Právě se nacházíte:

PF 2018

31. 12 2017

  www.inadhled.cz    Končí rok 2017 a je třeba si přiznat, že na něj jen tak nezapomeneme. 28 let uplynulo od dnů, kdy jsme si mysleli, že éra socialismu organizovaného komunisty skončila. Také jsme opustili prosovětskou rétoriku s tím, že v budoucnosti se budou naše kroky ubírat směrem na Západ. Jak jsme se tenkrát mýlili. Návrat cenzury, rozlišné pojímání podstaty samotné demokracie a nekončící žabomyší spory politiků postupně mění naše životní prostředí a dělají z něj opět diktaturu elit a vyvolených. Stahují nás okovy, kterých jsme se kdysi zbavili. Tentokráte hrozí nebezpečí opět ze Západu, přestože nám je tvrzen pravý opak.

  V právě uplynulém roce jsme se sice zbavili nejneschopnějšího a nejméně zásadového  premiéra, jehož vládnutí dovedlo i jeho domovskou ČSSD do stejného bahna, ve kterém se s neméně neobratným šéfem potácí kdysi silná ODS, do Parlamentu se naopak dostala prodloužená ruka miliardáře a světového levicového škůdce Sorose v podobě Pirátů, a navíc se předsedou vlády stal bývalý agent STB zametající stopy po svých deliktech a hromadící majetek ve skutečně velkém přesunem státních a evropských peněz na své účty. To i přes prokazatelné konflikty zájmů a doloženou trestnou činnost v minulosti a ve funkci ministra. Likvidátor konkurence pomocí zajišťovacích příkazů a kriminalizace jednotlivců zvítězil díky své velmi jednoduché taktice ublíženého a zároveň nekompromisního inovátora ve volbách a stal se prvním oficiálně zvoleným agentem STB do funkce premiéra v polistopadové éře. Mezi jím vybrané ministry se opět dostali příznivec islámu a migrace na postu ministra spravedlnosti, obranu povede žena lesbického zaměření, v zahraničí bude naší tváří herec 3.kategorie, finance bude spravovat pravá ruka dotyčného agenta a spolupachatelka jeho činů. To nezní optimisticky.

  Událo se toho ale daleko více. Mezi průšvihy můžeme přiřadit pokračující bruselskou migrační akci, volby v Německu a Francii, vládnutí levicových politiků s neomarxistickými názory, v jejichž čele je šéf Evropské unie. Také se zvyšuje počet příslušníků levicové Antify, jejíž řádění se postupně rozšířilo nejen po zemích EU, ale i do USA. Obrovskou silou se stal neziskový sektor bohatě dotovaný z peněz miliardářských elit a zasahující do nejvyšších politických sfér a postupně připravujícího o rozum mladou generaci pomocí indoktrinace ve školách všech stupňů. OSN se postavila do role ochránců migrantů a postupně se stává nepřítelem demokratického světového pořádku. Jejím prvním cílem se stal Izrael. Šílenství kolem genderového inženýrství dosáhlo dalšího vrcholu a bylo doplněno nejen aktivitami LGBT komunit, ale i paranoidní akcí skrývající se pod název Me Too. Hon na bílé heterosexuální muže započal, zatímco tmaví přistěhovalci vonicí po jasmínu nadále znásilňují sličné Evropanky. A když už jsme u vyznavačů Alláha, tito chlapci šíří strach po evropských metropolích se zbraní v ruce a zatím se jim daří islamizovat Švédsko a postupně i další země, což platí i pro EU opouštějící ostrovní království.

  Abychom neviděli pouze negativa, podívejme se, co se povedlo. Především se podařilo zlikvidovat z velké části Islámský stát. Volba amerického prezidenta dopadla lépe, než si neomarxistická světová levice přála a Donal Trump se statečně vyrovnává se svou zákeřnou konkurencí.. Rusové se nezalekli hospodářských sankcí a posupně se stali nejen soběstačnými, ale zároveň splatili své zahraniční dluhy. Volby v Rakousku, zásadní odpor maďarského premiéra a polská vzpupnost dávají jistou šanci k uchování lepší vyjednávací pozice středoevropského regionu se zbytkem zvrhlé Evropské unie. Bohužel Slovensko se chová poněkud zbaběle, čímž je myšleno vystupování jeho prezidenta i předsedy vlády, nicméně samotní Slováci mají na většinou na EU a migraci stejný názor, jako velká část Čechů. Postupná snaha o elektrifikaci dopravy má naštěstí mnoho trhlin. I přes vyhlašovaná silácká předsevzetí o zákazu výroby automobilů s klasickými spalovacími motory se zdá, že bublina vytvořená především americkou společností Tesla splaskne díky obrovským nákladům a nedostatečným schopnostem bájných elektromobilů. Také energetická náročnost snad na nějakou dobu odešle tento projet k ledu. Schizofrenie ekologů a Zelených tak naráží na nedokonalost vlastních představ o levné elektřině.

  Co nás čeká v roce 2018? Nic moc dobrého. Vše začne volbou prezidenta. Hlavním favoritem je kontroverzní Miloš Zeman. Na jedné straně v něm lze vnímat realistického politika, jehož pohled na EU je velmi kritický a odmítajícího migraci v celé její podstatě, který  je schopný pružně reagovat na světovou politiku a ekonomiku, jít proti proudu, na druhou stranu plně podporuje Babiše v jeho snaze vládnout Čechům s tím, že využije všech zákoutí naší nedokonalé ústavy, která mu umožní tvořit vládu dle vlastních představ a zájmů. Ostatní kandidáti mají daleko menší šance, bohužel jsou schopni ve druhém kole spojit své příznivce do jednoho šiku proti Zemanovi. Což ještě může znamenat průšvih, tedy pokud by se do druhého kola nedostal Realista a zbrojíř Hynek. To by se rovnalo příjemnému zázraku. Drahoš, Horáček a Topolánek jsou tvárnou hmotou, která ať se dostane do kterýchkoliv rukou, bude vždy sloužit právě jim. Tato bezcharakterní trojice dotovaná penězi miliardářů (to s výjimkou profesionálního hráče Horáčka, kterému přispěli všichni sázející) je schopná v součtu postavit jednoho z nich ve druhém kole do pozice silného hráče, což není úplně dobrá zpráva. A od volby prezidenta se bude dost možná odvíjet i doba vládnutí Andreje Babiše. S tím i plno dalších věcí. Třeba míra další likvidace střední podnikatelské třídy, chování ČNB, zahraniční politika a další aspekty. Tvořit nyní prognózu je tak de facto nemožné.

  Vážení čtenáři, inadhled každému z Vás děkuje za pozornost a přízeň, které jste věnovali v uplynulém roce těmto stránkám. Přinášíme Vám úvahy, zajímavosti, historii, snažíme se upozornit na nešvary a pochopit příčiny dění kolem nás. Je toho opravdu moc, tak snad se ve všem orientujete. Přejeme Vám tímto úspěšný vstup do Nového roku, divokou oslavu s dobrým koncem a hlavně potřebnou dávku štěstí a optimismu potřebných k úsměvu na Vaší tváři. Šťastný Nový rok.

J3.K