Právě se nacházíte:

Podzimní variace

16. 09 2018

  www.inadhled.cz    Ač nám meteorologové slibují ještě dva týdny teplého počasí, podzim se neodvratně blíží. Ranní teploty už nejsou žádná hitparáda, a i když je přes den atakována dvacítka, od země už je cítit chlad, takže pánové v pantoflích a ženy v páskových střevíčkách budou za chvíli výjimkami. Vzhledem k tomu, že listí letos padá díky minimu vodních srážek únavou už od července, asi letos neuvidíme úplně hru podzimních barev, nicméně zimě neunikneme, byť nám odborníci tvrdí, že nebude nijak zvláště extrémní a pravděpodobnost sněhových závějí se údajně jeví jako nízká.

  Zahradníci se vrátili do prostoru, který mají rádi. Snaha zachránit přeživší flóru, která musela prokázat solidní odolnost, znamená plné hobby markety a díky značné devastaci si na své přijdou i zahradnictví se svými produkty.  Lze pouze doufat, že se do vyschlých studní vrátí voda, kterou je třeba expedovat směrem k zahradním plochám. Také znovu ožila klíšťata, takže pozor na to, s čím domu přichází vaši chlupáči.

  O blížícím se podzimu nás také utvrdí trochu jinak barevné okolí, jehož aktivátorem jsou reklamní plochy. Ze všech stran se na nás usmívají tváře politiků. Někteří touží po tom pomoci svým spoluobčanům k lepšímu žití, jiní se těší na pohodlný život u korýtka. Napříč stranami existují různí lidé a ne vždy jejich schopnosti korespondují s ideály strany, kterou jsou angažováni. V komunálních volbách je třeba vybírat pečlivě dle toho, jak moc schopní dotyční dle zkušeností jsou. Jsou místa, kde může být užitečným svým spoluobčanům i člen ČSSD, i když jde o výjimky. Také v ODS a u Lidovců se najdou lidé se správnou vizí. To být v ANO, TOP 09, u STAN či Zelených musí znamenat, že v kandidátech je jistá dávka fanatismu a vypočítavosti. Pana Cibulku nijak nepropagujeme, nicméně jeho názory na dopravu a ekologie by šlo nechat vytesat do kamene.

  Piráti jsou kapitolou sami pro sebe, volí je především ti, ve kterých jejich název evokuje jistou formu vzbouřenectví a neochoty podřídit se. Je to však jen dokonalé a draze placené PR, ve skutečnosti Pirátská strana patří do rozsáhlé evropské organizace vedené muslimským předsedou. Jde tedy o velmi úspěšný projekt, jehož úkolem je přivést na náš kontinent multikulturní společnost. Dříve podobně vystupovali Zelení se svými ekologickými myšlenkami, ale když se ukázalo, že jim vůbec o ekologii nejde a příroda jim je ukradená, pouze terorizují své okolí nesmyslnými nápady a scestnými analýzami, přičemž jim úžasně eko přišlo podpořit migraci ze zemí, kde se topí pneumatikami a vylít naftu do písku není žádný problém, nastoupili Piráti. Tito trávu kouřící a hackerstvím se zabývající podporovatelé Antify jsou nyní především v Praze skutečnou hrozbou.

  To do Senátu se snaží dostat opravdu kde kdo. Stále opakující se pan Nevím, tedy exkandidát na prezidenta Drahoš, je opravdu exklusivní kousek a jeho odhalování se pokračuje. Lze jen doufat, že ho převálcuje Benjamín Kuras, jehož názory jsou konzistentní a vychází ze zkušeností s muslimskou komunitou. U Senátu je třeba pečlivě zvažovat stranickou příslušnost, přeci jenom má jistý vliv na politickou budoucnost naší země. Když už lidé rozhodli v Parlamentních volbách tak, jak rozhodli, bylo by dobré, aby Parlament měl jistou openturu v Senátu.

  Nechme však politiky a pusťme se do těch zahrádek. Obojí, tedy práce kolem domu, ale i aktivita v politice, vyžadují jistou zarputilost. Plody práce se také většinou ukážou až později. Tedy trpělivost a ať se daří.

J3.K