Sirotci tu po vás zůstali…

18. 09 2018

   www.inadhled.cz     Částí společnosti opět cloumají emoce. Hra s nimi je výnosný kšeft, který vytváří vynikající zisky. Někdy finanční, jindy je přínos v naturáliích. Propaganda je také  mocná čarodějka, a když to vše sečteme, lze z toho vytlouct i solidní politický kapitál. Což se může kdykoliv hodit, třeba i před blížícím se otevřením volebních místností. Upozornit na sebe je tak snadné a v podstatě nemůžete nic ztratit, vyvoláte li kladné emoce. K tomu není nic vhodnějšího, než ukázat na bezpráví, které se děje těm nejnevinnějším, tedy dětem. Že je vše trochu jinak, to už je zase práce médií poradit si s tím, zvláště tehdy, jsou li nakloněna právě Vám.

  Syrští sirotci se stali po delší době opět středem zájmu našich politiků. Takový člověk si prostě někam vyjede, tam něco vidí, chce udělat dobrý skutek a následky toho rozhodnutí na něj později mohou dopadnout kladně i záporně.  Podobně to funguje u psů, které si někteří milovníci zvířat vozili z Řecka. Tamní zvířata zvyklá na zacházení rozdílné od toho, kterému se jim dostává ve většině našich rodin, byla vždy vděčná za něco k jídlu a za pohlazení. Po Řecku jich běhá hodně, jsou nemocná, mají parazity a jsou obsypaná klíšťaty. Přivézt je do Čech je ekonomicky náročné, jejich adaptace tady je možná, ale přivezete si pouliční směs, o jejímž původu nic nevíte. Psíci jsou samozřejmě rádi, tedy aspoň do prvního sněhu. Plno z nich časem buď umře, nebo prostě nezapomenou na svůj původ a utečou. Nelze zapomenout ani na to, že o péči stojí tisíce psů v našich útulcích. Kdyby europoslankyně Šojdrová z KDU-ČSL jela na dovolenou do Řecka, a ne do Sýrie, přivezla by si smečku psů z některé destinace u moře?

  Pomoc dětem je chvályhodná, musí mít však svá pravidla. V době migrační krize jsme všichni trochu alergičtí na jakýkoliv přísun cizáků k nám, zvláště tehdy, jde li o muslimy, a u dětí velmi pochybujeme, jsou li to děti. U chlapců ještě o něco více, protože na rozdíl od téměř neexistujících dívek je mezi migranty absolutní většina mužů. Jde o jakýsi předvoj dalších kolonizátorů. Naše dětské domovy a podobná zařízení jsou plná českých dětí, o které se jejich rodiče z různých důvodů nestarají. Některé z nich jsou už v raném věku nepřizpůsobivé, ale většina při kvalitní péči vrátí vše, co do nich investujete. Především o tyto mladé Čechy, někdy i Romy, bychom se měli starat. Jenže to by nepřineslo žádný politický kapitál.

  Shrňme si tedy situaci kolem mladých Syřanů. Pochází ze země, kde vede boj několik ozbrojených skupin podporovaných USA, Saudskou Arábií, Izraelem a Tureckem proti zvolenému prezidentovi Asadovi, za kterým stojí především Rusko. Je to tam jako v mlýnku na kávu. ISIS, který vzniknul díky aktivitám Spojených států, Kurdské milice, náboženské militantní skupiny, politická opozice a strategické území, na němž se nachází velké zásoby ropy. To vše dohromady vytváří výbušné prostředí, ve kterém Američané dlouhodobě spekulují, jak z něj vytěžit maximum. Podobně Sýrii vnímá i Západní Evropa, která si chce přihřát polívčičku. Co způsobila Francie v Libyi, to už víme. Jsou nepoučitelní. Válka vždy přináší úbytek mužů a otců, jenže v Sýrii se zdá, že vymírají pouze ženy a dívky, protože mezi ,,uprchlíky´´ před válkou jsou především pánové tamního tvorstva. V uprchlických táborech je to asi podobné, když si Šojdrová vybrala 50 osiřelých chlapců ve věku většinou od 15ti do 17ti let. Přitom Sýrie je z velké části už osvobozená od vleklých bojů, nutno konstatovat, že především díky Asadovi a jeho spolupráce s Kurdy a Ruskem. A kdyby USA opustily na ropu bohatou část Sýrie a s Tureckem se vrátily domů, byla by záhy bezpečná Sýrie celá a stát by se jistě o děti z táborů postaral, někdy i za přispění zahraničí. Nicméně k obnově Sýrie bude potřeba každá ruka, takže proč je odvážet pryč, zvláště v době, kdy budou téměř dospělí, tedy pokud jim už náhodou není 20 a více?

  Údajně je připraveno 50 rodin, které chtějí tyto chlapce přijmout. Pokud opravdu existují, pojďme jim nabídnout 50 romských dětí, které budou i přes svou odlišnost rády za jistě kvalitní nabízenou péči a stát navíc ušetří. Europoslankyně Šrojtrová nechť zajede na exkurzi do našich dětských domovů. A všichni křiklouni, opět se nejvíce ozvala Top09 a Hamáček, také lidé spolupracující s neziskovkou Člověk v tísni,  pseudopáter Halík a pár dalších klasických lepšolidí, nechť si také někoho přivedou k sobě domů, zkusí si je živit za své a nevracet je tam, odkud si je přivedli. Začít klidně mohou štěňaty z Řecka, to aby si to zkusili na nečisto.

  Budeme li se snažit dále dodržovat většinovou českou ideu nepřijímat migranty, kteří utíkají nikoliv před válkou, ale za lepším, navíc tu válku způsobil někdo, komu je buřt, jestli následky ponesou lidé, kteří nikomu nic neudělali, tedy i my Středoevropané, budeme mít možná štěstí na to, že tu nebudou lidé umírat po poleptání kyselinou, bodnutím nožem, děti se nebudou učit ve školkách a základních školách ve strachu z agresorů a ženy si ponechají výsadu oblékat se dle svého. Také nepřibudo naši sirotci, kterým na ulici zemřeli rodiče. Každý, kdo to chce jakkoliv narušit, by měl skončit u soudu jako kolaborant a vlastizrádce, případně být odsouzen za spoluúčast u trestného činu, až se něco stane. A podíváme li se na realitu, kolik tu už muslimů žije, je otázka času, kdy se něco stane. Politici, kteří se snaží prolomit uzavřené brány migrantům, a to jakýmkoliv způsobem, by měli být trestně zodpovědní za následky této své činnosti. Od vysokých peněžitých trestů až po soudní přelíčení končící vězením. Zatím je to chiméra, ale bez této reality se nezmění. Bohužel není v moci lidu novodobou šlechtu trestat, neboť je to ona, kdo tvoří zákony. Údajní sirotci ať zůstanou těm, kteří je do této situace dostali. Vše ostatní je pokrytectví a byznys. Samozřejmě špinavý.

J3.K