Okénko - Právo v kapse - Námi placení policisté nás trestají na povel námi placených politiků

5. 01 2021

www.inadhled.cz   Policie je hlídačem pořádku v zemích po celém světě. Podřízena bývá vládě a její vrchní velitel zastává většinou post ministra vnitra. Je to velmi zjednodušené vyjádření reality. Policisté tedy plní příkazy vlády, jsou to státní zaměstnanci. Vypláceni jsou rovněž státem, jehož hlavním příjmem je většinou výběr daní od pracujících občanů. Vzhledem k tomu, že stát většinou nepodniká, jsou i ostatní státní zaměstnanci závislí na výběru daní od produktivní části obyvatelstva. Tou jsou především podnikatelé a společnosti, dále jejich pracovníci. Řekněme si, že výdělečnými nezávisle na státu je jsou ještě částečně sportovci a ti nejschopnější umělci. Tím to asi končí. Omluva pro ty, na které je zapomenuto v tomto výčtu.

  Všichni tito lidé a společnosti odvádí do národního rozpočtu daně, načež s vybranou hotovostí vybraní státní úředníci hospodaří, přerozdělují ji, manipulují s ní. Režie státního aparátu je úměrná počtu státem zaměstnaných lidí, pronájmem nemovitostí pro ně. Pokud by se neustále nenavyšoval počet státních zaměstnanců, a to nemyslíme vojáky, policisty a třeba lékaře, pedagogy či hasiče, ale především úředníky, dalo by se ušetřit. Stejně tak by bylo možné snížit na minimum počet neziskových organizací dotovaných státem a hrajících často na politicko-sociální strunu. Státní sféra patří k vyloženě předražené a často kontraproduktivní skupině provádějící navíc soubor represivních činností a opatření nasměrovaných proti těm, kteří ji živí.

  Vraťme se k policistům. Právě na nich je často vnímatelný obrovský rozpor. Jejich chování bývá úměrné tomu, jakou mají moc. Představme si teoretickou situaci. Jste malý podnikatel, který měsíčně odvádí na daních (tedy včetně DPH) 40 000 Kč,-. Což je plat policisty, který Vás právě zastavil a pokutuje Vás za to, že jste na devadesátce jel stopět. Právě jste si zaplatil člověka, který Vás staví do latě a požaduje od Vás úhradu pokuty. Řeknete si ok, zákony se mají dodržovat. Ale co když jiný policista, třeba městský a opět Vámi takto zaplacený, o měsíc později nechává odvézt Vaše auto, protože jste stál na místě neschváleným pro Vás jiným státním zaměstnancem, kterého pro změnu platí Vaše manželka ze svého podnikání. Ano, v podstatě s platíme své katy. A to už nemluvíme o zlovolných úřednících Finanční správy a úřadů, kteří mají za úkol naprosto nekompromisně vyždímat podnikatelské subjekty a sedět jim za krkem, přestože bez jejich existence by se chodili pást.

  Všichni státní zaměstnanci mají tedy zaměstnavatele ve státu, ovšem plátce jejich výplat přeneseně v těch, kteří něco reálného produkují. A ve chvíli, kdy se tito nespokojení proti státu a vládě postaví, hrozí jim, že je ti, které platí, zatknou, napadnou, zmlátí, zavřou. Myslíte si, že Hamáček v životě něco vyprodukoval? Nebo takový Benda, Kalousek či třeba Zeman? Možná v mládí na studentské brigádě. a to samé platí o velké části státních zaměstnanců včetně policistů. V posledních dnech mají policisté dohlížet na dodržování nošení roušek. Přestože jejich užívání je kontroverzní a kontraproduktivní, sporné a nikdo nikdy neprovedl dostatečně důvěryhodnou analýzu, k čemu jsou dobré, námi placení policisté nás perzekuují, pokud ji nemáme. Je to jen další příklad toho, jak snadno jsme ovládáni těmi, kteří velmi často tvoří opatření a z pozice síly je i přes jejich nesmyslnost prosazují. To samé bude s očkováním. Jak je výše uvedeno, platíme si své vlastní katy a soudce.

Jindřich Kulhavý

 

 

 
.