Právě se nacházíte:

Válka začala...

27. 08 2018

   www.inadhled.cz     Nadpis článku se zdá být šokující. Podobným způsobem fungují především bulvární média, když se snaží zaujmout své čtenáře a přilákat je k naprostému škváru. Ale o to nám nejde. Skutečný boj na mnoha frontách je prostě tady a končící prázdniny a blížící se komunální a senátní volby tomu ještě přidají. Jde o hodně. Vláda nad radnicemi znamená sedět nad obrovským balíkem peněz a s možností ovlivnit každodenní kvalitu života občanů, které budou příslušní politici denně potkávat. Jejich konání bývá často trnem v oku těch, kterých se týká, a jen vyspělá kultura a inteligence Čechů a Moravanů brání tomu, aby nebyli lynčováni na ulici. Například vedení Prahy zastoupené primátorkou Krnáčovou, dále Dolínkem, Kolínskou a mladým zámeckým pánem Stropnickým by pravděpodobně za svou dopravní a výstavbovou politiku trávilo na pranýři dlouhé týdny, také brněnské Žít Brno by určitě nemohlo dokončit svůj funkční mandát nějakým omylem v posledních volbách získaný. Též teplické směřování k první muslimské osadě na našem území stojí za zamyšlení. Nyní se však blíží bod nula a s ním se na nás pohrnou další sliby velmi často hraničící s naprostou debilitou. Balík peněz je obrovský, zaručené živobytí minimálně na 4 roky lákavé a zodpovědnost nijak podstatná.

  Největší boj lze očekávat o hlavní metropoli. Její specifikem je koncentrace lidí žijících mimo realitu. Uvědomit si musíme především skladbu obyvatelstva. Poklesl počet manuálně zručných pracantů, místo nich je město plné bankéřů, počítačových expertů, úředníků státní správy i v soukromém sektoru a lidé pracujících v kultuře. Dále absolventů středních a vysokých škol, z nichž se většina zabývá především humanitními obory. Takže jsou v Praze právníci, sociologové, novináři, politologové a zaměstnanci nadnárodních korporací majících v hlavním městě svá sídla či pobočky. Je tam i domovská půda většiny celostátních médií. V přilehlých oblastech jsou ještě logistická centra velkých zahraničních firem. Už tato skladba předznamenává pravděpodobný úspěch stran blízkých nereálnému intelektuálnímu světu, v němž se více mluví, než koná. Všichni tito spoluobčané jsou ovlivněni pražským životem. Vynechme nyní Českou televizi, jejíž ,,nezávislost´´ je výsměchem tomu, jak by se měla informovat a bavit nestranná veřejnoprávní stanice s obrovským rozpočtem plynoucím z kapes daňových poplatníků a nedobrovolných koncesionářů. Koncentrace politiků, aktivistů, studentů vysokých škol procházejících masovou indoktrinací a vysoká možnost setkávání se ideologů a jejich věrných způsobuje obrovské riziko, že s do čela města dostane takové nebezpečí, jakým je nekonstruktivní Pirátská strana. Recese, která je dostala do popředí v parlamentních volbách, by měla skončit a realistické uvažování se vrátit zpět právě před komunálními volbami.

  Komu dát ale svůj hlas? V menších městech a obcích budou vznikat různé koalice tvořené často místně známými lidmi napříč politickým spektrem. V Brně půjde o to vyrovnat se s šílenými následky vládnutí Žít Brno, jen blázni by mohli opakovat chybu mít ve vedení Hollana a Freunda. Ostatní velká města zažijí boj mezi ANO a zbytkem, velký vliv budou mít zkušenosti posledních let s tím, jak se chovali předešlí vládci. Praha je však centrem dění a nejen díky mamutímu rozpočtu lákavým soustem. Zároveň jde o základní kámen veřejného vědomí úspěšnosti politických subjektů. I proto se už nyní dozvídáme, co nám nabízí kandidáti do funkcí na pražských radnicích a na hlavní magistrát, taktéž do Senátu. Koukněme se však zpět.

  ANO vládlo poslední 4 roky a větší chaos v pražských ulicích nebyl nikdy. Také se téměř zastavila výstavba bytů a nepokročil ani rozvoj dopravní infrastruktury. Letošní rok se stal noční můrou Pražanů brodících se bahnem desítek staveb spuštěných bez rozmyslu a na poslední chvíli. Nesystematičnost vedení města je do očí bijící i tím, že koordinace staveb se Středočeským krajem je nulová a příjezd do města se stal překážkovou dráhou ve všech možných směrech. Jde o naprostou aroganci a neschopnost vedení města, mimochodem Středočeský kraj ovládlo také ANO, mohli se domluvit.

  ODS proslula svými kmotry stejně, jako ČSSD. Ve vedení se nakapsovalo plno lidí z obou stran a řada předražených a zcela nepovedených projektů znamenala obrovský únik peněz. Navíc oba tyto tradiční subjekty prochází existenční krizí. Jak Fiala v čele ODS, tak i Hamáček u ČSSD jsou přímo odstrašujícími typy lídrů, kteří staví jeden na filosofických ideálech nepodložených realitou a druhý zachraňuje existenci předlužené strany nedodržující české zákony (úhrada dluhu potomkům advokáta Altnera) a svým promuslimským přístupem ohrožuje z pozice ministra vnitra bezpečnost celé země. Připomeneme li ještě oblíbence pražského stranického vedení Pocheho tlačícího se ambiciózně do křesla ministra zahraničí, musíme říct NE! této dvojici dinosaurů. Václav Klaus ml. ODS sám nezachrání, navíc je momentálně pro své odvážné a realitě odpovídající názory trnem v oku předsednictva strany.

  Top 09, STAN a Zelení jsou stranami, které prostě nelze chtít na radnicích mít. Rétorika je si navzájem v mnohém podobná, byť Zelení jsou proslulými škodiči v celé Evropě. Topka a STAN dokážou být průšvihem jen u nás, ale o to větším. Dosaďme je společně na radnice a Praha se stane malou Paříží či Londýnem. Tedy aspoň ve změně barvy pleti a vyznání části obyvatel, snížení bezpečnosti a rozšíření počtu lidí žijících na dávkách. To opravdu chtějí pouze idealisté nebo hlupáci.

  Výše jsme se zabývali především komunální částí voleb. U budoucích senátorů chce vnímat a naslouchat názorům každého z nich. Nejde o to, za jakou stranu chtějí vstoupit do Senátu ČR, ale o to, jak se dlouhodobě prezentují. Zatímco Jakl jednoznačně a dlouho upozorňuje na mnoho problémů s migrací a EU, Benjamín Kuras má osobní zkušenosti se změnami spojenými s přistěhovalci, exprezidentaský kandidát a obrtlík Drahoš pouze tlachá a pro vstup na politické výsluní je ochotný udělat cokoliv, třeba i pověsit své trenky na kopí sochy sv. Václava na Václavském náměstí či se stát skautem. Otázkou je, kdo o to stojí. Budeme nyní pár týdnů masírováni ze všech stran. Pamatujte, nic není zadarmo, a to, co je, je většinou ještě mnohem dražší. Nevěřte slibům, nikdo nemá v plánu je splnit. Buď na to nestačí, nebo jsou mimo realitu. Jde jen a pouze o koryto. Tedy většině.

J3.K