Přijde drsný atak na naši svobodu?

8. 11 2020

www.inadhled.cz   Poslední týdny lze považovat za velmi hektické. Přestože se život v naší zemi opět velmi zpomalil, událostí se stalo skutečně hodně a postupně budou následovat další. Tato těžká doba nám nastavuje zrcadlo a obraz v něm je velmi pokřivený. Jako bychom se dívali do jedno z těch, která již po desetiletí lidé vyhledávají při návštěvě bludiště na Petříně. Ostatně právě tam je i kousek historie v podobě reprodukce konce bitvy na Bílé Hoře. Právě dnes velmi zajímavá symbolika.

 Americké volby a naprosto neprůhledné sčítání hlasů ovlivněné obrovskými podvody hýbaly týden celým světem. Přestože nyní po médii vyhlášeném vítězství Demokrata Joa Bidena přijdou na řadu žaloby, dle všeho více než oprávněné, a americký prezident tak možná nebude dlouho uveden do úřadu, naši novináři a publicisté přináší zprávy o tom, jak se v ulicích měst Spojených států slaví. Vzhledem k těsnosti výsledků, to i přes jejich masívní falšování ze strany Demokratů, jsou mohutné oslavy velmi nepravděpodobné. Připomeňme si rozdíl v návštěvnosti kampaní obou uchazečů, kdy před pultíkem Bidena stálo pár zaparkovaných auta, zatímco Trumpa přišlo podpořit vždy plno živých příznivců. Takže pokud ty oslavy neprobíhají korespondenčně, nedá se předpokládat, že by byly zase až tak mohutné a lze se domnívat, že spíše dojde k pouličním bitvám. Nechceme předjímat, ale tyto volby ještě neskončily.

  Trump již dlouho před volbami upozorňoval na scénář, který se nakonec ukázal být realitou. Zásadní zvrat totiž přineslo právě hlasování pomocí korespondenčních lístků, které přinesly světu nový pojem. Bidenova křivka znamená nárůst počtu hlasů v době, kdy se již nehlasuje a ani nesčítá. Trump o připravovaném způsobu hlasování a jeho možném zneužití věděl a je tedy otázkou, jak se na něj připravil. Proběhly informace o tajných vodoznacích a evidenčních číslech, aby bylo možné odhalit falešné lístky. Sociolog Hampl však přišel se zprávou, že jde o nesmysl, protože každý stát si nechává tisknout ty své sám a nikdo na to nedohlíží. Pokud má pravdu, pak je tento způsob voleb naprosto nekontrolovatelný, a tím i naprosto postrádající punc poctivosti. Možná o to více zaujal předsedkyni Top09 Adamovou Pekarovou, která v návaznosti na dění v USA okamžitě volá po stejném způsobu voleb u nás. To lze považovat za drzost a aroganci. Na chvilku však zpět do Ameriky. Nyní bude záležet, jak se na tuto situaci Donald Trump připravil. Pokud dobře, budou následně probíhat soudy, které vrátí volby zpět před vyhlášení výsledků. Nebo také ne, a pak se Republikáni k moci nedostanou dalších 20 let. Za tu dobu Demokraté stihnou zdevastovat nejen Spojené státy, ale také polovinu světa. Samozřejmě v souladu s představami mocných. Ostatně viz komentář z úvodní fotky článku.

  Naše média tedy slaví, s nimi ta část spoluobčanů, která sledovala průběh voleb v televizi a hltala komentáře a informace v ní uváděné. Takový Seznam klesnul zase o patro níže a přidal se k ČT a Nově. Možná by mohl nabídnout místo šéfredaktora Pavlovi Šafrovi, to aby to proliberální bahno bylo ještě hlubší. Bude teď zajímavé pozorovat reakci našich mediálních domů na další vývoj politiky u nás. Jestliže se pomalu mění přístup novinářů k Babišovi, musí to mít nějaký důvod. Možná ho známe. Je totiž pravděpodobné, že náš předseda vlády pomalu ustupuje ze svého zásadního postavení odpůrce přijímání migrantů. Tlak z Bruselu a Berlína je obrovský a rozdělování peněz ve velínu EU začíná být podmiňován podřízení se zvůli evropských mocipánů jdoucích na ruku v USA vítězícímu Sörösovi. Právě on stojí za aktivitami Antify a Black Lives Matter. A zároveň je strůjcem a propagátorem migrace. Česká republika je díky covidu v situaci, kdy její ekonomika těžce prohrává boj s následky vymyšlené pandemie, jejíž start tak dokonale splnil své načasování. V USA ovlivnila volby a umožnila více manipulací, v Evropě zdecimovala slabší ekonomiky a udělala je závislými na zvůli bank a bohatých investorů. Pomohla zlikvidovat část střední třídy, pokřivila ještě více podnikatelské prostředí a posílila stát. Podepsat se v této situaci pod povinné kvóty při přerozdělování migrantů tak Babišovi přijde jako jediná cesta k dalším financím.

  Nouzový stav umožňuje politikům změny, které by jinak zaplnily ulice. Hamáčkův vlhký sen o absolutní moci se naplňuje. Tento placený člen Aspen institutu připravuje další represivní úpravy zákona. Co vše může tedy přijít? V době nouzového stavu bude mít stát třeba právo obstavit podnikatelské či soukromé účty, znemožnit manipulaci s penězi, případně je zabavit. Dále může policie dostat pravomoc vstoupit do soukromých prostorů bez potřeby mít povolení k domovní prohlídce, opět může dojít až na nucené vystěhování a zabavení majetku. Ptáte se proč? Pokud bude mít vláda právo kdykoliv vyhlásit nouzový stav, stane se zároveň schopnou neomezeně manipulovat s obyvatelstvem. Nařídí povinné testování, očkování. Vy se nepodřídíte, dolehne na Vás tedy represe. Stát Vás vyřadí na kraj společnosti, ač jste dosud byli jejím řádným a nezpochybnitelným členem. Věřte nebo nevěřte, ale pokud k tomu dojde a ovce opět sklopí hlavy, pak už nebude cesty zpět. Jistě, dá se s tím žít, ale již nikdy nebudete mít jistotu, že právě Vy se nestanete další pochoutkou nenažraných a stále hladových vlků. Plán se prostě naplňuje.

Jindřich Kulhavý

 
.

Speciály

Tipy