše práce ztratí v uzlech firemní sítě, aby vzápětí zkolaboval váš airbook. Po jeho nahození odesíláte svou práci do tiskárny, v níž chybí papír. Doplníte jej, ale náhradní barvu za tu došlou nemáte. Letíte pro ni do prodejny, ale prodavač je na obědě, přestávka 30 minut. Právě odešel…Fajn, dočkáte se, tisknete a safra, je tam chyba. Opravíte a vítězoslavně nesete potřebné na předem určené a již pár minut ostatními opuštěné místo. Je jasné, že jste to nestihli.

  Na to vše je jen jedna rada. Chce to klid. Nic není tak dramatické, jak se zdá. Možná někdy shoda náhod změní Váš den, ale jen málokdy Váš život. Berme život více s úsměvem. I běh kamkoliv se dá absolvovat právě s ním. A čert vezmi tu kopírku.

J3.K