Nepoučitelní a obchod s city

18. 04 2016

  www.inadhled.cz    Lidská inteligence by částečně měla člověku nahradit ztrátu instinktů. Tam, kde divoká zvířata tuší nebezpečí a včas na něj reagují, zůstáváme často klidní a postrádáme ostražitost. Příliš jsme si zvykli na to, že nastalou situaci dokážeme nějak vyřešit. Ne vždy je tomu tak, naopak lze konstatovat, že poměrně často vyhraje hrubá síla.

  Napadne li vás uprostřed savany lev ve chvíli, kdy vaše puška leží opodál ve stanu, vaše šance na přežití je daleko menší, než když výsledek šikovnosti zbrojíře třímáte v ruce. Stejné je to tehdy, postaví li se inženýr ekonomie v bitce majiteli černého pásku v karate. Nemá li k dispozici nabitý paralyzér, je velmi pravděpodobné, že bude zbit. V přírodě mají zvířata neustále smysly ve střehu, a i ti slabší dokážou díky tomu často přežít. Spoléhají na své obranné prostředky, mimikry, skrýše i jiné schopnosti. My lidé jsme v průběhu pár tisícovek let o tyto obranné reflexy částečně přišli a jsme tak daleko zranitelnější.

  Možná vám vrtá hlavou, co to tady píšu. Tedy… Kolem nás se nyní dějí věci, které velmi razantně během jedné generace změní historii světa. Migrace, klimatické změny, technický pokrok, zvyšování počtu populace, to vše vytváří na lidstvo určitý tlak. Je stále složitější splňovat nároky nás všech. Existují příliš velké rozdíly mezi jednotlivými světadíly, národy i jednotlivci. Populace se v některých oblastech výrazně zvětšuje, což platí především tam, kde je nižší životní úroveň. Naopak v zemích, kde existuje dobrá pracovní morálka, se počet obyvatel snižuje. Zodpovědnost v zaměstnání se přenáší i do našich domovů, jsme velmi starostliví a víme, že dát dostatečné zázemí jednomu či dvěma dětem je jednodušší, než mít velkou a početnou rodinu. Naopak v zemích, kde se tolik nepracuje a náš standard je pro tamní obyvatele nepředstavitelným luxusem, je množení se oblíbenou zábavou. Připomíná to opět přírodu, kde se se ztrátami mláďat tak nějak počítá.

  Dá se tedy říct, že tam, kde je všeobecně nižší IQ, a třeba tento případ platí pro velkou část Afriky a Asie, fungují instinkty lépe, než v Evropě a Severní Americe. Budeme li více sledovat národy, které se nyní tlačí do Evropy, a je jedno, kdo jim to radí a ovládá je, zjistíme, že táhnou za jistějším bydlem, než které mají dosud. Někdo jim ukázal, že EU je na tom velmi dobře a není nic snazšího, než ji obsadit a vyjíst ji. Časem dopadne stejně, jako proslulý Chánov. Ze vzkvétajícího kontinentu zbydou ruiny. To jen proto, že inteligentní Evropané prostě v rámci ztráty reflexů nepochopili, že někdo může žádat o jakýsi azyl nikoliv proto, že má hlad. Důvodem je touha se prostě jen přežrat, ovšem tak, aniž by se muselo hnout prstem. Toto je myšleno obrazně, ale v podstatě tím vystihujeme příčinu migrace. Divoké zvěři ukázali na fotografiích plné mísy jídla, krásné domy a luxusní vozy, nádherné ženy a penězi napěchované banky. Pak už jen stačilo ukázat směr a jejich instinkt jim zavelel. Chybějící IQ jim nemohlo říct, že realita a fotografie se mohou rozcházet, jdou si za svým a budou pro svůj sen v klidu a souladu se svým náboženstvím klidně i zabíjet.

  Oproti tomu mnoho lidem z nás ještě nedochází, že situace je kritická. Nadále kupujeme auta, stavíme domy, bavíme se v kinech, na diskotékách, plánujeme budoucnost nám i dětem. Naše instinkty jsou ale v háji. Plno z vás věří prolhaným politikům, doufají, že by to nikdy nenechali dojít až tak daleko, jak si to nedokážete představit. Jenže vy si to představit nechcete. Je to pohodlnější. Těšíte se na dovolenou, i když už není mnoho míst, kde se dá trávit bezpečně, zatímco je velmi pravděpodobné, že se blíží těžké doby.

  Je příliš mnoho těch, kteří jsou pro moc, majetek a peníze ochotni udělat cokoliv. Bohužel i ti mocní mají málo a chtějí více. Zájmových skupin vytvářejících konflikty na celém světě je několik, ale spojuje je společná touha po ovládnutí celé Země. Naší správnou reakcí by nyní měla být příprava k boji a obraně. Místo toho čteme líbivé komentáře litující utonulé migranty, mnohý uroní slzu nad hladovějícími dětmi před ploty v Makedonii. Je třeba si uvědomit, že jde o úmyslnou manipulaci s city, která pro svou věrohodnost musí zabíjet. A stejně, jako sedli na lep manipulátorům autoři srdceryvných komentářů, podobně naletěli ti, kteří se utopili. Všichni se totiž stali loutkami v rukách bezcitných vládců světa.

  Neprobudíme li v nás kus toho, co nám dala příroda, staneme se pouhou potravou těch, kteří organizovaně přichází. Pokud ještě věříte v poklidný útlum toho, co se děje, mýlíte se. Ti moudří si již hledají nové destinace pro zbytek života, patrioti se vyzbrojují, v garáži mají džípy a opevňují své domy. Štěstí přeje připraveným. Co děláte vy?

J3.K