Právě se nacházíte:

Stíny

22. 01 2014

www.inadhled.cz  Stín je slovo, které má mnoho významů. Můžeme jej vyhledávat, může nám komplikovat život, můžeme z něj vystupovat.

  V létě je vyhledávaným místem pro ty, kterým už sluníčko připadá trošku otravné, v zimě naopak toužebně očekáváme, kdy stín ustoupí paprskům. Jsou místa, kde je stín půl roku, jsou i taková, kde stín prostě není. Ale i v naších duších jsou stíny, které tam zanechali někteří lidé, situace, zklamání. Stín je tedy vyjádřením spíše záporných událostí v našem životě. I v pohádkách a hororech (jak často jsou si tyto dva útvary blízké) stíny vyjadřují záporné bytosti.

   Ani život ve stínu někoho jiného není něčím, po čem bychom toužili. A přesto....i stín nám může být užitečný nejen v letním parnu, dá se v něm chvilku schovat a poté vystoupit až nahoru do výšin. Beru stíny jako součást života, jako místo, kde pobýt znamená nabrat sílu k tomu jít dál. Nechci v něm zůstat nikdy dlouho, ale často mi pomohl při odhadování mých dalších kroků na cestě k novým dnům. Někdy a na chvilku být ve stínu je příjemné.

J3.K

Foto Martin Lukač