Právě se nacházíte:

To je situace ale….

27. 11 2014

www,inadhled.cz  Každý z těch, kteří mají to štěstí, že umí přenést své myšlenky, představy a touhy pomocí slov a vět na papír, případně klávesnicí na monitory počítačů, se dostane do situace, kdy neví o čem napsat, i když se to od něj čeká.

  Prostě se dostaví okno, tvůrčí energie vyprchá a restart je ten den v nedohlednu. Hledá vhodné téma, kterým by potěšil čtenáře. Hloubka studnice jeho znalostí není nevyčerpatelná, zjišťuje také, že politiky je všude moc a nikoho nezajímá, to i když jde o poměrně zajímavé události. O sportu píše kdekdo, odborníků je někdy více, než sportovců.

  Kultura u nás dost pokulhává, tuctové seriály jsou měřítkem inteligence národa. Kdo žádný nesleduje, jakoby nežil. Neznám tak plno novodobých hvězd, uniklo mi mnoho zápletek a nemám tím možnost o nich psát. Divadla, koncerty, výstavy a podobné záležitosti stíhají většinou v dnešní uspěchané době většinou ženy mající tolerantní nebo pohodlné partnery. Kina jsou poloprázdná a odborných recenzí je mnoho.

  Auta popisuje plno motoristických pisálků, jejich názory jsou často poplatné tomu, jak málo jezdili a čím se běžně pohybují. Posadit většinu z nich do opravdu drsného sportovního vozu znamená riskovat ztrátu redaktora i auta.  Mít talent na psaní neznamená mít jej i na ovládání volantu. A naopak. Napsat o chaosu na silnicích není originální, o dírách ve vozovkách, to by se člověk upsal. A zajímavosti zpoza volantu opravdu rychlého stroje vymizeli, když se všude táhnete konstantní a podměrečnou rychlostí.

  Kuchyňské záležitosti jsou nyní v režii pánů Hrušky a Polreicha, ale do jejich odborností jim fušuje i plno jiných mistrů kuchařů i amatérských alchymistů. Většina z nás jí poměrně podobně, až na výjimky blízká restaurace, kantýna a jídelna přináší sice omezený, ale plně dostačující výběr a standart. Takže se zabývat návody na přípravu nějakého pokrmu je pro pisálka ztráta času.  Jsou všude kolem v dostatečné míře.

  Takže nejzajímavější jsou pravděpodobně stati o mezilidských vztazích, sexualitě a možná zdraví a módě. Jenže…..zdraví jako takové není nic převratného, většinou by člověk dělal reklamu farmacii, móda je sice fajn, ale jde o věc vkusu a mezilidské vztahy jsou všeobecně nabourané. Takže zbývá sex. No a přiznejme si, psát o něm znamená mít zkušenosti. K těm vede pouze praxe. A tu lze získat jen v posteli. Takže máme před sebou víkend, tímto článkem jsme se dostali k tomu, jakou činností se může většina z nás zabývat o volných dnech. A pro ostatní zbývají jen slova útěchy, která zní: Pokud to nevyjde, neklesejte na mysli, v sedmdesáti už Vás to ani bavit nebude. Mimochodem….k problematice sexu se vrátíme po víkendu.

J3.K