Škodné je tu přespříliš

12. 02 2022

www.inadhled.cz   Máme za sebou pár týdnů činnosti vlády Petra Fialy a ukazuje se, že její existence naplňuje štěstím podstatně méně lidí, než kolik jich Pětikoalici, respektive její segmenty, volilo. Jen šílenec může hovořit o vyloženém úspěchu, že je Babiš nahrazen touto nesourodou směsicí. Nutno konstatovat, že i takový filozof a Panevropan, jakým Fiala je, se musí občas asi dost přetvařovat, když má působit dojmem spokojeného premiéra. Jistě, na rozdíl od Babiše má schopnost se vyjadřovat, nicméně bláboly jednoho často se topícího ve vlastních lžích vystřídaly ideologicky proevropsky jistě ceněné (otázkou je kým) sladké řeči, z nichž se realistům dělá špatně.

  Jestliže měl Babiš kolem sebe relativně sourodý tým, z něhož se vymykali pouze zástupci ČSSD, (ví vůbec někdo, žije li ještě Hamáček?), pak smečka pod Fialou je unikátní sbírkou, která navíc v rámci rozdávání trafik živí mnoho dalších rádců a náměstků, přeloženo do češtiny darmožroutů. Maximalizace počtu ministrů a jejich blízkých ,,spolupracovníků“ byla nutná k tomu, aby se k drobkům z vládní tabule dostali zástupci všech vládních stran. Počtem mohutná koalice spotřebovala tolik postů, že jich stávající počet nestačil a byly tvořeny nové. Což se logicky odráží v nákladech na režii vládní úřednické mašinérie, která byla navýšena o celou čtvrtinu. A protože ani tak na každého nezbylo, došlo i v Parlamentu na rozdávání funkcí, z nichž nejvíce do očí bije Pekarová Adamová z Top 09 na postu předsedkyně Sněmovny a Richterová z Pirátů v pozici místopředsedkyně. Jsou li tyto dvě k označení inteligentní velmi vzdálené dámy tak vysoko, lze si po té o Parlamentu myslet, že nejde o zákonodárný sbor, ale spíše to připomíná Potěmkinovu vesnici, případně proslulý ústav nalézající se v Bohnicích. A přidáme li Vystrčila z ODS, jenž předsedá Senátu, pak Bůh s námi, protože tolik statečných ideologů namísto pragmatiků ve vedení státu je i na Českou republiku ve světě proslulou švejkovstvím až až.

  Bohužel nemáme škůdce jen vnitropolitické, ostudné zastoupení máme i v zahraničních institucích. Ovšem i tak začněme ministrem zahraničí. Pirát Lipavský přesně kopíruje stranické kolegy. Jsou pro stát nepřínosní a v pozicích, kde co mohou, to zničí. O složeném pražském tandemu Hřib – Scheinherr, kterému podpůrný vítr do zad přifukovali bratři Čižinští a Kolář s místa starosty Prahy 6, jsme už napsali hodně a hlavní město se nemůže dočkat okamžiku, kdy se slavný slavičinský rodák vrátí zpět do rodné vísky. Lipavský při své misi na Ukrajině udělal ostudu už svým zjevem, ale budiž, vypadá li někdo jako idiot a fotí se u toho, je to jen ztráta soudnosti. Bohužel projevil i nedostatek inteligence, když prohlásil, že ruský plyn nepotřebujeme a tento nesmysl označil jako vánoční dárek od Putina. Když tvrdíme, že mládež vychovávaná neomarxistickým stylem do vlády nepatří, máme tím na mysli přesně takové ,,výlupky“, jakým je Lipavský.

  Jeho souputníkem je Peksa sedící v Evropském parlamentu. Tento další Pirát, který se dostal ke zlatému korytu, za své jidášské peníze odvádí špinavou práci s nezměrným nasazením. Podporovatel těch nejhorších úchylností patřících ke Green Dealu v klidu prohlásí, že Česká republika nepotřebuje elektrárny a svou spotřebu pokryje importem zelené energie ze zahraničí, nejlépe z Německa, které do naprosto nerentabilních zdrojů investuje více, než jsou tyto schopné ve formě elektřiny vrátit. To už je skutečná idiocie, která je však momentálně eurounijním standardem. Nebýt pravidelných informací od jiného europoslance za SPD MUDr. Ivana Davida, který ve svých článcích komentuje dění v zločinecké organizaci v Bruselu sídlící, mysleli bychom si, že Peksa je výjimečným hlupákem. Bohužel je třeba konstatovat, že ani za naši republiku není zdaleka jediným, protože z řad ANO, Top09, STAN a Pirátů tam je jemu podobných více, jen on své řiťolezecké zaměření prezentuje nejčastěji. A z ostatních zemí je v Evropském parlamentu a Evropské komisi těch adeptů na svěrací kazajku většina. Cinkot zlaťáků udělal ze sídla EU Sorosovo-Schwabovu farmu a její obyvatelé poslušně poslouchají na slovo a pokyn. Vraťme se ale domů.

  Ve vládě máme plno exotů. Ministr Válek proslul svým karetním uměním, což bychom mu vyčítali méně než vyhrožování zavedení nouzového stavu, pokud budou senátoři neposlušnými. Navíc po vrácení novely Pandemického zákona do sněmovny vládní koalice prohlásila, že ji v nezměněné podobě opět schválí, prezident podepíše a občanům tak bude hrozit tvrdá diktatura. Ministryně obrany zase dostala svou pozici asi proto, že má doma pár pistolí a jednou měsíčně chodí střílet. Ministerstvo zemědělství proslulo už nyní počtem náměstků, kterých je deset. Vláda také schválila nižší schodek státního rozpočtu, který ovšem znamená škrty tam, kde se škrtat nemá. Slyšeli jste snad, že by byl omezen příděl peněz zpolitizovanému neziskovému sektoru? Místo toho to odnesou učitelé, hasiči, sportovci. A to pozor, on ten schodek není o tolik nižší (77 mld korun), protože příjmy státu jsou navýšeny o vyšší odvody daní způsobené inflací.

  Alena Schilerová nebyla žádný Einstein, ale Stanjura se svou špatnou pověstí z předešlého místa hospodaření na severní Moravě zlepšení těžko přinese. Když se tedy podíváme na Fialovu vládu, můžeme konstatovat, že Babiš byl grázl, ale nahradili ho kvalitativně, a především ideologicky, rozhodně ještě horší politici. Copak tu nemáme dostatek lidí schopných vést tuto zemi směrem, který nebude znamenat totální průšvih? Protože do něj se momentálně skutečně řítíme. A to jsme opomenuli zmínit egoistu Rakušana, či snad blížící se předsednictví Evropské rady, kdy nás sebereprezentace lidí jako Pekarová Adamová či Fiala bude stát neskutečné peníze. To vše v době, kdy Zeman v Lánech pomalu dosluhuje a nutno konstatovat, že už je toho na něj opravdu moc a nad jeho síly. Navíc seznam kandidátů na prezidenta je strašidelný. Fraška tak pokračuje nadále.

Jindřich Kulhavý