Nové koště dobře mete. Jak dlouho?

1. 10 2018

  www.inadhled.cz    Komunální volby jsou za blízkým rohem, také senátní. Ještě dlouho na nás z plakátů budou shlížet úspěšní i zamítnutí kandidáti, jejich přelepení vždy trvá delší dobu, a my se možná už za týden budeme usmívat nad naivními hesly, která nás měli přesvědčit o správném výběru dotyčného, případně jeho strany. Když si je přečtete nyní, je vidět, že momentálně si většina z hvězdiček politického nebe je vědoma, kde jsou problémy, navrhují jejich řešení, respektive slibují, že situaci zlepší.  Jak to většinou dopadne, to už víme, přesto každé volby znamenají obrovský skok na špek a až před skončením volebního období náhle dojde ke zvýšení aktivity na míru odpovídající starým slibům.

  Jak to poté vypadá se můžeme přesvědčit například v Praze. Půl roku před změnami na magistrátu a po několika letech klidu je město rozkopáno na tolika místech, že se stalo téměř neprůjezdným. Po celou dobu ovšem nikdo nehrábnul do země v místech, kde má pokračovat veledůležitý městský okruh ulehčující metropoli od provozu velkých kamionů a tranzitní dopravy. Drzost v podání stavebního odboru vedeného Matějem Stropnickým dosáhla bodu, kdy bylo až divné, že ho někdo neinzultoval. Říct, že okruh Praha nepotřebuje, byl vrchol arogance a úmyslné neschopnosti. Lze jen doufat, že lidé jemu podobní se už nikdy do politiky nedostanou. To je však omyl, zdá se, že diletantů se i na ta místa nejvyšší, tedy do senátu, snaží dostat stále více. Nejde jen o zneuznaného prezidentského kandidáta a podezřelého akademika Drahoše, jehož ,,Nevím´´ a falešné brýle rozdělily společnost na dvě poloviny už pře volbami na Hrad, ale také o řadu narychlo rekrutovaných Pirátů toužících nejen po obsazení poslanecké sněmovny, ale i některých radnic, především ta pražská je lákavým bonusem.

  Primátorkou Prahy už se nestane Krnáčová.  Z pohledu mužů na političku první relativně atraktivní žena, která se postupně vizuálně vylepšovala a proslula svou hubatostí, nicméně pro město nebyla žádným velkým přínosem. Praha je stát ve státu a ukočírovat její potřeby, rozpočet a nároky není snadné. Otázkou je, má li ANO co nabídnout místo ní. Vzhledem k nominaci homosexuála a podnikatele z oblasti péče o tělo o tom lze pochybovat, město potřebuje pevnou a nezávislou ruku schopnou tvořit hodnoty a trestat ty, kteří na něm pouze parazitují. Mnohým se zdá, že pouze kritizující Piráti jsou tím pravým ořechovým, jenže jim chybí první atribut, tedy ochota a schopnost budovat. Zatím se jeví velmi populisticky a socialisticky, navíc jejich sepjetí s levicovým tažením v Evropě je přímo odstrašující. Abychom nemluvili pouze o Praze, takové Brno má svých problémů s vlastní radnicí ještě více a většina Brňáků snad pochopila, že Hollan, Freund a další z této partičky jsou především hrozbou pro město, a ne skutečnými politiky. Ostatně námluvy Hollana s Piráty jsou jasným důkazem, jak to Piráti s námi všemi myslí. Budiž to důrazným varováním.

  Volby jsou za dveřmi, přesvědčovat přesvědčené nemá moc cenu, takže se strany a jednotlivci zaměřili na ty, kteří ještě neví. Problém je, že z pár hesel těžko pochopíte, kdo jak je schopný. U již profláknutých tváří si obrázek lze udělat. Pokud denně sledujete stav kolem Vašeho bydliště a je uspokojivý, dejte hlas tomu, kdo se o to zasloužil a je jedno, z které partaje pochází. Je li však kolem Vás nepořádek a vnímáte aroganci komunálních politiků, vyměňte je, ne ovšem za každou cenu. Rychlokvašky nemusí být tím nejlepším řešením, na druhou stranu i mezi nimi se může objevit osobnost. Uvědomte si, že Piráti, ČSSD, STAN, Top09 a KDU-ČSL jsou výrazně proimigrační, Žít Brno kolaborantské a přidáme li ODS, tak máme seznam výrazně prounijních partají. ANO zase maká na svého zřizovatele, který navyšuje majetek a likviduje konkurenci.

   Takže tu máme další volební oříšek, jehož rozlousknutí je na většinou nedostatečné informovaném a tak trochu laxním lidu. Je paradoxem, jak málo se zajímáme o oblast, ve které se rozplyne obrovská část státního rozpočtu. Vybrat správné lidi do senátu je snad jednodušší. Stojí proti sobě dva tři lidé, o kterých si lze udělat obrázek. Ale u komunálních politiků je to těžší, velkou část kandidátů nikdo osobně nezná. Což je škoda, protože napříč stranami je plno schopných a ne všeho. Lze si jen přát, abychom měli šťastnou ruku a po volbách nelitovali špatných rozhodnutí. Podíváme li se na vládu a do Parlamentu, bylo takových už mnoho.

J3.K