Strana Václava Klause blízko svému vzniku

3. 06 2019

www.inadhled.cz    Vnitrostátní politická situace je výrazně vyhrocená. I přes zcela jasná vítězství ANO v různých výzkumech veřejného mínění, v parlamentních volbách či v konkursu na nejsnadněji vydělávající politiky, tedy v eurovolbách, se plní náměstí v Čechách profesionály střídajícími se u mikrofonu a v řadách demonstrantů při vytváření dojmu, že není jiná možnost, než vyvolat demisi premiéra. Systematicky řízená destrukce vlády financovaná někým v pozadí je dalším pokusem o převrat, který by do Strakovy vily přivedl konečně někoho, kdo bude zpívat dle not liberálních demokratů patřících do Sörösovy exekutivy.

  Přestože Babiš není výrazně protiunijní a dokonce i přes proklamovanou snahu nikoho nepřijímat nepatří mezi zásadní odpůrce migrace, viz hlasování členů ANO v Evropském parlamentu a spolupráce s koaličním partnerem schopným kolaborovat s kýmkoliv, kdo přinese sebemenší výpomoc s udržením se při životě, tedy s ČSSD, se stal předseda vlády trnem v oku Evropské komise. O schopnosti zlikvidovat funkční vládu jsme se přesvědčili v Rakousku, kde dva roky stará nahrávka předsedy koaliční menšinové strany svrhla jinak úspěšnou vládu včetně premiéra Kurze. Nyní je řada na Andreji Babišovi v České republice, která částečně rebeluje. Odmítá z prstu vycucané migrační kvóty, nechce se podřídit eurounijní zbraňové směrnici a všeobecně se tváří i díky funkčnímu prezidentovi Zemanovi a především exprezidentovi Klausovi k mnoha počinům EU značně kriticky. A Babiš je její čelní představitel. Navíc se přiklonil k vítězovi amerických prezidentských voleb Trumpovi, a to se ve sféře dominace Söröse a amerických demokratů neodpouští. Byli tedy nasazeni Piráti, podpořeni Kalousek s Schwarzenbergem, možná přesvědčeni ódésáci, a hlavně došlo k zafinancování obrovské kampaně, na jejímž konci má být státní převrat. Babiš se může zdát být momentálně lehkou kořistí. Jeho hříchy jsou evidentní a je jich tolik, že by to všude jinde stačilo na dlouhý pobyt ve vězení. Budeme li však upřímní, společně s ním by celu musel sdílet in memoriam Havel, z nyní ještě sloužících politiků také Kalousek, kníže a dlouhá řada dalších. Babiš je velmi zarputilý soupeř, který se jen tak nevzdá.

  Podíváme li se na složení naší politické scény, je to smutný pohled.  ANO je pod těžkou palbou mířící na Babiše a jeho pravou ruku Faltýnka (důvodů je více, než výše uvedené, a ve všech jde o peníze), SPD je zmítaná problémy a snaha o její rozvrácení zevnitř a zvenku pokračuje. ODS se stala závislou na eurohujerství a opustila tradiční roli pravicové konstruktivní síly. Na středu se potácející Top09, STAN a KDU-ČSL nesesbírají dohromady ani tolik hlasů, co Fialou zdevastovaná ODS. Sice hodně křičí, ala tak málo řeknou. Jen opakují ústy Kalouska stejné fráze a stále více se přimykají k liberálnímu jádru EU pracujícímu na represi stávajícího obyvatelstva a postupné likvidaci národních států.  Zvýhodňování přistěhovalců, vidění se v přínosu muslimů pro Evropu a přání stát se nedělitelnou součástí tvrdého jádra představovaného Německem a Francií je pro ně základním stavebním kamenem jejich politiky.  Piráti jsou převlečení Zelení, takže krajní levice se všemi důsledky své devastační politiky. Jejich chvíle ještě přijde a piplavá práce v podobě přesvědčování mladých nese své plody. Ještě jedno dvě volební období a budou skutečným nebezpečím. Mladé totiž neodradí ani špatný obraz spojený s používáním drog a násilí, ale ani přešlapy spojené s unikátní neznalostí základních atributů úspěšného hospodáře. ČSSD je troska politické strany, pohrobek dříve vzniklých problémů a plná naprosto neschopných lidí. Rýsuje se někde naděje?

  Václav Klaus byl z ODS odejit. Jeho názory byly natolik odlišné od cesty, kterou se vydali Fiala a spol., že se nic jiného ani čekat nedalo. Již brzy představí nový politický subjekt, který by měl navazovat v jistém smyslu na práci ODS pod vedením jeho otce. Naše země potřebuje silnou a schopnou skutečně pravicovou stranu, která si vezme za úkol několik základních veličin. Je třeba zcela výrazně zaujmout postoj k degradujícímu vazalství České republiky vůči Evropské unii, dále je nutné udělat vše pro zachování základních potřeb občanů této země, tedy změnit prostředí dotací, věnovat se návratu k potravinové soběstačnosti. Je důležité zjednodušit daňové zákony a vybrané peníze neinvestovat do projektů, jakým jsou politické neziskovky, ale naopak myslet na budoucnost. Tedy nadále zlepšovat dopravní infrastrukturu, v oblasti sociálního zajištění myslet na seniory a ze škol vyhnat všechny, kteří se nevěnují základnímu učivu a za nadstavbu považují politickou agitaci. Zastavit dosavadní praktikování udělování grantů. Vymést dosavadní vedení z České televize a docílit skutečně neutrálního postoje při přenosu informací z veřejnoprávních médií. Určit jasná pravidla při vývozu zisků zahraničními společnostmi a zamezit úniku kapitálu ve výši minimálně poloviny státního ročního rozpočtu. Jasně určit priority zahraniční politiky a pokud možno neutrální zaměření obchodní strategie směrem na Východ a na Západ. Udržet zásadní odpor k otevírání se muslimům a Afričanům. Paralyzovat nemocný ziskový sektor a odebrat mu moc.

  Dalo by se pokračovat dále. Nicméně už jen ty výše uvedené body předem ukazují na složité budoucí postavení Václava Klause ml. Bude dehonestován, urážen, na členy jeho strany se budou všichni snažit cokoliv najít. Budou kriminalizování, korumpováni, kdo se přidá, bude okamžitě napadán. Uslyšíme mnohé o funkčních obdobích jeho otce, útoky budou vedené ze zahraničí i od našich politiků a médií. Proti Klausovi bude stát kulturní scéna, školy, média. Jeho, a s ním spojenou stranu, čeká těžký boj. Ne s jednou protistranou, ale se spojenými šiky, do jejichž čela se postaví Fiala s Kalouskem, Piráti si brousí šavle už nyní a Pánek z Člověka v tísni bude z pozadí tahat za šňůrky, byť je sám Sörösovým kašpárkem. Začne válka. A právě to by mělo být pro solidního a přemýšlejícího českého občana vzpruhou a naději, kterou vložíme do Václava Klause. Máme možnost  podpořit  jeho odvahu a statečnost, které bude on a jeho spolupracovníci potřebovat.

  Ten boj bude hrozně těžký a vedený proti značné přesile. Pokud se však podaří vyhrát, uspět v tom největším bahnu, které se tu za poslední čtvrtstoletí nahromadilo, bude to fantastický úspěch. Tak, jako v Itálii Salvini zkouší otočit kolem dějin do protisměru, jako Orbán brání své Maďarsko a Poláci drží svůj prapor hrdě vysoko, tak i Václav Klaus ml. s podporou svého otce může vrátit Čechům hrdost a naději. Je jen na nás, chceme li věřit uřvaným organizátorům davu na Václaváku, nebo dáme li šanci rozumně argumentujícímu vysokoškolsky vzdělanému politikovi s mnoha zkušenostmi. Nestačí jen držet palce, je třeba přiložit ruku k dílu.

J3.K