Právě se nacházíte:

Probuzení po opičce

8. 10 2018

www.inadhled.cz    Pondělní probuzení a pohled do novin či jinde publikovaných článků nám dává možnost ujistit se, že páteční a sobotní noc patřící kulturnímu vyžití a případně i popíjení něčeho ostřejšího, což sebou přináší následky v podobě opičky potvrzující dostatečný počet panáčků, nebylo ničím jiným, než smutnou realitou. A ne pouze těžkým snem způsobeným právě tím požitím alkoholu. Drahoš je opravdu senátorem, ODS i přes svou výhru v Praze bude pravděpodobně v opozici a Pražané se skutečně především snažili dostat na radnici strany kolaborující s Bruselem.

  Nejdříve je třeba si ujasnit jednu skutečnost. Většina Čechů zůstala doma. Přestože se volili jejich zástupci, které většinou měli možnost i znát, od toho komunální volby jsou, abyste si vybrali své starosty a zastupitele, plno z vás radši odjelo na chalupu, za sportem, či jste prostě seděli u televize a remcali nad průběžnými zprávami z míst, která vám nejsou nijak vzdálená. Právě ti, kteří nebyli ochotni se zvednout a jít k urnám, protože hlavním předpokladem je mít zájem o dění a svou i rodinnou budoucnost, máte nyní minimální právo si stěžovat na to, co přijde.

  Všichni ostatní, a byla jich méně než polovina, volili tak, jak uznali za vhodné. Výsledky poté ukazují na to, jak tato aktivnější polovina smýšlí. Někomu se to může zdát být v pořádku, jinému nikoliv. Vzhledem k tomu, že inadhled je naprosto nezávislé médium, můžeme hrdě prohlásit, že píšeme tak, jak uvažujeme. Nemáme snahu dobarvovat skutečnosti dle potřeb zájmových skupin, nikdo nás nefinancuje, můžeme také s poklidem prohlásit, že zaměření je pravicové, což neznamená, že bychom neuveřejnili kritiku těch, kteří se v této části spektra uvažování pohybují. K vyjádření svých postojů využíváme krásu češtiny, jistý stupeň znalosti historie, snažíme se sbírat informace ze všech směrů a naše závěry nepovažujeme za jediné správné. Stále je třeba se učit, naslouchat a vnímat i podprahová sdělení. Upozorňujeme dlouhodobě na tendenční zpravodajství ČT, nesoulad mezi oficiální prezentací mezinárodní i vnitrostátní situace a jsme kritičtí tam, kde nám je tvrzeno, že je vše v pořádku.

  Zpět k volbám. Hýkání pražské Kavárny je slyšet až do Brna. Zatímco Brňáci odeslali nepřátelsky se k vlastním obyvatelům chovající Žít Brno do análu, a nikoliv jen do análů dějin, a zvolili si pravděpodobné řešení v podobě spolupráce ODS a ANO, Pražané se předháněli především v tom, jak se ještě více znemožnit. Pět stran dostalo přibližně stejně hlasů. Vítězství ODS bylo těsné a značí, že i přes Fialu v jejím čele a Němcovou útočící na Zemana a SPD z principu a všude, ostatně snést bonmoty prezidenta umí jen lidé se smyslem pro humor, což u Němcové na první pohled absentuje, tedy to vítězství ukazuje, že se ODS vrací a bude li směřováno jinam, než kam ho tlačí Fiala, má šanci stát se opět lídrem dalších voleb. Jen musí opustit bezbřehé podporování Bruselu, postavit se proti euru a zachovat štábní kulturu. Pořád tvrdíme, že za vzestupem ODS je přání vyslyšet velké části příznivců Václava Klause ml. a lidí jemu v ODS blízkých, dát mu více prostoru a pozvednout prapor strany. Zbytek je však už smutná písnička.

  Čísla Pirátů, Čižinského Prahy sobě a Topky se STAN jsou ukázkou toho, jakým procesem Praha prochází. Hlavní město je plné fakult se zaměřením na studium neobhajitelných oborů kde je hlavním tématem humanismus spojený se ztrátou pudu sebezáchovy, což je voda na mlýn Top09 a STAN. Také centrem kultury a shromaždištěm herců stavících se do role rádoby vševědoucí elity národa, mladých IT pracovníků, pro které jsou Piráti přímo živočišnou potřebou, je tu i mládež potřebující k životu marihuanu, jejíž legalizaci Piráti podporují, nu a nakonec ti, kterým název Praha sobě přijde dostatečně geniální na to, aby se dále nezabývali názory jeho lídra a tím, co chce Praze dát. ANO na chvostu této pětice stran s téměř stejnými výsledky doplatilo na nečinnost bývalého vedení na magistrátu, nesmyslnost změny vlastního kandidáta na post primátora a kalkulaci s jeho sexuální orientací. LGBT partička měla totiž předem jasno a Piráti a Topka jsou dostatečnou zárukou prosazování vlastních zájmů, vždyť obě tyto strany mají velmi blízko k Sorosovi a jeho strategii rozkladu evropské společnosti. Navíc problematický a pro uvažující voliče nepřijatelný Andrej Babiš dokáže být překážkou tam, kde by jinak ANO mohlo bodovat více.  Nepomohlo ani hlasování europoslanců za ANO v Evropském parlamentu. Definitivní ukázkou alegorie je poté volba akademika Drahoše do senátorského křesla ihned v prvním kole, přestože proti němu stáli skutečně kvalitní protikandidáti. Takže za 4 roky lze očekávat, že ho opět bude plná obrazovka, což bude s možnou kandidaturou Michala Horáčka skutečně pokoukáníčko. Navíc už bude chybět Miloš Zeman, jehož výroky a odpovědi na nevím museli vnímavější část národa dost bavit.

  Brno ukázalo, že extrémně hloupým politikům lze zavřít dveře na radnici, zatímco Praha jim je naopak otevřela. Jak dopadnou jednání, to nikdo neví. Jisté je, že pravice vyhořela a Okamura se svou SPD není dostatečně připravený a atraktivní. Je to vcelku logické, v našich ulicích je zatím klid, až na podkovu Václaváku, kde je černých dostatek a drogy tam jedou ve velkém, snad jen Teplice konkurují svým přídělem muslimů. Ale buďme za SPD rádi, protože až se Piráti s Topkou a Prahou sobě rozjedou a zavalí Prahu nájezdníky, nepomůže ani vybudování zbývající části městského okruhu k záchraně této perly na Vltavě. A pak možná přijde chvíle, kdy Pražané procitnou a pochopí práci SPD. Ta má navíc dost času na to, aby získala nové a po stránce odborné skutečně přínosné členy. Tedy pokud o to vůbec Okamura stojí. Nu což, možná jde o další čtyři promarněné roky, lze jen doufat, že vše dopadne jinak.

J3.K