Právě se nacházíte:

Stáří

22. 02 2014

  Přichází dny, o kterých jsme věděli, že přijdou, většina se jich bála. Jaké budou? Co s námi udělají první náznaky opotřebování, nemoci, bolesti?  

   Nevím, asi přístup ke stáří má každý jiný, záleží na jeho psychické i zdravotní kondici. Sčítání zážitků, vzpomínky na dny minulé, snaha prožít se svými milými ještě mnoho radostí, snaha pochopit moderní novinky. Tak nějak vypadá aktivní přístup k podzimu života, opakem je odevzdanost a snaha udělat ze svého věku zásluhu.

   Nedokáži popsat vlastní vjemy ze stáří, zatím mne nepotkalo. Ale vím, že se budu snažit bojovat s jeho příznaky aktivním životem a pasivitu nechám jiným stařečkům. A tak doufám, že budu co nejdéle jezdit ve svých sportovních vozech, že minisukýnky pro mne budou i nadále příslibem krásného jara a za hezky dlouhými nohami se ohlédnu s pocitem, že jsem rád za jejich blízkost a existenci spojenou s mou touhou jejich majitelku pozvat třeba na kávu a možnost stále uspět. Vím, jednoho dne to bude už trapné, ale do těch 80ti to vzdávat nechci. Protože kdo ví, třeba druhý život neexistuje, takže tento musíme prožít naplno. Až jednou budu téměř ležet na fošně, chci si s úsměvem vzpomenout na každý den, který jsem tu s vámi prožil.

J3.K