Největší svolávací akce se blíží…

26. 03 2017

  www.inadhled.cz   Ve světě automobilismu a velkovýrobě motorových vozidel se občas něco nepovede. Důkazem jsou nedávné problémy s airbagy japonského výrobce implantované do mnoha světových značek, nesrovnalosti v zplodinách dieselových motorů z produkce koncernu VW. Občas se nepodaří ani renomovaným malovýrobcům, takové Lamborghini dokáže shořet díky nedobré symbióze paliva a výfuků. Výrobní závady se nevyhýbají ani mercedesům a bavorákům. Většinou jsou poté postižené modely pozvané do servisu a dochází k odstranění nedostatků, ve výjimečných případech dojde k výměně celého vozidla, občas je na řadě i odstoupení od smlouvy.  

   Výše vyjmenované příklady jsou však pouhou epizodou, která brzy zapadne. To se sice nedá úplně říct o aféře nazvané Dieselgate, její řešení je pro německý koncern více, než bolestivé, náklady na očištění jména jsou astronomické, ale blíží se daleko větší událost, která možná změní Evropu. Svolávací akce, kterou ještě nikdo nezažil a jejíž důsledky poznáme všichni. Rodí se v hlavách nejinteligentnějších lidí součastnosti, tedy politiků Evropské unie. První vlaštovku vypustila členka německé strany Zelených, která navrhla zákaz používání terénních SUV většině lidem s výjimkou lovců a lesníků, ale takový podnět nezůstane dlouho bez reakce. Pokud stále tápete, vysvětlím.

  Vzhledem k tomu, že se Evropa dostává do situace, kdy jsou na denním pořádku teroristické útoky vedené muslimy různého původu, je jedno, jde li o migranty nebo rodilé Evropany s kořeny v islámských zemích, brzy přijdou násilné činy těch, kteří konvertovali k islámu, a tím se dostali do středu zájmu, o což jim jde, sáhnuli europolitici k razantnímu řešení. V rámci likvidace rizika střelby do bílých tváří zakázali určité druhy zbraní, které v některých zemích vlastní i prostí občané.  Nic na tom, že legálně držená zbraň je nejlépe dohledatelná a extrémista použije tu neregistrovanou a dodanou přes černý trh. Prozatím se to opět nedotýká příliš lovců, nicméně na každého dojde, viz Velká Británie, kde nemají zbraně ani lovci a policisté.

  Zcela upřímně, naší policii úplně nelze úplně věřit, v jejích řadách je pár lumpů, což platí i o elitních složkách zabývajících se kriminalitou, ale na druhou stranu neozbrojený strážce pořádku je de facto k ničemu a u chuligánů bez respektu. Zbraně v rukách občanů však většinou leží připravené na použití především při případné obraně a jsou používány při cvičné střelbě na střelnicích, snad jen myslivci a sportovci je používají k praktickým účelům. O to více jsou nepochopitelné výroky soudů při případném zastřelení zloděje na Vašem pozemku či v domu. Dá se říct, že legální držení zbraní je jistou zárukou připravenosti národa k vlastní obraně. A právě to trápí příznivce radikálních změn v Evropě.

  Nyní tu máme nový fenomén. Hromadné vraždění pomocí automobilů. V Londýně to byl fanatik (rodilý Angličan středomořského typu šeptající Allah akbar) v SUV, který zabíjel, což nás vrací k návrhu německé poslankyně. Nicméně lze použít i nákladní a osobní vozidlo, zvláště vypatlaný muslim by dokázal zranit pár chodců i na rozjetém motocyklu. Takže tu v souvislosti s moudrostí politiků máme pravděpodobné řešení problému. Můžeme očekávat návrh na postupné stahování všech motorových vozidel z provozu, omezení vydávání řidičských průkazů pouze na auta s konstrukční rychlostí do 45 km, nejlépe elektrická, aby v případě potřeby bylo možno neumožnit jejich dobíjení vypnutím centrálního vypínače.

  Navíc se tím vyřeší několik dalších problémů. Snížilo by se oteplování planety způsobené CO2 vznikajícího spalováním běžných paliv (opět radost v řadách Zelených), blížící se malá doba ledová tak může být ještě studenější. Do ulic Evropy by mohli být dovezeni opuštění velbloudi z míst, kde dosud žili imigranti. Jsou vhodní pro dálkovou přepravu, což se osvědčilo v dobách karavan vozících zboží po Africe a Jihozápadní Asii. Otázkou je, jak zabránit rozzuřenému majiteli korábu pouště v nájezdu na návštěvníky bazaru na náměstí v centru Londýna. U nás taková akce nehrozí, cizokrajní obchodníci a EET nejdou k sobě, takže tržiště budou nadále trpět prázdnotou.

  Jistě jste poznali, že jde o smutný pokus o satiru. Nad tou by se měl člověk smát, nicméně tady je to k pláči. Hlavně, že nám soudruzi z EU v Římě oznámili, že Evropská unie je nerozdělitelná navždy. Sice nelze vytušit, co je k tomu opravňuje, ale klid nám to nepřidalo. Demokracie umírá rukou demagogie.

J3.K