Poklekávání kvůli černochům má své důsledky

9. 12 2020

www.inadhled.cz   Uměle a na zakázku vytvořený problém, kterým se stal domnělý rasismus při smrti delikventa, násilníka a podvodníka, černocha Floyda, má pokračování. Celá hysterie byla vytvořena nedlouho před americkými prezidentskými volbami i proto, aby zkomplikovala Donaldu Trumpovi možnost setrvání v Bílém domu. Vlna nepokojů a podlézání Demokratů barevným menšinám měly tyto voliče přesvědčit o tom, že právě zástupce Demokratů bude vhodným kandidátem na post prezidenta.

  Celá aféra a problematika se velmi rychle šířila tou částí světa, které vládnou liberálové a neomarxističtí Zelení. To znamená v USA, Kanadě a Evropě. Především černoši se rázem stali dlouhodobě utiskovanými chudáky. A to nejen v USA. Přestože víme, že Afroameričané jsou z pohledu kriminality dlouhodobě skutečným problémem, vždyť jich je 10% z celkového počtu obyvatel Spojených států, ale vězení obsazují nadpolovičně, najednou jim byl podstrkován pocit, že jsou jedineční a nepostradatelní. Vznikl nový extrém, kterým se stala jejich výjimečnost a z bělochů se stal odpad. Tento trend lze zaznamenat i v Evropě, kde pro změnu privilegia získávají migranti z Afriky a muslimské části světa. Tady se zcela evidentně někdo zbláznil. Ponižování se před kýmkoliv je cesta do pekla. A když to dělá někdo, kdo dosud stál na určité úrovni a klaní se často problémovým lidem, pak je vcelku logické, že to bude mít tragické následky.

  Podpora hnutí Black Lives Matter došla tak daleko, že si běloši sypou popel na hlavu za události staré i 500 let. Vytváření pocitu viny už je za hranou normálního myšlení. To samé poklekávání fotbalistů před zápasy, což se děje ve Velké Británii. Přestože se již ukázalo, že hnutí BLM je v podstatě násilná organizace, která vznikla proto, aby vnesla chaos do dění v USA, Britové dosud dodržovali tento trapný nově vzniklý zvyk, přestože už i tam se lidé bouří, a to především v ochozech stadionů. Proboha, kde tam jsou černoši utlačováni? Polovina multimilionářů v anglickém, francouzském a například holandském fotbalu jsou právě černoši. V USA mají černoši zastoupení v basketbalu či atletice výrazně nadpoloviční. Mistrem světa ve Formuli 1 je zase ubrečený obhájce BLM, černoch. Lewis Hamilton se nezdá být zrovna člověkem na okraji společnosti. A že se občas potkají s tím, že se lidé chovají nevhodně? Nestává se to samé, když přijde běloch v Africe mezi místní musí a vyslechnout narážky? Případně když by navštívil ryze černošskou či arabskou komunitu v USA či například na přeměstí velkých metropolí v Evropě? To už nemluvíme o vraždění bílých v JAR a nedávno i v Zimbabwe. Fotbalista Madnjeck, který ve Spartě nezanechal nijak výraznou stopu už podruhé poštvává činovníky UEFA proti české lize, kde si za své neumění vyděla hromadu peněz. Možná i proto na něj občas z ochozů zamlaskal nějaký divák. Prostě je na cizím území, může se to tedy stát.

  V Paříži se v úterý měl odehrát fotbalový zápas Ligy mistrů mezi francouzským mistrem PSG a  tureckým Basaksehirem. Už před zápasem bylo jasné, že jde o třaskavý zápas. Politické vztahy mezi Francií a Tureckem jsou na bodu mrazu, a to nejen kvůli agresivnímu chování Turků ve Středozemním moři. Olej do ohně přililo vyloučení hráče tureckého týmu a vzápětí označení černocha černochem. Rumunský rozhodčí použil slovo negru, což je v rumunštině označení černé barvy. Což si dotyčný černoch vzal osobně a skončilo to ukončením zápasu a odchodem do šatny. Bylo by zajímavé zjistit, jestli by tento hráč jel na dovolenou do Černé Hory neboli Montenegro, jak zní název této země. Vydávat toto za rasismus už je skutečně ukázkou davové demence. Nazvat černocha černým je hrozné a říct bělochovi, že je bílý je běžné? Paradoxem byla navíc reakce tureckého prezidenta Erdogana. Tento diktátor, který stojí za dlouhodobým masakrem Kurdů, nedávnou válkou v Karabachu a genocidou Arménů, agresí vůči Řekům, se bude ohánět rasismem? Ostatně právě Erdogan vytýká Francii a jejímu prezidentovi Macronovi snahu zbavit se násilí působeného muslimy a považuje to též za jistou formu rasismu vůči svým souvěrcům. 

  Hysterie kolem rasismu namířeného proti černochům je uměle vytvořená stejně, jako jiná momentální dění. Do nich patří covid, LGBT, Zelený úděl. Snaha změnit světový systém na takový, jaký jsme dosud znali jen z bláznivých filmů, potřebuje nástroje, které to umožní. Pseudorasismus je jedním z nich. Nehledejte v tom logiku, ta neexistuje. Černoch vždy bude černý a běloch bílý. Kdo to popírá, je idiot.

Jindřich Kulhavý