Únava z hledání odpovědí

28. 02 2022

www.inadhled.cz   Poslední dny jsou skutečně namáhavé. Je mnoho otázek, ovšem na každou je několik různých odpovědí. Pojďme se tedy podívat na to, co nás zajímá a jaksi se to ztrácí v mlze. Momentálně se všichni zabývají Ukrajinou a vstupem ruské armády na její území, takže tu je tolik znalců, že se k nim nebudeme přidávat, protože stejně každý vidí jen to, co chce vidět. Na slovensko-ukrajinské hranice míří plno humanitární pomoci expedované prostými Čechy, což ukazuje na dobrý charakter našeho národa, bohužel také na snadnou manipulovatelnost a ovlivnitelnost.

  O lidech utíkajících z Ukrajiny si můžeme myslet každý své. Tedy, kde se tam vzali Afričané, Afgánci a Pákistánci, dále jde li u všech Ukrajinců o útěk před válkou, nebo se jedná o využití příležitosti, jak se s rodinami dostat natrvalo do Evropy? Odpověď na to si musíte najít sami, my jsme jen dali podnět k zamyšlení. Jakákoliv válka, kde se střílí, zabíjí a ničí, je jistě pro humanisty zlem, pro zbrojaře požehnáním, pro bankéře možností vydělat a pro prosté lidi tragédií. Je také třeba vnímat nejen to, kdo mezi sebou válčí, ale podstatnější je, kdo to celé způsobil. Znáte to pořekadlo? Dva se perou a třetí se směje. Z našeho pohledu je to právě tento případ. Rovnici si opět poskládejte sami, ať nás nikdo nemůže nařknout, že někomu nadržujeme a jiného osočujeme. Ukrajina požádala o zkrácený proces přijetí do EU. Ta je de facto vojensky podřízena NATO, takže by tím bylo dosaženo cíle, který si USA vytýčily. To už jen na doplnění.

  Vraťme se ještě k charitě. Ta, kterou poskytují nadšenci z řad Čechů, Moravanů a Slezanů napřímo, tedy naloží věci do dodávky a na hranicích ji předají, je skutečně přínosná. Pokud však svěřujete peníze na účty různých neziskovek, právě jste velkou část hodili do kanálu, případně jste místo ohrožených lidí dost možná podpořili zkorumpovaný režim současného vedení Ukrajiny. K tomu je třeba dodat ještě jedno. Naše vláda odeslala do místa bojů zbraně a střelivo za 580 milionů korun, aspoň se tím chlubí. Nejen, že podporuje válku v její nejhorší podobě, ale zároveň z již tak špatného státního rozpočtu ukrajuje další stovky milionů, přičemž zdaleka v rozdávání není u konce. Dělá to navíc tak viditelně, že na to můžeme doplatit. Jak, to Vám nastíní vojenský analytik Koller v připojeném videu pod článkem.

  Máme však úplně jiné otázky. Ptáme se také, kam tak náhle zmizel covid? Přestože lidé jím dva roky posedlí stále nosí respirátory, malá část z nich i venku, média už se o něm téměř nezmiňují. Vyčerpal svůj potenciál, nebo byl předzvěstí dalších podobných, ovšem tragičtějších událostí, pandemií a šířících se virů? Kde jsou všechny ty objednané, zakoupené, a především zaplacené dávky, kterým končí expirace? A kdo bude hnán k zodpovědnosti za tak obrovskou zpronevěru, případně špatnou správu svěřeného majetku? Myslíme na národní i eurounijní úrovni. Chceme upozornit, že jde o miliardy, ne o desetikoruny. V době, kdy je nám tvrzeno cosi o možnosti, že velmi brzy nebude na důchody. Navíc senioři trpí extrémně inflací, zdražováním energií. Bylo by zajímavé spočítat, kolik peněz stály dva roky covidu, připočíst zbraně odeslané na Ukrajinu, a zjistit, proč nebudou mít senioři a matky z dětmi na solidní život a bydlení. Ti, co se smáli nízké životní úrovni v zemích na východ od nás, možná poznají, co to je sedět v zimě zabalení do deky před vypnutou televizní obrazovkou. Tedy pokud místo televize nebudou mít před sebou podpůrnou zeď mostu, pod nímž budou bydlet.

  Posledním dnešním dotazem se přeneseme do zámoří. Prosím Vás, existuje ještě Kanada? Od doby, co zamířilo plno truckerů do Ottawy, se dlouho o ní média nezmiňovala? Pak premiér Trudeau vytáhl starý zákon a na chvilku se stal středem pozornosti, poté zase ticho po pěšině, takže dle posledních informací se v této severoamerické zemi dost láme chleba jde o jakousi předzvěst toho, jak bude vypadat svět. Buď dojde na totální kontrolu našich peněz a zboží, které si za ně budeme moci pořídit a které ne, případně kolik nám toho vrchnost nechá, nebo se lidé vzepřou a vrátí se k svobodě a demokracii. Liberálové ve vedení Kanady mohou být předlohou i těm našim a nemusí to dlouho trvat, abychom o tom byli přesvědčeni. V Kanadě sahají lidem na jejich peníze v bankách, připravují si je na naprostou zvůli a nemožnost klást odpor. Ten zákon vznikl v roce 1988, ovšem až nyní se ukazuje jeho zrůdnost. Nevěřte v slibovanou dočasnost jeho platnosti, už nyní jsou připravována opatření, která na něj navážou.

  Víme, že si výše uvedené otázky pokládá více lidí a odpovědi hledá každý jinde. Ctíme právo na svobodný názor a příčí se nám vnucování jiného z pozice síly, z důvodu přeceňování vlastních schopností a podstatnosti. Oficiálně podporovanými médii jednolité poskytování zavádějících informací, polopravd a manipulace s fakty, postupná likvidace nezávislých zdrojů a naprostá ignorace reality se nám zdají být nepřípustné. Bohužel moc mají v rukách fanatici, kteří pomocí nastrčených politiků ovládají i soudy, ozbrojené složky a tvoří zákony. Vlastní i média, což je to nejpodstatnější. Nečekejme tedy změny k lepšímu. Takže nakonec přidáme jednu bonusovou otázku nad rámec slíbených. Co se musí stát, aby došlo ke změně? Jak je vidět, zatím ji asi nikdo moc nepotřebuje a všichni jsou spokojení. Ještě slíbené video, které nás vrátí opět drsně na zem.

O čem se mlčí - Martin Koller - YouTube 

Jindřich Kulhavý