Okénko - Právo v kapse - Trochu o sportu

23. 01 2021

www.inadhled.cz  Současná situace se dotýká mnoha odvětví. Extrémní dopady má na provozy, které jsou povinně uzavřené, na jejich dodavatele a na služby spojené s nimi. Nejde jen o restaurace, cestovní ruch, taxislužby a prodejny. Samozřejmě ve všech těchto odvětvích chybí peníze, a protože všichni známe zákon padajícího lejna, je vcelku logické, že chybějící finance se musí řetězově projevit i v dalších článcích hospodářství. Upadá tak prodej, peníze se netočí, nevznikají zisky a celé to směřuje do jedné velké smradlavé díry nazývané Velký reset. Jaký reset to bude, to zatím ani nechceme domýšlet, jisté je, že bude hodně bolet, nezasáhneme li včas a nevyměníme politickou garnituru. V USA to na 4 roky zkusili, vyšlo to, a tak do toho musel Deep State zasáhnout. Výsledkem je Biden ve funkci a už se dějí věci. V americké vládě a blízkých úřadech se najde pedofil, transgender, rasistka a plno dalších úchylností. Jen ne nic normálního.   

  Máme tu však další problém. Degeneruje nám tu naše mládež, což je důsledek uzavřených škol, absence sociálního způsobu života a uzamčených sportovišť. Ne, že by se to dosud nedělo. Všechny ty nesmyslné školy zaměřené na humanitní a sociální obory, jen ne na produktivní práci, vedou k jistému zúžení vnímání u nynější mladé generace. Přidejme rozvoj elektroniky a kybernetiky, her, počítačů, komunikace bez potřeby osobních setkání a momentálně i jistou izolaci, a máme tu fakt velké změny v přístupu k životu. Uzavření hřišť a tělocvičen, posiloven a dalších aktivit to vše jen podtrhuje.

  Rok bez tréninků a zápasů je pro aktivní sportovce naprosto katastrofální. Hrají se pouze naopříklad pouze dvě nejvyšší fotbalové soutěže, přičemž z těch dalšíéch smí trénovat pouze hráči s profesionální smlouvou. Tu nemá zdaleka každý 18ti letý kluk ani v předních týmech, takže i z rezerv velkých týmů jsou torza. Navíc díky povinnému testování před zápasy áček už dochází finance naprosté většině klubů. Prázdné ochozy a neschopnost plnit sponzorské smlouvy mají také drsný dopad. Zbytek mládežnických týmů netrénuje vůbec. Což s týká všech kategorií od 5tiletých kluků až po ty osmnáctileté, a dokonce i třetiligový hráči sedí občas za pokladnami v supermarketech. A to je jen fotbal. Týká se to však celého širokého spektra sportů a v neprofesionální sféře jde o totální katastrofu.

  Lockdowny k ničemu evidentně nevedou. Je to vidět na Izraeli, Německu, Slovensku i u nás. Mrhání penezi, časem a potenciálem lidské imunity je šílené. Je třeba se postavit k dané situaci čelem. Pokud je vir smrtící a infekční, jak nám tvrdí, a některých lidí se to opravdu týká, pak je třeba pochopit, že nás celá pandemie bude stát určité lidské ztráty a je třeba hledat lék. Vakcíny totiž nefungují. Několik možností již existujících prepárátů tu máme, bohužel vakcinační lobby je stáhla z prodeje. Což ukazuje na systematičnost udržování covidu v atraktivitě a aktivitě. Bylo by zajímavé sledovat vývoj, kdybychom se vrátili k normálnímu životu bez testů, roušek a opatření, do nemocnic by byli přijímáni pouze skutečně nemocní, a ještě by byli léčeni správným způdobem a ne ventilátory zhoršujícími průběh. To už však otázka pro odborníky.

  Jisté je, že návrat k normálnímu životu už je potřebný. Ekonomicky, siciálně i lidsky. Kreatury typu Babiše, Prymuly, Flégra a Blatného jsou stejnými škůdci, jako další zkorumpovaní řiťolezci vystupující často v médiích. Likvidace ekonomiky, vzdělání a sportu je celospolečensky mnohem horší, než si připouštíme..

Jindřich Kulhavý