Poděkujme voličům Spolu a Pirstanu

4. 11 2021

www.inadhled.cz   Nová vláda se ještě ani nechopila své povinnosti a už je vcelku jasné, že změny, které slibovala, budou přinejmenším rozporuplné a drahé. Navýšení počtu ministerstev totiž není ničím jiným než prodloužením koryta, ke kterému se musí vejít více … nyní by se chtělo použít zemědělskou terminologii a napsat sviní, ale jsme seriózní titul a nechceme vše nazývat pravým jménem. Navíc je známo, že se podobně chová určitá skupina obyvatelstva pojmenovaná jako politická scéna.

  Podobně lze nahlížet na přidání postu ve vedení Sněmovny a zároveň na vytěsnění SPD z možnosti získat nějaký z nich. A aby tomu nebyl konec, je třeba se ptát, jakým právem utváří ODS, Top 09, KDU-ČSL, Piráti a STAN parlamentní kluby, když šli do voleb jako koalice a dle pravidel takové strany nesmí tyto kluby zakládat? Kde jsou právníci a jak je možné, že se SPD a ANO nijak zvláště neozvaly? Je vcelku jasné, že by se poměrně rapidně snížil počet placených funkcí a přídělu peněz politikům, které navíc místo zmrazení platů čeká další jejich navýšení. Což je v době, kdy má většina Čechů vcelku zásadní problémy s extrémním zdražováním všeho, co potřebujeme k životu, možno považovat za drzost a výsměch celému národu.

  Více ministerstev a placených funkcí znamená také větší režii celého aparátu. Nejde jen o personál, ale také o budovy a vybavení, vládní vozidla, ochranky, prostě o vše podstatné k funkčnosti i těch naprosto nepotřebných úřadů. To vše jen proto, že samostatně by ani jedna ze stran zúčastněných na porcování medvěda Babiše a ANO neporazila. To byl jejich prvořadý úkol. Vyměnit stávajícího premiéra za každou cenu a bez ohledu na dopady na celou společnost. Důsledkem toho se o tři ministerstva uchází strana mající necelých 1200 členů a po volbách 4 poslance v Parlamentu. A to si ještě Piráti stěžují, aniž by byli schopni sebereflexe a přiznat si, že volby prokaučovali. Ač měli dojem, že dredatý Bartoš patří do Strakovky, ve finále se ukázalo, že je vlastně nikdo ani moc nechce. A není se čemu divit. Několik let orodovali za migranty z muslimských zemí, podporovali LGBT komunitu a šílenost v podobě sňatků mezi zástupci stejného pohlaví.

   Po celou jejich existenci je také známá jistá návaznost na peníze plynoucí z kapsy jednoho z největších grázlů současnosti Sorose. No a patří k nim pražský primátor Hřib, tedy koncentrované zlo a neschopnost vytvářející z metropole jedno velké staveniště a parkoviště v jednom. Navíc pod jeho vedením narůstá režie Pražanů do nadpozemské výše. Představa, že by takto byla vedena celá země, je těžko představitelná. I proto eurohujerští Piráti vyhořeli. Posledním hřebíčkem do jimi prosazované ideologie je kumulování funkcí, které pro sebe chystá Bartoš. Holt peníze někomu nesmrdí.

  Podobný průšvih je Top09 ve vládě a Pekarová Adamová v čele Sněmovny. Předsedkyně Topky vedena loutkovodičem Kalouskem brousícím si zuby na Hrad ze sebe vypouští jednu perlu za druhou. Tou poslední bylo tvrzení, že nafouknutí vlády přinese státu úspory. Jaký stupeň degenerativního onemocnění musí prožívat, když je schopna něco takového vypustit z pusy? Nebo to, že SPD není dostatečně demokratická strana na to, aby měla svého místopředsedu Sněmovny. Top 09 jakožto posthavlistická liberální partaj minoritně zastoupená ve vládě je schopná pro své zviditelnění a prosazování eurounijních ideálů udělat cokoliv. Poslední, kdo by ji mohl zajímat, jsme my.

  Tomu všemu bude velet Petr Fiala. Horší už by byl snad jen proslulý…jak to říct slušně…starosta Řeporyjí Novotný. Tento unikát naštěstí zůstává lokálním klaunem z jedné části Prahy, Fiala však povýšil. Ani on není předsedou vítězného subjektu v posledních volbách, samotná ODS by na ANO ztrácela hodně, nicméně pomocí šíleného slepence stran, které spojují jen dva stejné zájmy, tedy porazit Babiše a vyšplhat v žebříčku unijních řiťolezců co nejvýše, se mu podařilo dosáhnout naplnění svého snu. Panevropan tedy usedne do ministerského křesla s tím, že se mu ještě před podáním demise starou vládou dva z koaličních partnerů dost dohadují. Bohužel jsou Piráti tak bezvýznamní svým početním zastoupením, že by i při případném přechodu do opozice vláda většinu neztratila. Čekají nás skutečně drsné 4 roky a kdo viděl pravděpodobné složení vlády, musel pochopit, že tito úředníci moc užiteční nebudou. A to máme ještě strach z toho, kdo vystřídá Miloše Zemana na Pražském hradu. Výměna Babiše tak může být bolestivá více, než si kdo představoval. A to je co říct. Prodlužování koryta je ukázkou toho, jak nenasytní lidé nám opět vládnou. My jsme pro ně jen zdrojem příjmů. Fakt to nikomu nevadí?

Jindřich Kulhavý