Smutné zprávy pro naše zdraví

25. 11 2020

www.inadhled.cz  I přes houpající se křivky a sporná čísla točící se kolem covidu se stále objevuje plno obhájců testů, roušek a očkování patřících k tvrdému jádru. Internet je doslova zásobárnou různých informací, některých faktických a reálných, jindy musíte velmi pečlivě přemýšlet, jsou li pravdivé. Nu a nakonec narazíte na množství polopravd, lží a záměrně vytvářených hoaxů. Je paradoxem, že právě ty nevytváří pouze partičky srandistů či ideology vedených týmů, ale často pochází z dílny předních mediálních domů a televizních stanic.

  Jen málokdo nezaznamenal předtočené záběry vydávané za autentické, které se týkaly událostí v Sýrii, dále různé komediální zápletky při lovení migrantů, podobně měl dopadnout dokument o již umlčeném T. Robinsonovi, jistě by se našlo něco i jinde. A když v růžku zaznamenáte logo CNN či BBC, musíte se zákonitě zamyslet nad tím, komu se dá ještě věřit. Samozřejmě mezi manipulanty s pravdou se řadí i naše stanice. Ty patří k hlavním informačním kanálům, takže plno našich spoluobčanů hltající slova plynoucí z úst moderátorů podléhá jejích argumentům, byť velmi často buď tendenčním, jindy naprosto vylhaným.

  Covid rozdělil naši společnost podstatně více, než se to dosud dařilo našim politikům, Evropské unii, migraci či Miloši Zemanovi. Obrovské názorové roztříštění dosahuje myslitelného maxima. Teď už to není o inteligenci, protože na obou březích jsou lidé studovaní, chytří a vcelku často chápaví. V tom je koronavir nebezpečný. Pokud má někdo covid - 19 jako náboženství, ignoruje důkazy o podvodech v televizních zpravodajstvích, zfalšovaná čísla, soudní rozhodnutí, nepřítomnost práva. Sebetýrání v podobě života v roušce, ruce mnohokrát denně ponořené do desinfekce, případně docházení na dobrovolné testování i přesto, že jim nic není, to vše patří k momentálnímu životu těchto covidistů. A samozřejmě jistá radost z každé zprávy o dalších zesnulých, přičemž za na covid zemřelé považují každého, kdo někdy před smrtí zakašlal. Tyto jedince nezajímá nic. Ani ekonomické zvýhodnění při ošetřování bezpříznakových jedinců v nemocnicích, několik desítek zveřejněných testů nefunkčnosti roušek, tvrzení biochemiků o nesmyslnosti opatření. Nevychází z reálných počtu celkově zesnulých, z procentuálního zasažení národa a v poměru s tím porovnávanou nebezpečnost a riziko nákazy. Nevšímají si politického zadání směřujícího k totální kontrole obyvatelstva a totálního ekonomického úpadku.

¨ Jedna věc je však velmi zajímavá. Jak už jsme si řekli, na obou březích pomyslné názorové řeky jsou inteligentní lidé. Bohužel dochází k naprostému paradoxu. To, když odpůrci chování mainstreamu v řadě politických kauz a událostí najednou hltají tato média v problematice šíření covidu. Nedůvěryhodní novináři a moderátoři přeci nemohou manipulovat s realitou v jedné sféře a ve druhé poté vyzařovat křišťálovou čistotou. A pak tu máme ještě propagátory a samotné tvůrce proticovidových opatření. Za všechny hovoří jméno Romana Prymuly. Tento bývalý voják v hodnosti plukovníka má za sebou bohatou minulost, za kterou by řada běžných podnikatelů přinejmenším skončila před soudem a následně v kriminálu. Ne tak Prymula.

  Přestože propral peníze přes firmu své dcery účelově založenou, vytuneloval nemocnici, kterou vedl, loboval na ministerstvu za farmaceutickou společnost až u WHO, přesto se stal náměstkem a později i ministrem na Ministerstvu zdravotnictví. Z tohoto postu byl vyhozen, aby se o pár týdnů vrátil zpět jako poradce samotného Babiše. Člověk, který krade, podvádí, nechává se korumpovat a je spojen s výrobci vakcín nám nemůže říkat nic jiného, než že nutně potřebujeme naočkovat a bez toho umřeme. Je to to samé, jako když se natáčelo vylodění migrantů a unikly záběry okamžiku, kdy se topící rodina válela na mělčině 5 metrů od břehu a odpočívala před dalším filmováním autentické situace. Přesto je částí spoluobčanů považován za odborníka. No a pak tu máme šíleného parazitologa, který do sebe napíchává nemoci a myslí si, že zůstane normální. Projevuje se jako blázen. Komunikuje stejně tak a jeho závěry jsou pro církev covidu biblí. I pro ty inteligentní. A to je prostě nepochopitelné. Jmenuje se Flégr.

  Jaký bude další průběh, to teď nelze předjímat. Snaha o zavedení povinného očkování bude stoupat a s ní i odpor proti němu. Budeme svědci mnoha lží, manipulací, možná i násilí. Může dojít až k politické krizi, bude záležet na míře odporu vůči elitám. A také na tom, kolik lidí zůstane zásadových. Pokud jich bude dost na straně coviďáků, můžeme se brzy seznámit s následky očkování a komplikacích jím způsobených. Na Slovensku pro ně chtějí vytvořit finanční fond. No a pokud bude dostatek odpůrců, může to vyprovokovat lidi k velkým protestům.  Nyní tedy lze pouze říct, že další cesty covidu jsou nevyzpytatelné.

Jindřich Kulhavý