Právě se nacházíte:

Rozdělení my…

5. 08 2016

  www.inadhled.cz    Naši společnost rozděluje poslední dobou několik aspektů. Pojďme se podívat na to, co z přátel dělá nesmiřitelné tábory, co je tématy v hospodách i na pracovištích. Ztrácí se tolerance a veliký vliv na to mají média a politici na všech úrovních včetně sportovních.

 

 

 

a)      Sparta vs Slavie   Začínáme letitým soubojem dvou táborů. Momentálně jde o nejúsměvnější střet názorů, který má však více, jak stoletou historii. Jisté však je, že až na výjimečně tupé jedince berou tuto rivalitu fandové obou klubů s nadhledem a není pro příznivce obou táborů nemožné sedět u jednoho stolu a argumentovat bez jakýchkoliv násilných úmyslů.

b)      USA vs Rusko   Poněkud složitější problém. Historie nám dává zmatené informace. Rusové byli našimi přáteli, později jsme žili pod jejich nadvládou a poté, co jsme se z ní vymanili, zjišťujeme, že prozápadní propaganda je prolhaná úplně stejně, jako byla kdysi ta proruská. Vzhledem k světovému dění lze konstatovat, že Spojené státy stojí za 90ti % globálních problémů a nelze jim věřit ani slovo. Ruské elity jsou momentálně přímočařejší ve vyjadřování a dá se říct, že své zájmy hájí méně zákeřně. Jistotou je také to, že k hlavnímu souboji dochází především na mediálním poli a přiznejme si, že Amerika dělá vše, co může, aby z Rusů udělala naprostou špínu. Což jí baští stále méně Čechů, to i přes relativně nedávné špatné zkušenosti.

c)       Odmítači migrantů vs sluníčka  Zde je patrný naprostý nedostatek schopnosti reálně uvažovat u vítačů nájezdníků. Kde nestačí matematika, statistiky a logika, musí nastoupit selský rozum. Ten však v plno hlavách nahradily nesplnitelné ideály, naivita a nesoudnost, to vše za podpory prolhaných médií a politiků. Následky jsou však pro Evropu smrtelné. Nejde jen o desítky mrtvých napříč  celým kontinentem, ale o kulturně ekonomický dopad pro další roky. Zdevastovaná Evropa bude snadnou kořistí pro dravce z Wall Street.

d)      Babiš vs zbytek Čechů   Je to sice o lehce nadnesený problém, nejde o zbytek celé republiky, ale pouze o všechny podnikatele, dále obyvatele, kteří jsou závislí na potravinách z produkce Agrofertu a …. No týká se to skoro všech, kteří nevěří masáži mediálního kolosu spadajícího pod Andreje Babiše

e)      Eu vs Czechexit   Opět se jedná o mediální zpracovávání občanů ČR. Velká Británie odchází, a je třeba konstatovat, že lidé, kteří v Británii v poslední době byli, rozhodně nevnímali to, co čeští novináři a reportéři ČT. Ostrovní ekonomika neupadá, lidé nejsou smutní a ve Skotsku jim je Unie ukradená stejně, jako v Anglii. Vždy budou příznivci obou variant, nicméně referendum dalo odpověď. U nás si plno lidí myslí, že bez EU nejsme nic. Opak je pravdou a je otázkou času, kdy se bude muset hledat řešení vhodné pro země Visegrádské čtyřky, ke které by se mohlo přidat Rakousko.

f)        Odzbrojování Čechů vs zbraň těm, kteří ji chtějí vlastnit oficiálně.  Zbraně v rukách občanů jsou jednou z nejlevnějších možností zajistit pružnou obranu při zvyšování agrese nově příchozích. Rizikem je pro politiky to, že by mohli být díky svému lhaní být terčem pro spravedlivě naštvané.

  Plno lidí řeší nynější stav světa tak, že se odpojili od zdrojů zpráv. Mají jednoduššíí život, nikoliv lepší budoucnost. Nebudeme li aktivně zasahovat do dění kolem nás, nemůžeme si stěžovat na to, co přijde. A nic dobrého to být nemusí.

J3.K