Neschopnost vnímat realitu a předvolební blafování

5. 09 2018

  www.inadhled.cz    Blížící se senátní a komunální volby odstartovaly a začal boj o voliče. Lze očekávat tuhou bitvu o místa na radnicích, ale i o teplá místa v senátu. Reklamní plochy se už plní předvolebními hesly, jindy arogantní politici nasadili všeslibující úsměvy a kreativci vymýšlejí, jak zaujmout dav, který je pro později zvolené zajímavý pouze a jen tehdy, když se blíží volby. Vše ostatní  s obyvatelstvem totiž dokáže vyřídit armáda a policie. Ovšem týdny před naší cestou do volebních místností se vše mění a politici těšící se na pobyt u koryta jsou ochotní nás na rukách nosit. S čím na nás tedy někteří vyrukují tentokráte?

  Zelení v Praze začali s nápadem někde sehnat 5000 migrantů a přivézt je do Prahy. Rádi by do bohatého regionu přinesli trochu pařížského marastu, který z krásného města na Seině přivandrovalci udělali. Jak na tuto ptákovinu přišli, to ví čert. Praha a bohatý region? Ve srovnání s evropskými metropolemi stále pokulhává. Možná se jim to zdá poté, co si mladý Stropnický po šéfování na odbru výstavby při pražské radnici zakoupil zámeček, ale to je asi na delší pátrání, jak k němu přišel. Navíc si Zelení myslí, že by migrace vyřešila nedostatek pracovníků. Copak příslušníci extrémně nebezpečného politického subjektu likvidujícího ekonomiku mnoha evropských států nevidí, že se muslimům nechce pracovat a pouze luxují národní rozpočty a žijí z dávek, na které musí našetřit daňový poplatníci? Neexistiuje HR ředitel, který by si mnul ruce, jak dobře to Zelení zařídili, když by  jim do firmy přivedli potencionální zaměstnance bez hygienických návyků, znalosti jazyka a potřeby pracovat. A není už tak dost černo na celém Václavském náměstí? 5000 muslimů? Tak za to by Zelení neměl dostat ani jeden hlas. A snad opravdu ani nedostanou. Právě u nich platí nejvíce staré heslo pohraničářů-Neprojdou.

  Top09 se spojila se Starosty a přibrala partaj Jana Kasla. Rétorika tohoto spolku je jasná. Migranti ano, Babiš a jeho ANO ne. První část se nese ve stejném duchu jako u Zelených, už to je dostatečný důvod, proč je nikam nepustit. Pospíšil, Marvanová, Kalousek i kníže patří do starých struktur a rozhodně také k tomu nejvíce odstrašujícímu elementu naší politické scény. Především Kalousek a Schwarzenberg už ztratili soudnost a připomeneme li si, že k této straně patří i eurošílenci Niedermayer a Štetina, je to postačující důvod, proč je nevolit. Protibabišovské tažení má svou logiku a opodstatnění, bohužel ale zloděj křičí chyťte zloděje, takže důvěryhodnost je na bodu 0. Starostové se spojenectvím s Topkou degradovali ještě více, než jsme očekávali. Jan Kasl je další oživlou mumií a skoro není důvod mu věnovat pozornost.

  ANO začalo svou kampaň agresivně, někde porušuje nepsané zákony a dohody. Od Andreje Babiše nelze očekávat nic skvělého a podpásovky on umí velmi dobře. V boji o Prahu vyrukoval s homosexuálním kandidátem, prostě jde s dobou. Pravděpodobně spoléhá na hlasy účastníků Prague Pride, jejich množství bylo natolik značné, že nabídnout místo primátora jednomu z nich zní jako dobrý tah. Bohužel se to však zdá jen homofobním spoluobčanům, a pak také těm, kteří dosud nepochopili, jakou hru s námi Babiš hraje.  Abychom mu nekřivdili, asi pro mnohé hraje dobře, když má tak vysoké preference. Jeho PR tým je opravdu vynikající, protože udržet mu šanci na zisk 30ti % z voličské základny při pohledu na jeho výsledky, převlékání kabátů a další lumpárny,  je opravdu zázrak podobný  Nanebevzetí Ježíše. A že mu nezlomí vaz ani čtyřleté vládnutí Krnáčové v Praze a najdou se tací, kteří mu opět dají svůj hlas, tak to nelze pochopit vůbec.

  Piráti jsou poloviční Zelení. Poloviční proto, že škodí především u nás, zatímco Zelení úplně všude. Migrace je pro ně jasná záležitost. Kdyby bylo na nich, bylo by to v Praze jako v Eritreji. EU je něco jako jejich matka, z jejíhož lůna vzešli a islám jim je blízký i proto, že hlavní šéf sdružení pirátských stran je muslim. Jejich vzestup u nás byl velmi podporován penězi, jejichž původ bude velmi mít blízko k prostředí ovládanému Sorosem.  Vysoké předvolební preference jsou zdvihnutým ukazovákem a varováním před těmi, kterým se spojenec Antify u nás zdá být zajímavou variantou pro svou ,,jinost´´. Jde o naprosté nepochopení filozofie podstaty Pirátů. Jejich koncepcí není budovat, ale spíše kritizovat a bourat. Chcete li Kliniky všude, volte je.

  ČSSD bere cokoliv, co jí pomůže přežít, slíbí ještě více, než nejvíce. Připomíná sociální ústav, který by bohatým bral a chudým slíbil. Ale ne dal, nemá z čeho, a pokud zůstane tam, kam patří, tak ani dále mít nebude. Což je dobrá varianta, kterou této straně můžeme jen popřát. A pořád nesplatila dluh dědicům právníka Altnrera. Kde je právo?  ODS, to je smutná historie, nijak veselá přítomnost a budoucnost absolutně ve hvězdách. Fiala v čele je stále více demotivující postavou, která ztratila pojem o tom, co je moderní a aktivní pravicová strana. Fiala z ní udělal želé, které se zuby nehty drží pohromadě. Přitom za největší osobnost ODS lze považovat někoho úplně jiného, byť samotní straníci s ním mají problém. Václav Klaus junior je solitér, který jako jeden z mála klidně řekne i něco, co není oficiální doktrínou ODS, a přesto to má hlavu a patu. Což o žvatlání předsedy strany říct nelze.   SPD leží v žaludku mnohým, ale je tady jediná, kdo se skutečně staví proti EU a migraci. Už to samotné je důvode ke katapultování odborníků z této strany do křesel primátorů a vůdčích politiků. Ovšem pozor, nevíme, jsou li tam nějací skuteční znalci místních poměrů. Okamura je natolik zastřešující postavou, že na ostatní není moc vidět.

  Koho tedy volit? Tak tentokráte to bude tvrdý oříšek. Pořád lze doufat, že lokální spolky a menší hnutí mohou být v určitých místech nejužitečnější, ale ve velkých městech bude tuhý boj o každé místo primátora. Je třeba si uvědomit, že kvality komunálních politiků nemusí odpovídat tomu, jak se prezentují jejich mateřské strany. Najít vhodnou skladbu zastupitelů tak bude o jednotlivcích a ne stranách. Lze doufat, že třeba Brňáci zúročí své zkušenosti s Žít Brno a vyvarují se podobných experimentů, všeobecně je třeba se v zájmu budoucnosti vyhnout Pirátům a Zeleným. ANO je stále stranou jedné osoby, ČSSD je mementem doby. U ODS je třeba posoudit vazby na staré kmotry. Takže? Uvidíme.

J3.K