Neděle není daleko, už to cinká v pokladně

18. 06 2019

www.inadhled.cz    Nadcházející neděle se má stát pro organizátory demonstrací směřovaných proti předsedovi vlády a nově jmenované ministryni spravedlnosti dnem D. Managment Milionu chvilek pro demokracii slibuje skutečně velkou účast, na Letenské pláni se má sejít 200 000 lidí. Rozhodně nejde o spontánní setkání nespokojených občanů, ale o pokus zvrátit výsledky voleb. Nespokojená menšina neochotná respektovat jejich vítěze se pod vedením neúspěšných politiků a zahraničních investorů s podporou nejmocnější neziskovky Člověka v tísni, samozřejmě dozdobená hysterickými herci, pokusí urychlit změnu vlády.  A aby toho nebylo málo, opozice chce příští týden vyvolat hlasování o nedůvěře vládě.

  Již samotné přípravy akce nebudou nic levného. K dispozici mají být tři velkoplošné obrazovky, dostatečně velké pódium na to, aby uneslo všechny ty milé řečníky, špičková aparatura, pítka, jsou zajištěné svozy demonstrantů z celé země, upravená místní doprava a MHD. I kdyby nebyly další náklady, tyto přesahují hodnotu několika milionů korun. Kde se asi tak vzali? Opravdu tu někdo věří na transparentní a téměř bezedný účet, na dary od stejně naladěných spoluobčanů? Jenže to není zdaleka vše. Město Praha přispěchalo ochotně s pomocí a bude nápomocno s případným osvěžováním unavených účastníků. V pohotovosti budou policisté, hasiči a zdravotnický personál. Plejáda všeznalých umělců bude vystupovat před kamerami Seznamu TV, ale určitě nebude chybět ani ČT a plno dalších reportérů, novinářů a osobností politického života. To vše se ví dopředu a nastrčená figura Minář, o němž mimochodem nelze říct mnoho dobrého, bude opět na chvilku středem pozornosti. Pochopitelně tušíte správně, že průměrný student by těžko dokázal připravit revoluci, v kterou pár desítek tisíc lidí u nás doufá. Profesionálně připravená akce podporovaná politickým podhoubím, Kavárnou a neziskovým sektorem svědčí o záměru vytvořit obrovský tlak na vládu, podnítit lidi k ještě větší nenávisti a vytvořit v nich pocit, že jich je dost na to, aby změnili chod dějin. Jde o naprostou ignoraci demokracie, soudnosti a o neschopnost politické garnitury, která Babiše vytvořila a nyní pláče nad výsledkem své práce.

  V předešlých létech následujících po změně režimu se z politiky stal nechutný byznys. Korupce, boj o moc, podvody při privatizaci, lhaní, obcházení zákonů, v nichž záměrně zůstávali díry potřebné k ulévání peněz, špatně nastavené daňové zákony, ovlivňování soudů, tak nějak lze definovat uplynulých 30 let. Každý, kdo si jen trochu mohl líznout, se pokusil nahromadit dostatečně velký majetek. Jestliže především Kalousek stál za jednou z největších zlodějen, kterými se staly církevní restituce, Havlův přítel a mentor Bakala zlikvidoval uhelný průmysl na Ostravsku, Schwarzenberg zrestituoval i to, co by asi vůbec díky minulosti dostat neměl a v řadě dalších lumpáren jely špičky ODS, ČSSD, KDU-ČSL i později vzniklé Topky, pak Babiš nijak zvlášť nevyčuhoval.

  Všechny spojovali různí kmotři neboli lobbisté.  Babiš byl pouze jedním z mnoha, kdo se snažil zbohatnout a byl v tom dost úspěšný. Jeho počínání vycházelo ze zkušeností práce v zahraničním obchodu, praktik STB, amorálnosti a pohybu v korupční sféře. Byl vždy velmi pracovitý, nekompromisní a bez zábran. Ostatně tyto vlastnosti ho ,,zdobí´´ až doteď. Díky nim je předsedou vlády a jeho manipulace s čísly a lidmi je prostě ohromující. Ovšem v negativním směru. Přesto má stále silnou podporu části občanů České republiky a vcelku bravurně kormidluje v rozbouřených vodách.  Což je ještě obdivuhodnější při vědomí, jaké má koaliční partnery. Hamáčkova parta je skutečně výkvět ČSSD a při zamyšlení se, kdo byl posledním skutečným vůdcem  této strany, je třeba konstatovat, že to byl dnešní prezident Zeman. Což plno lidem nezní dobře. Babiš je prostě produktem své doby.

  Chyb bylo v minulosti mnoho. Omylem byl Havel a jeho suita tvořená z disidentů a lidí typu Kocába a knížete, byť jsme je všichni zpočátku měli rádi. Privatizace byl vynikající nápad, který se zvrhnul v rozkradení republiky, zlodějů bylo příliš mnoho. Vypařil  se státní majetek včetně zlatých rezerv, předražené státní zakázky odčerpaly miliardy, systém dotací rozvrátil přirozené konkurenční prostředí. Celé toto konání dovedlo pár jednotlivců do vězení, plno politiků a podnikatelů na ně napojených výrazně zbohatnulo, ale zbytek občanů si zase tak moc nepomohlo. Vynechejme restituenty, ti prostě někteří měli štěstí a neunáhlili- li se a hned vše neprodali, tak ze své výhody žijí dodnes. Babiše nelze vinit ze všeho, i když to grázl opravdu je. Ale aby v hlavním šiku proti němu stáli kolaboranti Kalousek se Schwarzenbergem, Antifák Bartoš, pornoherec Janda, ředitel Člověka v tísni Pánek, sluníčkář Kocáb, herci žijící ze státních dotací, neobjektivní Česká televize a plno dalších podobných jedinců a institucí, to už je prostě výsměch. Politika se na ulici nedělá. Kdyby poslanci a senátoři více v minulosti spolupracovali, Babiš by nikdy tu moc nezískal. Má ji a vděčit za ni může právě těm, kteří se teď proti němu vymezují. Dav svolaný na Letnou je pouhým komparsem záměrů uskutečňovanými jinými lidmi v zákulisí. Kdo to ještě nepochopil, bude stát v neděli na Letenské pláni. A pár jich tam asi skutečně bude.

J3.K