Právě se nacházíte:

Prázdniny za námi….

28. 08 2020

www.inadhled.cz  Máme před sebou poslední prázdninový víkend a dětem se blíží po dlouhé době nástup do školy. Bohužel ne vše je takové, jak jsme bývali zvyklí. Společnost výrazně zhloupnula a covid ukázal, že jsme si zdaleka ještě nesáhnuli na dno. Poslední měsíce navíc naznačily, že chod našich životů mohou politici změnit lusknutím prstů a většina lidí ani nehlesne. Netýká se to pouze jakéhosi viru, ale i toho, jak se cokoliv dá zneužít.

  Rok 2020 znamená pro většinu lidí šok. Vynechme nyní ty, kteří vydělali na zdravotnickém materiálu, na uzavření obchodů či pošt a rozšířili svůj byznys na úkor krachujících stávajících firem i jednotlivců. Některým to rozhodně nelze mít za zlé, jiní stojí na velmi ostré hraně mezi šikovností a kriminálem. Většina ostatních se dostala do problémů, o kterých ani netušila, že mohou přijít. Po letech budování jistého zázemí a dostatečného finančního polštáře zjistili, že stačí pár týdnů totální nečinnosti způsobené špatným rozhodnutím politiků a vše je jinak. Namátkou jmenujme majitele restaurací, hotelů, podnikatele v některých službách, autopůjčovny a cokoliv zaměřené na turismus. Týká se to však mnohem širšího spektra činností a lze konstatovat, že klinickou smrt ekonomiky zapříčinila naprostá banalita, z níž média, politici a jistá zájmová skupina u nás reprezentovaná Romanem Prymulou vytvořili skutečně závažný problém. V podstatě neexistující.

  Covid 19 se stal pro jedny modlou, pro jiné katastrofou. Ve skutečnosti jde o běžné virové onemocnění, kterým jsme mohli procházet již několik let, jen bylo považováno za chřipku. Šíření viru se rouškaři snaží bránit naprosto neúčinným prostředkem jinak devastujícím jejich zdraví, chemici vytváří vakcíny, které budou sice proti samotnému koronaviru neúčinné, nicméně pomocí nich do nás dostanou jiné látky schopné ovlivnit kvalitu našich životů a paradoxně k horšímu. Pro politiky a elity se otevřela ideální možnost otestovat, kam lze až zajít při nastavování kontroly obyvatelstva, jeho poslušnosti a ochotě podřídit se sebenesmyslnějším nařízením. Ta ještě přijdou v podobě povinného očkování, zákazu cestování pro nenaočkované či další omezení pro lidi vzpírající se představám, které nám Prymula prezentuje. To se netýká jen České republiky, ale celého světa, protože stejně idiotsky se chovají v USA, EU i Austrálii.

  Samotné prázdniny se nesli v duchu popouštění otěží a jejich následného utahování. Každou chvíli se měnilo, kam se smí a kam nikoliv. Kdo chtěl k moři, musel vzít za vděk především Evropou, přičemž například ve Francii na plážích se covidem nikdo nezabýval. Chorvatsko se koncem srpna stává hrozbou, ale dalo se  čekat, že zůstane otevřené do poslední chvíle. Lidé už si na moře zvyknuli a potřebují jej, zároveň jim pobyt u něj dá mnohem více imunity před podzimními plískanicemi, než v roušce trávený čas uprostřed českých luhů a hájů. To samé platí pro Řecko. Každopádně vycestovat stálo za to a tvrzení epidemiologů o zavlékání covidu zpět do Čech byla očekávaná už v červnu. Jde totiž o přípravu na další kolo omezení života, která sice ničemu nepomohou, ale za to nás budou stát mnoho peněz a nervů. Vláda bude nadále plenit státní kasu a zadlužovat budoucí generaci. Té je to nyní jedno, protože nemusí chodit do škol a hledají se důvody, proč a jak jí ulehčit život v podobě zjednodušení výuky a zkoušek. Jednou na to ale doplatí. Budou méně vědět než generace před nimi, je tedy otázkou, zda jim někdy dojde, za co samotní na školách stávkovali. Ne nadarmo se říkalo: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

  Covid měl tak jedinou výhodu. Greta se vrací do školy a přestane otravovat svět svou hysterickou touhou zachránit planetu před oteplováním. To se nekoná, tedy aspoň letos ne, respektive zeměkoule je v normální kondici a nebýt odpadů z plastů, se kterými se nešetří, bylo by vše vcelku v pohodě. Takže se pro Zelený úděl budou hledat jiné spouštěcí mechanismy. Elektroauta skoro nikdo dobrovolně nekupuje, bude se tedy přitvrzovat. Na řadu přijdou i lodě a letadla, Evropská komise má plán. Ekoterorismus v podání elit nám ještě ukáže své zuby, zvláště když jde o nevyčerpaný zdroj peněz. V tomto směru nás v dalších měsících a létech nečeká vůbec nic dobrého.

  Prázdniny končí a každý den může být jiný. Covid je mocné zaklínadlo, kterým elity operují. Pro ně ještě nevyčerpal celou svou škálu možností. O víkendu se chystá mnohamilionová demonstrace v Berlíně. Jedině projevem nespokojenosti a vypovězením poslušnosti lze změnit osud Evropy. Němci už mají dost vlády Angely Merkelové. Pokud se vše podaří dle organizátorů demonstrace, jde o začátek jejího konce. Což by byla dobrá zpráva i pro zbytek Evropy. Současná politika evropských lídrů je v podstatě diktaturou Bruselu, ze které je třeba se vymanit. Nastal čas pro vzepření se elitám a jejich nástrojům, které mají lidi oblbnout. V USA k tomu zneužili hnutí Black Lives Materr, které rozdmýchává nepokoje napříč Amerikou, u nás migraci, ekologii a letos i koronavirus. Je třeba se vrátit o čtvrtstoletí zpět a začít normálně žít. Bez neziskovek, falešných ideálů, svatých grálů v podobě ideologií. Prostě….žít. Jen je třeba proto něco udělat.

Jindřich Kulhavý