Právě se nacházíte:

Opravdu to nikomu nevadí?

11. 12 2020

www.inadhled.cz  Svět se prostě zbláznil a plánovaný Velký reset má poslat vyspělou část světa kamsi ke dnu. Merkelová div nepláče, když vysvětluje že se Němci přes vánoční svátky skoro nepohnou z domova, aby se náhodou něčím nenakazili, v klidu řekne, že letošní oslava narození Krista bude asi poslední, kterou budou staří rodiči slavit se svými nejmilejšími, a v hlavě jí běží myšlenka o potřebě přivézt další migranty. Tomu se mimochodem už brání nedávný blízký partner Francie, která je zároveň v křížku s dlouhodobým partnerem Německa Tureckem. Trochu se jim ta spolupráce nějak rozpadá. Což je dobře.

  Francie má dlouhodobé zkušenosti s multikulturní společností, násilnostmi a vandalstvím páchaném na jejím území přistěhovalci a muslimy, místním patriotům již doslova vadí to, co se jejich rodnou zemí děje. Nesmyslná smrt několika Francouzů rukou fanatických islamistů, hořící historické památky a ekonomické problémy spojené s levicovou politikou živící množství neproduktivních obyvatel často právě z řady muslimů už je moc i na jindy tak tolerantní francouzskou společnost. Prezident Macron se tak postavil nejen Merkelové, ale i Evropské komisi. Otázkou zůstává, zda li mu to vydrží. Jisté je, že nespokojenost s německým autoritářstvím se netýká už jen Polska, Maďarska a již odešlé Velké Británie.

  Další zajímavou událostí je nesoulad v informacích o dění v USA kolem pokračujících sporů o vítězovi voleb. Prolhaný Seznam v klidu přizná, že se řada amerických států, ve kterých Donald Trump vyhrál, přidalo k žalobě proti těm, kde se díky rozsáhlým manipulacím podařilo Bidenovi zvrátit nepříznivý výsledek. Přestože Trump zmínil, že jeho právníci mají 8000 stránek důkazů včetně svědků hovořících o obřích podvodech, Seznam prohlásí, že důkazy neexistují a Trump tak nemá u nejvyššího soudu žádnou šanci. Tendenční zpravodajství, která nám přináší naše média, mohou u méně přemýšlivých způsobit ztrátu naděje v konečný Trumpův úspěch, hloupí dokonce věří, že se vůbec nic nestalo, a dokonce drží palce Bidenovi. Manipulování s informacemi, záměrné zamlčování platných zákonů a postupů při volbě prezidenta a ignorace skutečnosti, kterou jsou skutečně odhalené podvody, je neslučitelné s novinářskou profesionalitou a ctí. Zdá se však, že většina našich novinářů a moderátorů v těch největších médiích tyto morální kvality kdesi ztratila a dají se snadno koupit.

  Reklamní kampaň na očkování jede naplno. Přestože Švýcarsko pozastavilo schvalovací proces na vakcíny, kterými chce Evropská unie naočkovat své obyvatele, u nás, na Slovensku a v Německu se politici doslova třesou na to, že nás všechny naočkují. A samozřejmě i v dalších státech kolem nás. Odpor obyvatelstva je větší, než původně očekávali, takže přichází na řadu nejdříve propagace a sliby, aby v případě neúspěchu došlo na restrikce a povinnost podstoupit vakcinaci. Naštěstí existuje plno lidí, kterým je úplně jedno, co preparáty obsahují, takže v prvním kole se najde pár nadšenců, kteří si pro neznámý mix zajdou. A pokud dostatečný počet z nich bude mít větší problémy, mohlo by dojít k zastavení vakcinace. Je třeba si povšimnout, že výrobci očkovacích látek se vyvázali ze zodpovědnosti z náhrad škod, které jejich produkty způsobí a tuto zodpovědnost přehodili na jednotlivé státy. Když nic jiného, tak už toto je varováním. Jenže informací je mnohem víc a valná jejich většina hovoří o mnohem zásadnějších možných komplikacích a o problematických komponentech, které vakcíny obsahují. Hledat pravdu je těžké. Ale už to, že reklamu preparátům dělají tak prolhaná média, jakými je ČT, Nova, CNN či právě Seznam, je o mnohem vypovídající. Důvěřovat nelze ani našim politikům. Mají svou kariéru vybudovanou na lžích a v umění otáčet se jako korouhvička jsou velmi zdatní.

  Zmínili jsme i Merkelovou. Tato novodobá diktátorská obdoba svého dávného předchůdce ve vedení Německa ze 40tých let minulého století nadělá ještě mnoho nevratných škod. Stojí za těmi největšími zvěrstvy prováděnými v Evropě za posledních 10 let. Společně s Leyenovou vytvořily skutečně nebezpečný tandem. A uvědomíme li si, že u nás ji vychvalují nejen zástupci Top09 a třeba Pirátů, ale obdivují ji i individua typu Halík, Hřebenář a Pribáň, je vcelku jasné, jakým zlem tato osoba skutečně je. Poslední dobou opět bývá vidět a zdá se, že chce dokončit svou úlohu zlikvidovat Evropu.  Úspěšně se jí to daří. A my jen koukáme a mlčíme.

Jindřich Kulhavý