Tak se to zase na objednávku zhoupnulo

7. 12 2020

  www.inadhled.cz  Komedie zvaná pandemie Covidu- 19 má další dějství. Vláda potřebuje prodloužit nouzový stav, což se poslancům nemusí zrovna moc chtít schválit. Po dlouhé době se otevřely restaurace, prodejny mimo řetězce a začalo se konečně zase sportovat. Jenže vládní úředníci a poskokové z řad zpracovaných odborníků po pár dnech zjistili, že by lidé mohli trochu volněji dýchat, podnikatelé vydělávat a zkusili by zase znovu žít. A to není v souladu s představami mocenských struktur. Takže zahnali psa č.3 zpět do boudy a vyhnali čtyřku. Tedy ne úplně, ale co není dnes, může být zítra.

  Chování politiků už je skutečně trapné. Nulová kontrola čísel nastavujících míru omezení je do očí bijící. Vycucávání údajů z prstu je prostě ukázkou toho, jak funguje manipulace. Potřebujeme něco prosadit, utáhneme uzdu. Bez jakéhokoliv zájmu, co to způsobí. Galerie posledních ministrů zdravotnictví je unikátní. Právníka Vojtěcha nahradil obchodník a podvodník Prymula. Po jeho odstřelení, o které si sám řekl, pravděpodobně někde do něčeho hodil vidle, případně podcenil vlastní neomylnost, jej nahradil absolutně asociální a pravděpodobně vylosovaný doktor Blatný. Každá z těchto tří postav hrajících důležitou roli nějak působila. Vojtěch se snažil i přes těžkou situaci nejmladšího ministra držet určitou úroveň, nicméně byl odejit a nahrazen doslova grázlem v osobě explukovníka Prymuly. Ten si spletl Českou republiku s buzerákem, tedy placem, který měl každý vojenský útvar a vojáci na něm byli v rámci nástupů peskováni. Dostal přes prsty, ale protože byl pravděpodobně zapojen do více událostí než jen do ministrování, stal se osobním poradcem Andreje Babiše.

  Blatný vznikl z ničeho, to i při úctě k jeho výši vzdělání a funkci náměstka ředitele nemocnice, kterou dosud vykonával. O to více se snaží. Absolutně však netuší, co prožívají lidé, které svým čoklem drží pod krkem. 8 měsíců bez pořádných tržeb, které by pokryly režii, platy a vygenerovaly určitý zisk, je už skutečně více, než se dá ustát. Naši podnikatelé si nežijí většinou na vysoké noze, to v porovnání například se stejnou vrstvou v blízkém zahraničí. I ti, kteří mysleli na zadní vrátka a měli určité úspory, už nemají kam sáhnout. To platí nejen pro dosud dobře ekonomicky hospodařící, kteří nejsou nuceni platit hypotéky a úvěry, ale především pro zadlužené, kteří vložili do podnikání půjčené peníze. A pak se objeví proletářský bafuňář Dufek a ukáže, jak velký idiot může být v čele odborů. Tento z práce ostatních placený potížista, který desítky let nesáhnul na skutečnou práci, pouze zatápěl zaměstnavatelům, prohlásí cosi o tom, že je fajn, když polovina majitelů restaurací či jiných podnikatelů skončí a vrátí se k dělnické profesi.

  Naše školství produkuje hromady nepotřebných mladých absolventů honosně nazvaného  ničeho, což platí pro většinu humanitních oborů. Chybí učňovské školství a řemeslo umírá. Schopní se osamostatňují a radši pracují sami na sebe, specialisté, kteří by hledali těžko práci v podnikatelské sféře a jsou zaměstnaní ve firmách, pravděpodobně z nedostatku vytížení těžko běhají po place s půllitrem v ruce, aby se vrátili nyní k soustruhům a svářečkám. Shodou okolností plno těchto lidí v době koronavirové skončilo, protože zahraniční společnosti snižovaly náklady. Dufek se ukázal být arogantním úředníkem, v jehož krvi zůstala nenávist dělníka vůči buržoazii. Jenže právě on žije život privilegované šlechty. Bát vyhazovu se nemusí, plat mu nikdo nesníží a mlaskat on už umí kvalitně. Možná by měl dostat ochranku, protože je dost možné, že ho za jeho morálku devastující názory na ulici někdo brzy ztrestá.

  Vraťme se však k Blatnému. Poté, co bylo několik barů a restaurací otevřeno déle nebo dokonce odmítli jejich majitelé nadále poslouchat jakéhosi psa a otevřeli dříve v době zákazu, začal požadovat zvýšení nesmyslných postihů. Ten člověk vůbec nechápe, že podnikatelé jsou živi ze své práce, ne ze sezení doma nebo v prázdné hospodě. Oni neotevřeli z nedostatku zodpovědnosti, ale ze zoufalství a zároveň s přispěním selského rozumu. To samé platí o prodejnách. 3 miliony u fyzické osoby a 50 milionů u právnické je něco, což je mimo realitu. Opět je třeba si připomenout, že nebezpečnost covidu je stále nepotvrzená a sporná, to i přes zkreslování statistik, infekčnost nižší, než ukazují prolhané a nespolehlivé testy. Vůbec se nehledá lék, který by nemoc léčil, přestože například špičkový český odborník Mudr. Beran vyzdvihnul úspěšnost běžně distribuovaného léku Isoprinosine používaného na léčbu jiných virových onemocnění, navíc jím je koronavir léčen v Polsku. Okamžitě byl vakcínovou lobby označen za dezinformátora. Blatný je tak jen dalším sluhou farmaceutické mafie, která ovládla Evropskou unii a o to samé se pokouší v Severní Americe. Takže se opět zabýváme zpřísněním podmínek pro náš život. Šablona dodaná covidovými světovými manažery se musí dodržovat. A Blatný se učí rychle. Nečekejme tedy nic dobrého.

Jindřich Kulhavý