Ta nenávist je strašidelná

8. 02 2019

www.inadhled.cz     Světové agentury přinesly záběry z projevu amerického prezidenta Trumpa, který se každoročně vyjadřuje ke stavu Unie. Nikoliv evropské, ale té americké. Vzhledem k volebnímu systému je politická scéna v USA rozdělena na Demokraty a Republikány. Trump, jakožto kandidát Republikánů, kdy si musel projít vnitrostranickým sítem, porazil v závěrečných volbách zástupkyni Demokratů Hillary Clintovou, přestože byl dopředu pasován na outsidera. O šoku, který po vyhlášení výsledků prožívali Demokraté, není třeba mluvit. Rázem se jim, jako domeček z karet, zhroutily představy o tom, jak zase světu ukážou, kdo je tady pánem. Navíc tím dostala zásadní trhlinu jejich politika, která měla změnit svět.

  Podíváme li se na to, kam směřovali američtí Demokraté, musíme si také povšimnout, že jejich obdobou jsou evropští liberální demokraté načichlí skrz naskrz neomarxismem. I proto si tak dobře rozuměli Obama, Merkelová, Juncker. Systém otevřených hranic tak byl pro USA a EU společnou vizí, do které jim Trump šlápnul. Je třeba předeslat, že slovo demokrat je pouhým označením určitou ideou spojených lidí. Bohužel se ta společná myšlenka postupně vzdaluje od skutečného významu tohoto označení. Kdysi, když jsme skutečně demokratickým režimům záviděli to, jak přistupovali ke svým občanům a nevěřícně kroutili hlavou, jak NDR či KLDR mohou mít ve svém názvu slovo demokratická, byli pro nás politici Západu skutečnými představiteli systému, kde má člověk svou cenu. Je možné konstatovat, že jsme toho o Západu zase moc nevěděli a k ideálu měl daleko už tenkrát, nicméně jistá svoboda projevu, rozhodování a podnikání ke slovu demokratický vždy patřila. S ní také schopnost přijmout následky politické prohry a poskytnutí prostoru i uznání úspěšnějšímu protivníkovi s možností připravit se lépe na volby příští. Možná to nezní dobře, ale politika je de facto sportovní klání, při němž by na prvním místě měl být zájem o vlastní přínos pro společnost spojený s určitou úctou a pokorou. Možná by tomu tak i mohlo být, kdyby nešlo o těžké prachy.

  Spojené státy se pod vládou Trumpa staly žumpou, nikoliv však jeho vinou. Jestliže vládnutí Obamy neprovázely nijak zvláštní pouliční i na vyšší úrovni spuštěné protesty, neúspěch v prezidentských volbách mobilizoval v Demokratech všechno zlé. Absolutní neúcta k více jak polovině Američanů, kteří dali svůj hlas republikánskému kandidátovi, je doplněna agresivitou, kterou jsme v USA nečekali. Spojené síly Demokratů, s nimi spřízněných umělců a mediálních domů financovaných mohutným majetkem Rothschildů, Söröse a dalších miliardářů, rozpoutaly uragán namířený proti Trumpovi. Ten čelí mnoha atakům. Přidalo se genderové šílenství, hnutí MeToo, emancipované ženy, tlak pokračuje od starých vojenských a zpravodajských struktur, které zdělil po osmiletém vládnutí Obamy. Dlouhé prsty rodiny Clintonů, jejichž politická tůra po Spojených státech znamenala mnoho mrtvých v místech, kudy prošli, tahají za nitky, které měly Trumpa přiškrtit. On však i nadále bojuje se vším, včetně mediálního obrazu vytvářejícího z něj zvíře, které se omylem dostalo na trůn. Každý jeho výrok či rozhodnutí jsou napadány často dříve, než jsou vyřčené. O velikosti tlaku svědčí i to, kolik lidí z jeho okolí bylo odejito, protože nebyli schopni situaci ustát. Demokraté už nejsou demokraty, stali se z nich lovci využívající nepovolených pastí a nástrah. Spojené státy jsou přeobrazem dění v Evropě.

  V podobné situaci je Miloš Zeman u nás. Stojí proti němu stejně motivované šiky, média, politici stran, které prohrály. Se stejnou arogancí se k vítězi voleb chová jak jeho hlavní protikandidát, tak i ti, kteří vypadnuli pro nezájem obyvatelstva už v prvním kole s výjimkou Hynka a Hanniga, po volbách se přidaly i téměř kompletní strany ODS, Top09, STAN, Piráti, což ukazuje na to, kdo ctí a kdo naopak ignoruje vůli lidu. Chování Němcové z ODS, Kalouska a Schwarzenberga, tedy starých matadorů, je spíše urážející lidskou důstojnost, než aby představovalo konstruktivní kritiku. Zeman však podobně, jako Donald Trump, ustává útoky těchto ,,demokratů´´ a médií, která jsou pod výrazným vlivem sil soustředěných kolem liberální demokracie prezentované lidmi snažícími se za každou cenu ovládnout dění ve světě. O to více stoupá agresivita a odkopávání se. Zároveň se ukazuje, jak málo pro elity znamená prostý občan. Jestliže Trump brání přílivu migrace a se stejnou rétorikou vystupuje i Zeman, což je pro 99% místního obyvatelstvo naprosto zásadní, pak snaha zaplavit USA a EU nepřínosnou hordou kulturně i nábožensky vzdálených cizinců od soupeřů obou politiků znamená opět další důkaz o tom, že zájem občanů je těmto lidem ukradený. Jejich bezpečnost, zachování životní úrovně a národních zvyků a priorit jsou pro demokraty šířící novodobé zlo zakryté ideou lidství naprosto ukradené.

   V podobné situaci, jako Zeman a Trump jsou Salvini, Kurz, LePen a Orbán ve svých státech a celosvětově Putin. Nenávist spuštěná proti nim hraničí s honem na čarodějnice. A rozhodně nekončí, mobilizace liberálních demokratů se stupňuje. Převýchova mládeže je hlavním krokem k jejich dalšímu rozvoji a potlačení skutečných principů demokracie. Oni se prostě nevzdají.

J3.K