Proč mají mít muži rádi autíčka ?

9. 06 2019

www.inadhled.cz    My kluci již od malička milujeme pár pro další život podstatných a směrodatných hraček. Tedy my správní kluci mající aspoň trochu normální rodiče. Jsou to míč, autíčka a různé figurky. Můžeme ještě přidat také nějaké atrapy nářadí a určitě i pistolku či meč. Tyto zájmy zaručují mladému pánovi již od malička zdravý vývoj vedoucí k budoucímu postavení ochránce rodiny, jejího živitele a zároveň schopného postarat se o materiální zabezpečení. Míč představuje mužskou hravost a kreativitu. S tou mají sice v budoucnu slečny a paní zásadní problém, nicméně seberte muži míč v jakékoliv podobě a budete mít doma u televize ležícího vorvaně. Hravost my prostě potřebujeme.

  Nepatříte li tedy mezi některou z odrůd LGBT komunity a Vaše šílená matka Vás od malička nerve do minišatečků s tím, že jste se narodil v jiném těle, případně nejste postiženi výchovou dvou taťků užívajících si v noci společného lože, máte to štěstí, že Váš zdravý a přirozený vývoj směřuje k přípravě na klasickou mužskou roli v rodině a celé společnosti. Co však představují výše uvedené hračky pro Váš další život?

  Začněme tím míčem. Jeho tvar mu umožňuje naprostou svobodu, kutálí se do všech směrů, umí skákat a jeho pohyb dokáže být rychlý, pomalý i nevyzpytatelný. Kopněte po zemi míč na ragby a nebudete věřit tomu, kolik možných pohybů ten šišatý nesmysl dokáže. Klasický kulatý zase dokáže věci, které z mužů každého věku udělají malé kluky. Míč je dvojnásobnou inspirací. Jeho přirozená vlastnost kutálet se kamkoliv v nás probouzí touhu zkrotit ho. O tom, že z této činnosti může vzniknout celoživotní vášeň, není pochyb. Začít můžete fotbalem a skončit golfem, s míčem různé velikosti se dá sžít na celý život. Ženy přicházejí a odcházejí, auta měníme, stěhujeme se, ale míč je nám nablízku celý život. I když se v něm střetává jeho svobodná podstata a naše potřeba mít ho pod kontrolou, jde o vynikajícího parťáka.

  Autíčka měla své předchůdce v koních. Tomu i odpovídá postupná výměna různých napodobenin koně za různě velké modely motorových vozidel. Kůň byl vždy symbolem rychlosti, síly a dopravy. Muži byli vždy s těmito krásnými zvířaty spojeni, stali se na sobě závislí a tato vlastnost přešla i na auta. O to více nepochopitelné je, že si nyní necháváme otravovat život Zelenými a Gretou. Někteří blázni jim i dávají ve volbách hlasy, přestože hodlají zasáhnout nás pravověrné muže na nejcitlivějším místě. Ukrajují nám totiž další kus svobody, kterou koně i auta odedávna představují. Kůň i auto dokázali vždy o svém majiteli mnohé říct. Je zvláštní, jak lze vyhledat možná srovnání. Plnokrevný hřebec ve znaku mají Ferrari, ale je třeba i součástí loga Porsche. Znamená to, že před námi stojí vzácný sportovní a rychlý kůň a supersport. Někdo však preferuje silného valacha připomínajícího velkou Tatru. Také koník vídaný na parkuru má svého souputníka v terénním speciálu překonávajícím překážky, zatímco dostihový kůň praktikující skoky přes Taxis připomíná závodní auto z rallye. Nyní už jsou auta rozšířenějšími a plně v mnoha oblastech zvířata nahradila. Jsou symbolem svobody, rychlosti a pracovitosti. Navíc podporují jedinečnost svého majitele, jeho individualitu. Snad právě proto je máme tak rádi, zároveň jsou trnem v oku šílencům popírajícím práva na ně.

  Figurky byly součástí výchovy od nepaměti.  Znázorňovaly zvířata, mýtické postavy, bojovníky. U zvířat šlo o navázání jistého kontaktu s nimi. Přestože jsme jich většinu lovili a jedli, ve skrytu duše jsme toužili po přátelství s nimi. Jsme snad jediní tvorové, kteří i přes přirozenou rivalitu a střety v rámci potravního řetězce milujeme naše soupeře. Kdo by nechtěl mít za kamaráda lva, tyranosaura či kosatku. Nakonec tedy máme aspoň hospodářská zvířata a domácí mazlíčky, k nimž něco cítíme. Dále se jednalo většinou o válečníky. Vzpomínejte. Gladiátory vystřídali cínoví vojáčci, ty nahradili kovbojové a indiáni, později to byli hrdinové hvězdných válek. Hrdinství je a bylo životní inspirací každého správného kluka.

  Nářadí je důležitou součástí vývoje manuální zručnosti, která by měla vést k dalšímu rozvoji schopnosti budovat, vymýšlet, opravovat, tedy základních atributů mužské úlohy na tomto světě. Naučit se od malička pracovat je podstatnou vlastností, kterou si na mužích ženy váží. Umění postarat se o rodinu a její soběstačnost v oblastech spojených s bydlením, odpočinkem a pohodlím je obrovským bonusem pro každého chlapa. Přestože si řada mladíků myslí, že fyzická a manuální práce může vést k degradaci osobnosti v okolí, ve kterém se pohybují, skutečnost je jiná. Jediné, k co může přijít negativního, je únava. Jde o stav, který však předchází odpočinku a často i dalšímu podstatnému okamžiku, kterým je pochvala od partnerky, případně od někoho jiného. A to navíc s možností výdělku.

  Zbraně patří k výchově mužů od nepaměti. Opět znamenají svobodu, schopnost se bránit i dobývat. Bojovat za svou rodinu, lásku, vlast, přátele či snad jen proto, abychom neumřeli hlady, bylo po tisíce let tou nejpřirozenější činností mužů a i přes snahy odzbrojit nás tomu tak bude i v budoucnosti. Nemusíte být potencionálním predátorem od okamžiku, kdy máte nůž, atrapu meče či plastovou pistolku. Pouze jste tím veden k uvědomění si role toho, kdo bude jednou hájit zájmy své a svých blízkých před atakem jiných. Jste uzpůsoben k tomu naučit se se zbraněmi zacházet tak, jak si samotné zasluhují. Tedy ovládat je, zároveň k nim mít respekt a chápat jejich schopnosti ovlivnit situaci kolem Vás. Má li zbraň útočník, má právo ji mít i obránce. Je to fair play, a kdo se s ní naučil lépe zacházet, má větší šanci ji správně použít. Lidská inteligence je dostatečně vysoká na to, aby toto základní pravidlo mohlo existovat. Berou li nám zbraně, opět odkrajují kus svobody, kterou sebou paradoxně přináší.

  Dnes jsme se zabývali především kluky, ale i dívky jsou svou hračkou ovlivněny. Panenky, kočárky naznačují budoucí mateřství a péči o rodinu, zrcátka cestu ke kráse. Dalo by se pokračovat do nekonečna, přesto je jasné, že dětství kluků a holek je ovlivněno rozdílnými hračkami. Trend posledních let vedoucí k mazání hranic mezi muži a ženami začíná v dětství. Traumata dětí vychovávaných homosexuálními páry jsou jednou ze zamlčovaných skutečností. Již počáteční výchovou můžete malému človíčkovi změnit celý život. Tradiční hračky patří k základním prvkům stavebnice zvané zdravý vývoj jedince. Chceme li vychovávat skutečné chlapy a starostlivé i krásné ženy, musíme si uvědomit, že život je od svého počátku hrou, která se ve vážnost mění až mnohem později.

J3.K