Právě se nacházíte:

Parazité

16. 03 2014

www.inadhled.cz Jistě všichni známe tento výraz a také tušíme, co se za ním skrývá.  

 Jde o zvláštní druhy živočichů a rostlin, které nejsou schopné samostatného života a využívají schopností i energetických zásob předem vybraných jedinců, na které se přilepí, či snad jinak do nich proniknou a svou vlastní existencí buď tak dlouho poškozují svého hostitele, až ho zničí, nebo v lepším případě se pouze stanou jeho součástí a svůj život prožívají vcelku pohodlně a bez problémů. Jejich průnik do světa toho, kdo je udržuje při životě, bývá nenásilný a bohužel často i velmi nenápadný, jindy je však agresívní, většinou ale přináší nepříjemné následky a s parazity je třeba bojovat.

   Příroda si s tím nějak poradí, je na to připravena, my lidé také, pokud jde o parazity z říše biologické a zabírají na ně nějaké ty pilulky. Máme tu ovšem ale i jiný druh. Tentokráte se ale jedná už jen a jen o naši civilizaci. Jde o příživnictví ve formě, kterou akceptujeme, někdy si ji uvědomujeme, ale málo s ní děláme. Nemyslím tím jen banky,právníky,exekutory a některé podobné instituce. Myslím tím jednotlivce a manipulátory.

   Vynechám i známé Šmejdy, kteří využívají bezelstnosti starých lidí, o těch se mluví v televizi dost. Ne..jde o lidi,kteří jsou neskutečně drzí a promyšleně se zavrtají do jakéhokoliv kožichu, ve kterém jim bude teplo. Mají většinou velkou schopnost se tvářit nenápadně a přitom se tiše učit, to aby se jednou odvděčili tomu, kdo jim poskytl přístřeší, tím, že jej vytlačí svými postupně získávanými znalostmi a drzostí, využijí momentu překvapení, které vzniklo tím, jak intriky, sobectví a vlastní a dosud skryté ego vyplulo na povrch. A nejde jen o politiky, tací lidé se pohybují všude mezi námi. V kancelářích, ulicích, na sociálních sítích, prostě na každém místě.

  Takže pánové, pokud jste šikovní a leze vám do života, do postele, do peněženky či do vědomí nějaká žena, dámy, pokud Vám muž vypráví o krásných očích, postavě, či dává Vám květinu, máte v práci post o něco vyšší, než někdo, kdo kolem vás pobíhá v předklonu, není to vždy jen člověk, který vám projevuje lásku, cit, či snad loajalitu a úctu. Možná se jen učí a připravuje na to, až vás zničí, pomluví, zlikviduje. Vyvarujme se sladkých lidí, protože ne každá lahvička s nápisem Med musí mít uvnitř sladký obsah. A věřte mi, vím, o čem mluvím.

J3.K