Právě se nacházíte:

Stále více absurdit

2. 12 2020

www.inadhled.cz  Poslední měsíce dokázaly převrátit svět, nicméně už delší  dobu bylo jasné, že se k tomu schylovalo. Mění se dosud zažité normy, a ač mladí by měli plná ústa progrese, ve skutečnosti se v mnohém vracíme o mnoho let zpět. Týká se to více oblastí a rozhodně si nemůžeme myslet, že se vše samo zase zlepší.

  Prožíváme několik zklamání. Prvním velmi významným je situace ve Spojených státech. Obrovská manipulace s hlasy voličů je nepopiratelná a je s podivem, kolik se najde lidí nevěřících v neskutečné podvody Demokratů. Jistě, mainstream záměrně zamlčuje podstatná fakta, vyhlásil vítězem Bidena, přestože sbor volitelů ještě ani nezná své složení. Probíhají procesy, které mají objasnit všechny náležitosti, a pokud by byly americké soudy nestranné, tak by Biden a jeho tým museli skončit ve vězení. Bohužel i soudci se dají ovlivnit, takže se ne všude daří s jejich pomocí zastavit další podfuky, například vymazávání pamětí sčítacích strojů. Nicméně ukázka toho, co se děje v USA, napovídá i o tom, se mohlo stát například v sousedním Německu. Ostatně i Rakušané mají své zkušenosti. Je jasné, že k falšování výsledků voleb už docházelo a při pohledu za velkou louži je směšné mluvit o Bělorusku a Lukašenkovi. Spíše se zdá, že i tam už zasáhnula ,,vyšší moc“ ve prospěch opozice, jen to nedotáhnuli zatím do konce. Zklamání z amerického směřování k naprosté likvidaci demokracie a k nástupu řídící funkce Deep State je obrovské a strašidelné. Naše média přesto jedou svou a skutečně jim plno lidí jejich lži věří.

  Německo se potápí. I když si všichni myslí, že je jeho ekonomika bezedná, utopí nejen samo sebe, ale i celou Evropu. Začalo to experimentem s migrací, která jej navždy změnila. Pokračováním je bezprecedentní likvidace vlastních klenotů, tedy prosperujících automobilek. Směřování k zelené budoucnosti bude nesmírně drahá záležitost i pro tuto velmoc. Natož pro její satelity, ke kterým díky našim politikům patříme i my. Navíc Němci mají schopnost vysát vše kolem sebe, o tom ví své například Řekové. Je zvláštní, jak jsou Evropané nepoučitelní. Green Deal je naprosto nesmyslnou absurditou spojenou s ekoteroristickými spolky, z nichž vznikli kdysi Zelení. U nás moc nepochodili a poslední známější tvář Matěj Stropnický už je minulostí, naštěstí. Jejich náhrada v podobě Pirátů však rozhodně nezahálí a ještě s ní budou problémy. V Německu a Rakousku však Zelení páchají škody ve velkém a účastní se všeho, co smrdí obrovským průšvihem. Ano, naši západní sousedé jsou prostě dalším obrovským zklamáním a přispívají obrovským dílem k absurditě dnešních dnů.

  V době, kdy ekonomika strádá díky vymyšlené pandemii, chce naše vláda prodloužení nouzového stavu. Okamžitě vytáhnula čísla svědčící s nárůstem pozitivně testovaných a zvyšujícím se údajem R. Jde o názornou ukázku manipulace s daty, které jsme ostatně svědky již plno měsíců. Dalším počinem vlády, a nejen té naší, je uzavření horských středisek. Rakušané to vymysleli tak, že místní budou moci lyžovat dle sytosti, pro turisty ze zahraničí budou díky povinné karanténě do ledna v podstatě nedostupné. Také Poláci si zalyžují, Maďaři bohužel nemají žádný kopec, my jsme opět poslušní příkazům EU. Pobyt na horském vzduchu patří k nejzdravějšímu, ale to naše epidemiologické kapacity nijak nezajímá. A o systematické ekonomické likvidaci podnikatelských subjektů už jsme psali mnohokrát. Jsme jejími svědky v přímém přenosu. Teď jsou na řadě majitelé vleků a například půjčoven lyží. Je to pro normální smrtelníky nepochopitelné. Dosud se především Evropané neměli nijak špatně.  Kdyby se pokračovalo v dosavadním trendu s korekcemi v přehřáté ekonomice, dalo se dál žít v relativní pohodě. Samozřejmě určité problémy byly, ty se však daly řešit. Místo toho se v EU vytváří diktatura vedená liberály a Zelenými, případně jejich deriváty.

  Omezování svobod, ke kterým zásadním způsobem přispěl covid-19 a jeho vypuštění mezi světovou populaci dle předem připraveného scénáře, má vytvořit nové standardy. Omezování pohybu, turistiky, vznik sociální izolace, to vše je důsledek uzavírání nás v domovech. Z Home Office se stane běžná věc, dá se očekávat pokus vzdělávat děti a mládež pomocí internetu v domácnostech. A přidáme li rozmach počítačových her, které někdy nahrazují reálný sport, nákupy z domova placené přes účet, takže člověk nemusí opustit ani pohovku, omezení možnosti dopravovat se kamkoliv pomocí vlastního vozidla (elektroauta dojedou za roh a budou díky nedostatku elektřiny vzácná), je vcelku jasné, že setkávání se lidí bude méně časté než bylo dosud. Jestliže jsme doteď mohli bez problému cestovat téměř po celém světě, pak poslední rok nám ukázal, že jsme si zvykli na něco, co je velmi snadné zastavit. Ač to opět nemá logiku. Globalizace bude fungovat pouze v oblasti obchodu a bankovnictví, ovšem nás lidí se to nemusí týkat, respektive možná jen určitých skupin. Teď známe dvě. Jednou jsou elity a druhou poslušní. Tak ve které z nich se vidíte?

Jindřich Kulhavý