Rozdělení společnosti nikdy nebylo větší…

10. 01 2018

  www.inadhled.cz   Naše malá zemička ležící ve středu celé Evropy a obklopená horami téměř ze všech stran byla vždy pro mnohé sousední národy příliš velkým lákadlem na to, aby se k nám nesnažily dostat. Měli jsme zde už kdekoho, Rakušany, Němce, Rusy, žije tu mnoho Slováků, Vietnamců, Číňanů, Ukrajince nelze ani spočítat. I tak jsme si po staletí dokázali zachovat národní identitu, přestože jsme do jisté míry velmi multikulturním státem. Právě tolik, kolik je dosud únosné a nikdo nemůže říct, že bychom dosud nebyli solidární, přestože nás někteří cizáci i ovládali. 

  Především rod Habsburků patřící do Rakouska, Němci, kteří obsadili kdysi nejen Sudety, ale rovnou i Pražský hrad, Rusové v době po 2.světové válce. Přesto Češi zůstávali Čechy, udržovali své tradice a vždy se poměrně nenásilným způsobem a švejkovstvím našim lidem vlastním dokázali s nájezdníky vyrovnat a překonat dobu útlaku. Kolaboranti existovali v každé epoše naší minulosti, jde o jistou skupinu lidí, pro které byl vždy osobní prospěch důležitější, než vlast. Tolerance Čechů je však tak velká, že potomka jedné takové rodiny spolupracující s nacisty zvolili dokonce za svého prezidenta, navíc v okamžiku, kdy opět po dlouhé době svitla naděje na vlastní sebeurčení a samostatnost. Trochu to hraničí s hloupostí, nicméně v tom je geniálnost Švejka. Vypadá hloupě, chová se bezprostředně, ale vše přežije.

  Poslední dekáda nám opět ukazuje, že výše uvedené skutečnosti jsou pravdivé.  Máme prezidenta (zatím ještě), který dokáže vystupovat navenek velmi pragmaticky, byť jsou jeho bonmoty drsné a neurvalé, plně jimi vystihuje podstatu doby. Ale nebyl by to správný Čech, aby byl pouze kladným, takže ač brání svou zemi před spolknutím Němci a je ochoten spolupracovat s ve světě schizofrenně nesnášenými Rusy a Číňany, na druhou stranu v klidu vloží vládu nad českými občany do rukou arogantního státu škodícího Slováka, kterému je de facto jedno, co se s Českou republikou stane. Je to podobné, jako když Sparta nakoupila zahraniční posily, o kterých si myslela, že je národní hrdost dovede k titulu v naší zemi. Omyl, těm nagelovaným chlapcům nejde o lesk perly českého fotbalu, ale o vlastní výplaty. A pan Křetínský to nepochopil. Prezident Zeman také ne. Babiš pumpuje z naší země peníze na své účty a neštítí se ničeho. Kdo nepodniká a nepřemýšlí, možná mu uniká, o co vlastně jde. Pod záminkou očištění podnikatelského prostředí dochází k jeho likvidaci, snižování produktivity. Šedá ekonomika není zdaleka takovým zlem, jak se tvrdí. Peníze se nevypařují, lépe, než stát, se s nimi hospodaří právě tam, kde se peníze skutečně vydělávaj. Ty navíc stejně skončí ve státním systému. Množství úředníků zaměstnaných v oblasti perzekuce obyvatel je už tak velké, že převyšuje možnosti ostatních vydělat na ně.

  Člověk by logicky řekl, že tedy stačí vyměnit prezidenta a jím chráněného předsedu vlády. Je to pravda, tedy kdyby bylo za koho. U nás chybí osobnosti s dostatečným vzděláním či povědomím (samotný akademický titul není zárukou převratné inteligence a míry talentu proto vést ostatní), vlivem a s odpovídajícím zázemím, které by byly ochotné vstoupit na tenký led, po kterém se pohybují politici. A když už se někdo objeví, jsou jeho názory natolik těžko uchopitelné, že národ začne tápat a hledat vysvětlení a svou vlastní další cestu. Tomu i odpovídá nabídka jednotlivců, kteří jsou nám předkládáni. Většinou je dopředu postrkuje nějaký tým s finančním krytím zájmových skupin. A v tom je zásadní problém. Takže místo hrdých Čechů a vlastenců tu máme kopírky šílených názorů lídrů EU tlačené penězi z unijních zásob a z účtů miliardářů naplněných penězi získaných způsobem, o kterém většinou ani nechceme vědět. Což je opět švejkovina. Místo abychom po zjištění zdroje dotyčné odeslali do hlubin dějin, zvažujeme o tom, zda jejich donátoři nakradli dost, nebo jsou li ještě horší. A už vůbec neřešíme jejich favority, kteří si hlučně říkají o místo na jevišti loutkového divadla, kde budou předvádět svá představení za vedení zkušených loutkovůdců.

  Parlamentní a prezidentské volby udělaly z našeho národa rozpolcenou společnost. Ani jedna strana, a ani jeden kandidát nejsou natolik atraktivní, názorově použitelní a zároveň solidní, aby mohli být použitelní. A dle toho to také vypadá. Jestliže volby do Parlamentu ČR vyhrála strana Slováka, který čelí trestnímu stíhání a dalším kauzám, za ním skončili Piráti s naprosto scestným neprogramem tvořeným ze splácané rétoriky neomarxistických návodů, kteří se pomalu Babišovi podvolují, a SPD japonského kamikadze, který o hospodářství země nic neví, pak sám velký Andrej může plundrovat náš stát s úsměvem a pocitem bezpečí. Lidé nechápou a tápou, volí podle osobních sympatií a nikoliv dle rozumu. Což bohužel znamená velký problém jak pro současnost, tak i pro budoucnost. Sjednotit nás Čechy bude složité. Tlaky ze všech stran, totální dezinformace z tisku a ČT, lži z úst propagátorů EU, vzpomínky na nedávnou minulost, to vše z nás má dělat hlupáky. A u velké části národa se to daří.

J3.K

 

 
.