Právě se nacházíte:

Odtržení od reality

12. 02 2020

www.inadhled.cz    Politika je velmi zapeklitá záležitost. Pokud ji pozorujete z dálky, často si musíte říkat, co vede lidi v ní se pohybujících k úvahám, rozhodnutím, tématům využívaným k diskuzím. Připadáte si, jako když nakukujete do jiného světa často natolik odlišného, jako by šlo o cizí galaxii. Stačí pár přenosů z našeho parlamentu, několik vyjádření pro tisk či statusů na sociálních sítích. V tu chvíli normálně a logicky uvažující člověk musí nutně zapochybovat, je li sám normální, nebo se mu snad vše jen zdá.

  Pokud si utvoříme určitou škálu toho, co lze na politické scéně vidět, zapomeneme na to, že jedním z důvodů hlasování těchto poslanců je třeba cena obědů v místní kantýně či snad výše vlastních platů, což obojí svědčí o jasném odtržení od reality, pohybuje se v politice několik rarit. A to ve sněmovnách i v jiných patrech. Pojďme si ukázat největší rarity.

  1. Na nejvyšším stupínku pyramidy sedí starosta městské části Řeporyje Pavel Novotný. Tento člen ODS je skutečně nevychovaným a pozornost vyhledávajícím klaunem. Jeho systematická práce s vlastním egem a komediantství mu přináší řadu úspěchů u nepříliš soudných lidí a potlesk publika sestávajícího z Kavárny a části stran Demobloku. Veřejně zostuzení České republiky v televizním vysílání přenášeném v Rusku je vrcholným číslem stupidity koncentrované v tomto muži.
  2. Druhou osobou s příslušností ke škodičům stojícím mimo realitu je primátor Prahy Hřib. Nový nápad s přejmenováním náměstí sousedícím s ruskou ambasádou může přebít předešlé vypovězení smlouvy Pekingu. Amatérismus a hloupost v jeho podání mají slušnou koncentraci.
  3. Agent zodpovídající za životní prostředí v Praze Hlubuček. Tak to je skutečný výkvět elit ovlivněných zelenou ideologií. Kdyby bylo po jeho, nosíme auta v hlavním městě na zádech a parkujeme na balkonech.
  4. Miroslav Kalousek je unikátem mezi politickými brontosaury. Prošlo mu už tolik průšvihů, které by jiné politiky položily a odkázaly ne li do kriminálu, tak do důchodu určitě. Snad jen to, že předsedou vlády je úplně stejně výkonný demagog a excelentní podvodník, dává vysvětlení, proč tu stále je.
  5. Hned za ním je spolustraník Schwarzenberg. Tento pseudošlechtic využil Václava Havla k získání majetku. Kolaborant s Německem, ostatně ne první v rodové linii, spící a breptající spekulant patří k velmi aktivním zastáncům EU a německého Landsmanschaftu. Přidáme li pragmaticky zelenou výplň hlavy, můžeme si říct, že je snad lepší, když spí.
  6. Andrej Babiš patří i přes snahu být lidovým miliardáře ke koncentrovanému zlu. Na každém lze hledat určité klady, ale právě na Babišovi je to sakra těžké. I přesto jsou jeho volební preference závratně vysoké.
  7. Minář, ten chlapec z Milionu chvilek stále brblající o demokracii, aniž by byl schopen pochopit, co je její podstatou. Možná kdyby dostudoval, měl by v hlavě větší pořádek. Takto si udělal solidní byznys z lidské hlouposti a stal se tváří skrytého pozadí. Postávání v čele stáda změnilo jeho ego k nepoznání.
  8. Petr Fiala je profesorem, který od katedry přešel do prostředí, ve které na první pohled působí velmi slušně. Jeho problémem je absolutní nepochopení toho, proč je politik politikem. Buď neustále ,,pláče“, nebo naopak vypadá jako páv s roztaženým ocasem, bohužel ve chvíli, kdy si ho nikdo moc nevšímá. Svou slušnost dohání mužsky nabubřelými výroky, ovšem ničím nepodloženými.
  9. Dalším je neúspěšný kandidát na prezidenta senátor Drahoš. Jeho bezvýznamnost a politická hloupost je u muže jeho postavení až záhadou. Ostatně v Senátu sedí pár dalších exhibicionistů jemu podobných Že doktore Hilšere?
  10. Top ten uzavírá páter Halík. Ne že by Piráti Bartoš, Pikl a Ferjenčík nebyli dostatečně velkými exoty, to jak vzhledem, tak i minulostí a projevem, nicméně podvodník s mnoha tituly a s názory smrtelnými pro naši zemi dostává prostor pro zvyšování své popularity více, než je vůbec pochopitelné.

 Jmen bychom mohli uvést 10x více. Panoptikum nám vládnoucí je skutečným výkvětem, jehož úkolem je nažrat se a pořádně si zamlaskat. Možná je v celé té ,,skvadře“  pár jedinců, pro které jsou občané této země více, než zdroj peněz k nim plynoucí, ti však sedí potichu v koutě a šustí nohama. Státní korupce v podobě solidních platů a poslaneckých náhrad, pozdržení se pár let u koryta a jistá nedotknutelnost jsou příliš kvalitním nástrojem k tomu, aby si moc nevyskakovali. Ono to držhubné je prostě dostatečně vysoké. A obědy tak levné.

Jindřich Kulhavý (J3.K)

.