Nedělní čekání na zázrak, aneb tušení souvislostí...

26. 05 2019

www.inadhled.cz    Hokejové mistrovství pokročilo do finální části. Naši chlapci sehráli s Kanadou smutný zápas, který rozhodl o naší neúčasti v boji o titul, a přiznejme si, že když netrefíme branku, vyhrát nemůžeme. Kanaďané nám dali lekci z efektivity, vyhnali brankáře Bartošáka na střídačku a došli tam, kde se viděli již před utkáním. Je to zvláštní, ale vůle vítězit u českého národa byla vždy trochu nižší, než jejich dovednosti. Včerejší zápas to opět ukázal. Neměli jsme méně ze hry, ve střelách na branku jsme soupeře převýšili, jen to bylo takové nemastné a neslané. Navíc divákům v hledišti došel brzy dech, prostě divný večer. Porovnáte li náš sportovní nacionalismus, pak pokulhává za tím americkým, kanadským i ruským, jsme v tomto tak nějak pozadu. Má to své důvody?

  Výchova mládeže v Evropě spěje k ignoraci vztahu k rodné hroudě. Neustálé omílání nepravd, že se nenarodili jako Češi, ale jako Moravané ještě více prohlubuje ztrátu citu k místům, ze kterých vzešli. Neziskovky nalezlé do škol ladí mozky našich dětí směrem k multikulturní společnosti, Evropě bez hranic a falešné solidaritě vedoucí k prolínání ras, říká se tomu indoktrinace ve školách. Momentální kobercový nálet agitátorů z Pánkova Člověka v tísni je dalším útokem na apolitičnost školství. Přední politici nemluví o ničem jiném, než o potřebě řízené sebedestrukce zabalené do obalu zvaného migrace. Mládež sama sebe vidí jako free společnost, jejíž jednotliví členové budou různě cestovat po světě, žít tam, kde se jim bude zrovna líbit, vybírat si dle momentálního zájmu. Jenže takovýto život znamená absenci touhy něco budovat, starat se o to a vytvářet tak další hodnoty. Nebo snad znáte nějakého cestovatele, který by mimo svých zážitků dokázal postavit domy, pečoval by o hospodářství či založil perspektivní firmu, která by něco užitečného vyráběla.

   Jste li kočovník, jste závislý na svobodě a vaším domovem je jakékoliv místo, kde usnete. Nikoliv to, kde jste se narodil/a, oženil či se vdala. Působením na mládež tedy dochází k devastaci vztahů, absence materiálnosti zase potlačuje potřebu vyrábět, stavět, zanechat něco budoucím generacím. Se snižováním průměrného IQ přichází navíc ničení, neúcta k historii a tradici. Primitivismus vede poté k podobným událostem, jakými jsou devastace památek, zapalování kostelů a katedrál, ale i demonstrace doprovázené likvidací soukromého majetku. Neúcta k soukromému vlastnictví je důsledkem špatné výchovy. Příkladem není jen rabování obchodů, domů a státních úřadů při pouličních nepokojích, ale i prosté squatterství.

  Výsledky eurovoleb se mají vyhlašovat zároveň, prý proto, aby neovlivnily volby probíhající v dalších zemích v jiném termínu. Přestože už unikla částečná čísla z Velké Británie a Holandska, my zatím čekáme. Smrdí to časem určeným k manipulaci s výsledkem, jak známo, kdo hlasy počítá, ten i vítězí. Možná je to nadsázka, může však jít o obvyklou praxi. Kdyby bylo na Junckerovi, tak by vítězem voleb prohlásil sám sebe a spokojeně by vládnul dál ve stejném diktátorském duchu, jako dosud. A to je v záloze ještě horší šílenec Timmermans. Tito lidé berou likvidaci evropského kontinentu jako své poslání. I u nás máme podobné škůdce, proti nimž je kůrovec příjemné domácí zvířátko. Mimo výše uvedeného Pánka schovávajícího se za domnělou charitativní činnost, jejímž úkolem je obhájit miliardový rozpočet neziskovky Člověk v tísni a dát si tvář šiřitele pravdy, což využívali i jezuité, by seznam dalších byl skutečně dlouhý. Široké spektrum navzájem provázaných lidí pohybujících se v politické, umělecké a ekonomické sféře je už natolik dobře spolupracující, že odpouštění peněz ze státního rozpočtu dosahuje neuvěřitelné výše, Navíc systém zahraničních dotací funguje nejen jako politická instruktáž a finanční korupce subjektů odvádějících tvrdou práci potřebnou k přeměně České republiky k obrazu evropské liberální demokracie, ale má i úlohu motivační. Největším nebezpečím jsou Norské fondy, nicméně nejde zdaleka o jediný zdroj peněz tekoucích k nám na první pohled pozitivně vnímané projekty. Je li kvalitní PR, lze vše překroutit.

  Dnes nastoupí náš národní hokejový tým k souboji s Ruskem o bronzové medaile. Možná už to nebude dlouho trvat, a národní týmy se přejmenují na oblastní. Česká oblast nastoupí proti švédské, jindy německé. A zmizí li skutečně národní tradice, budeme mít v evropské reprezentaci jednu útočnou lajnu a možná jednoho obránce. Nebudeme mít starost o šílené zobrazení národního symbolu, tedy Českého lva, na jeho místě bude na modrém pozadí jedna žlutá hvězda protnutá půlměsícem. Užijme si tedy tento duel, v němž hrdí Slované ještě nastupují za své národní týmy. Vyhrajeme li, bude to příjemný zázrak, prohrajeme li, pak s vynikajícím soupeřem. V důsledku už to není tak důležité, pořád jde jenom o sport. Doba českých mistrů světa je plno let pryč a dojde li k likvidaci státnosti, nemusí se nikdy vrátit. Což je daleko horší, než jeden prohraný zápas. Ztratili bychom tím totiž vlastní identitu a domov.

J3.K